Klima Bilgileri

Samsung KR0538 Isıtma Soğutma

Samsung KR0538 Isıtma Soğutma, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Samsung KR0538 Isıtma Soğutma ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Samsung KR0538 Isıtma Soğutma ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Samsung KR0538 Isıtma Soğutma

Önemli Bilgi:Sayfamızda bulunan bilgiler Samsung markalı KR0538 numaralı kumandaya ait bilgilerdir. Bu model kumandalar çoğu Samsung klimayı çalıştırabilmektedir.

logo

Samsung KR0538 Klimayı Isıtma Moduna Alma

  • Öncelikle klima kapalı ise açık konuma getirmeniz gerekir. Bunun için de kumandanın sol üst köşesinde bulunan yeşil renkteki açma/kapama tuşuna basmalısınız.
  • Ardından ısıtma modu seçmek adına “Mode” tuşunu kullanmanız gerekir. Bu tuşa art arda basarak kumanda ekranında “güneş” sembolünü yahut “Heat” yazısını görüntülemeniz gerekir. Güneş sembolü yahut Heat yazısı ısıtma modu demektir.
  • Isıtma modunu seçtikten sonra “Temp ▲” ve “Temp ▼” tuşlarını tercih ederek ısıtma derecesi belirlemeniz gerekir. Talebiniz olan ısıtma derecesini belirlemek için bu tuşları kullanabilir ve kumanda ekranında ayarladığınız sıcaklığı görüntüleyebilirsiniz.
  • Ardından fan hızı belirlemeniz gerekir. Fan hızı belirlemek için “←Fan” ve “Fan→” tuşlarını kullanabilirsiniz. Bu tuşlara bastıkça kumanda ekranında fan kızı kademelerini görebilir ve uygun olan fan hızı kademesini seçebilirsiniz.
  • Mod seçimi, sıcaklık ayarı ve fan hızı ayarlamalarından sonra klima kısa bir sürede ısıtmaya geçecektir.
Ayrıca Bakınız.  Isısan HighLife Klima Sıcak Soğuk Ayarı Nasıl Yapılır?

Samsung KR0538 Klimayı Soğutma Moduna Alma

  • Klimanız kapalı ise açmak için kumanda üzerindeki açma/kapama tuşuna basın ve klimanızı açın.
  • Ardından soğutma modu seçmek üzere “Mode” tuşuna basın. Bu tuşa art arda bastığınızda kumanda ekranında çalışma modları belirecektir. Kumanda ekranında “kar” sembolü yahut “cool” yazısı olduğunu gördüğünüzde soğutma moduna geçmiş olursunuz.
  • Daha sonra soğutma derecesi belirlemeniz gerekir. Bunun için de “Temp ▲” ve “Temp ▼” tuşlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca kumanda ekranına ayarladığınız sıcaklık değeri yansıyacaktır. Hangi sıcaklığı ayarladığınızı da gözlemleyebilirsiniz.
  • Daha sonra cihazın üfleme hızını belirlemek adına “←Fan” ve “Fan→” tuşlarını kullanmanız gerekir. Bu tuşlara her bastığınızda cihazın üfleme hızı değişecektir. Uygun bir üfleme yani fan hızı belirleyebilir, ekranda da ayarladığınız kademeyi gözlemleyebilirsiniz.
  • Yapılan bu ayarlamalardan sonra klimanız kısa bir sürede ortam sıcaklığını düşürmeye başlayacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Panasonic A75C3300 Isıtma Soğutma
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi