Klima Bilgileri

Samsung Klima Isıtma Soğutma

Samsung Klima Isıtma Soğutma, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Samsung Klima Isıtma Soğutma ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Samsung Klima Isıtma Soğutma ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Samsung Klima Isıtma Soğutma

Önemli Bilgi: Makalemizde Samsung klimaların çoğu modeline uygun klimalar ile ilgili bilgi aktarılmıştır.

logo

Samsung Klimayı Isıtma Moduna Alma

  • Klima açık durumda değilse ilk kez kumanda üzerindeki “POWER” tuşuna basarak klimayı aktif hale getirin.
  • Daha ardından “MODE” tuşuna basarak ısıtma modunu aktif etmeniz gerekir. Bu tuşa her bastığınızda kumandada bulunan sembollerin hizasında işaretler bulunacaktır. Böylelikle işaret en alttaki “güneş sembolü” ne gelene kadar bu tuşa basmaya devam edin. Böylelikle ısıtma moduna geçmiş olursunuz.
  • Ardından sıcaklık ayarı belirlemek üzere “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarını ▼ sıcaklığın azalmasını, ▲ sıcaklığın yükselmesini sağlar. Bu tuşları tercih ederek ekranda ayarladığınız sıcaklık derecesini de görüntüleyebilirsiniz.
  • Daha ardından fan hızını seçmek için “FAN SPEED” tuşunu kullanmalısınız. Bu tuşa her bastığınızda ekranda değişen fan kademelerini görebilir, uygun bir kademe seçimi uygulayabilirsiniz.
  • Bu işlemden sonra klimanız kısa bir sürede ortam sıcaklığını artıracaktır.
Ayrıca Bakınız.  Regal Klima Sıcak ve Soğuk Ayarı Yapma

Samsung Klimayı Soğutma Moduna Alma

  • Klimanız kapalı ise ilk kez kumanda aracılığıyla klimayı açmak gerekir. Bunun için de “POWER” tuşuna bir kez basmanız yeterli gelmektedir.
  • Daha sonra mod seçimi için “MODE” tuşunu kullanmanız gerekir. Kumanda panelinin üst sol bölümünde farklı semboller mevcuttur. Ekrandaki işaret sol üstten ikinci sırada bulunan “kar sembolü” ne gelene dek bu tuşa basın. Bu değere geldiğinde klimayı soğutma moduna almış olursunuz.
  • Bir sıcaklık derecesi belirlemek adına “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarını kullanmanız gerekir. ▼ sıcaklığın azalmasını, ▲ sıcaklığın yükselmesini sağlar. Bu tuşlara bastıkça da değişen ısı derecesini ekranda gözlemleyebilirsiniz.
  • Belirli bir sıcaklık derecesi ayarladıktan sonra direk “FAN SPEED” tuşunu tercih ederek cihazın üfleme hızını belirlemelisiniz. Bu tuşa da her bastığınızda ekranda fan hızı için değişik kademeler belirecektir. Uygun bir kademeyi seçebilirsiniz.
  • İşlemlerden sonra klimanız kısa bir sürede ortam sıcaklığını düşürecektir.
Ayrıca Bakınız.  Hava Filtresi Çeşitleri Nelerdir?
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi