Klima Bilgileri

R51D-E Isıtma Soğutma

R51D-E Isıtma Soğutma, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza R51D-E Isıtma Soğutma ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. R51D-E Isıtma Soğutma ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

R51D-E Isıtma Soğutma

Önemli Bilgi: Makalemizde bulunan bilgiler Samui / Sigma / Aura markalı klimaların bir çok modeline uygun olan R51D-E model kumanda ile ilgili bilgilerdir.

logo

R51D-E Kumanda ile Isıtma Modu Ayarı

  • Klimayı açmak için önce “ON/OFF” tuşuna basın.
  • Daha sonra ısıtma modunu seçmek için “MODE” tuşuna kumanda ekranını takip ederek art arda basmanız gerekir. Kumandanın sol bölümünde bulunan “HEAT” yazısının hemen sağında ekranda ◄ sembolü çıkar. Böylelikle klima ısıtma moduna alınmış olur.
  • Ardından klimanın ortamı ısıtacağı sıcaklığı seçmek için “TEMP ve  “ tuşlarını kullanabilirsiniz. Bu tuşlara bastıkça sıcaklık düşecek ve yükselecektir. Ortam için uygun bir sıcaklık derecesi seçebilirsiniz.
  • Daha ardından fan hızı düzeysini seçmeniz gerekir. Bunun için “FAN SPEED” düğmesine basmanız gerekir. Kumandanın sol bölümünde FAN yazısı ile birlikte H, M, L harfleri bulunur. (bazı modellerde harfler yerine direk düzeylere ait isimler yer alır) H: HIGH (yüksek), M: MED (orta), L: LOW (düşük) fan hızı demektir. Böylelikle uygun bir fan hızı seçimi uygulayabilirsiniz.
  • İşlemlerden sonra klima ayarlanan sıcaklık ve fan hızında ortamı ısıtacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Isı Pompası Nedir?

R51D-E Kumanda ile Soğutma Modu Ayarı

  • Klimayı açmak için “ON/OFF” tuşuna bir kez basın.
  • Ardından soğutma modunu seçmek için “MODE” kumanda ekranını takip ederek art arda basmalısınız. Kumandanın sol tarafında bulunan “COOL” yazısının hemen sağında ekranda ◄ sembolü çıkar. Klima bu biçimde soğutma moduna alınmış olur.
  • Sıcaklık derecesini belirlemek için “TEMP ve  “ tuşlarını kullanabilirsiniz. Bu tuşlara bastıkça kumanda ekranına da bakın. Böylelikle ayarladığınız ortam sıcaklığını kumanda ekranında gözlemleyebilirsiniz.
  • Daha sonra fan hızı seçimi gerekir. Bunun için “FAN SPEED” tuşunu kullanmalısınız. Kumandanın sol tarafında FAN yazısı ile birlikte H, M, L harfleri mevcuttur. (bazı modellerde harfler yerine direk fan hızı düzeylerinin adı yazar). H: HIGH (yüksek), M: MED (orta), L: LOW (düşük) fan hızı manasına gelmektedir. Böylelikle uygun bir fan hızı seçmiş olursunuz.
  • İşlemlerden sonra klima ayarlanan derece ve fan hızında ortamı serinletecektir.
Ayrıca Bakınız.  Daikin G-EMURA-SHIRA Serisi Isıtma Soğutma
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu