Klima Bilgileri

Klima kumanda işaretleri

Klima kumanda sembolleri

Klima Kumandası Üstündeki Düğmelerin Görevi

Daha önce hiç klima kullanmamış ve yeni kullanmak isteyen kullanıcılar için paylaştığımız bu yazıda klima kumandası işaretlerini, ve klima kumanda sembolleri hakkında sizleri detaylı bilgi sahibi yapmak istedik. Yazımızın detayında klima kumanda simgelerini tanıyarak klima kumanda kullanımı hakkında daha bilinçli olabilirsiniz.

Klima Kumanda İşaretleri

Klima Kumandasındaki Düğmelerin Anlamı Nedir?

  • Cool

Bazı kumandalarda Cool bazı kumandalarda ise kar işareti yer alır. Bu soğutma modu olduğunu anlatmaktadır. Yani yaz zamanında cihazı kar simgesinde yahut Cool konumunda çalıştırmanız gerekmektedir. Bununla birlikte ortamı soğutmuş olursunuz.

  • Heat

Bazı kumandalarda güneş işareti bazı kumandalarda Heat yazısı yer alır. Bu ısıtma modudur. Yani kış mevsiminde klimanızı güneş simgesine alarak veya Heat moduna ayarlayarak ortamı ısıtabilirsiniz.

  • Dry
  • Klima Kumanda Sembolleri

Nem alma modudur. Bazı klimalarda direk Dry yazısı bulunuyorken bazı klima kumandalarında damla işareti olabilmektedir. Nemli günlerde cihazı soğutma modunda çalıştırmak yerine nem alma yani Dry modunda çalıştırabilirsiniz.

  • Pervane işareti

Klima kumandasında pervane işareti var ise bu fan demektir. Kumanda üstündeki üçgen simgesi otomatik modu simgeler. Kelime olarak karşılığı ise Auto olmaktadır. Fan hızını ayarlamak amacı ile bu modu faydalanabilirsiniz.

  • Swing

Klimanın üflediği havayı sağa-sola veya yukarı-aşağı yönlendirme görevinde olan tuştur. Klimanın üfleme yönünü bu tuş aracılığıyla belirleyebilir, klimanın doğrudan size hava üflemesini engelleyebilirsiniz.

  • Timer

Zamanlayıcı diyebiliriz. Kullanıcı isteğine bağlı olarak klimanın açılmasını yahut kapanmasını sağlamakta olan zamanlayıcı tuşudur. Timer düğmesini tercih ederek cihazın zamanlayıcısını aktif hale getirebilir, istediğiniz zaman durmasını istediğiniz zaman çalışmasını sağlayabilirsiniz.

  • On/Off

Açma kapama düğmesidir. Klimayı kapatmak istediğinizde yahut açmak istediğinizde bu tuşu faydalanabilirsiniz.

Klima kumandası işaretleri
Demirdöküm Klima Kumanda Kullanımı
Klimada turbo ne demek
Demirdöküm klima kumanda programı
Klimada Sleep ne demek
Klimada fan ne demek
Cool ne demek klima
Vestel Klima kumanda işaretleri anlamları

Ayrıca Bakınız.  Çatı Tip Paket Klimaların Özellikleri Nelerdir?
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu