Klima Bilgileri

Viessmann Klima Sıcak ve Soğuk Ayarı Yapma

VIESMANN KLİMA ISITMA VE SOĞUTMA AYARLARI

Viessmann klimanızın sıcak ayarı veya soğuk ayarı yapmasını bilmiyorsanız işte yardımcı olabilecek Viessmann klima sıcak soğuk ayarı başlıklı yazımızı göz atmanızı öneririz. Viessmann klima sıcaklık ayarı ve Viessmann klima soğukluk ayarı nasıl yapılır? sizlere yardımcı olacak detaylı bilgiler yazımızın içeriğindedir.

Viessmann Vitoclima 333-S Klimayı Isıtma Ayarı

Öncelikle iç ünite kapalı ise açmak için “ON/OFF” tuşuna bir kez basın. İç ünite zaten açıksa aşağıda sıralanan işlemleri sırası ile uygulayın.
Isıtma modu seçimi için “MODE” tuşuna basın. Bu tuşa her bastığınızda kumanda ekranında değişen çalışma modları çıkacaktır. Klimayı ısıtma moduna alacağınız için kumanda ekranında ısıtma moduna ait olan “güneş sembolü” nü görmeniz gerekir. Bu sembolü görene dek MODE tuşuna basmaya devam edin. Bu sembolü gördüğünüzde klima ısıtma moduna alınmış demektir.
Ortam ısısı ayarlamak için ▲ ve ▼ tuşlarını kullanmanız gerekmektedir. ▲ ile ısı derecesi yükselir, ▼ ile ısı derecesi düşürülü Bu tuşları kullanarak bir ortam ısısı ayarlamanız gerekir. Kumanda ekranından da yaptığınız ayarlamayı görebilirsiniz.

Isıtma sıcaklık aralığı 16-30°C arasıdır.
ardından fan hızı ayarlayabilirsiniz. Bunun için de “FAN” tuşunu kullanmanız gerekmektedir. Bu tuşa her bastığınızda; auto (otomatik), düşük, düşük-orta, orta, orta-yüksek, yüksek ve turbo şeklinde fan hızı kademeleri çıkacaktır. Kumanda ekranında takip ederek uygun bir fan hızı ayarlayabilirsiniz.
Yapılan ayarlamalardan sonra klimanız kısa zamanda ortam sıcaklığını artırarak, ortamı ısıtacaktır.

Ayrıca Bakınız.  Mitsubishi Electric Isıtma Soğutma

Viessmann Vitoclima 333-S Klimayı Soğutma Ayarı

Klima iç ünitesi kapalı ise evvel kumanda üstünden “ON/OFF” tuşuna bir kez basarak klimanızı açın. Klima zaten açıksa direk aşağıda belirttiğimiz uygulamaları sırası ile yapın.
Soğutma modunu seçmek adına evvel “MODE” tuşuna basın. Bu tuşa bastıkça kumanda ekranında farklı çalışma modları çıkacaktır. Klimayı soğutma moduna alacağınız için ekranda “kar sembolü” nü görmeniz gerekir. Bu yüzden ekranda kar sembolünü görene dek bu tuşa basmaya devam edin. Kar sembolü çıkınca klimayı soğutma moduna almış olursunuz.

Ortam ısısını ayarlamak adına yapmanız gereken şey ▲ ve ▼ tuşlarını kullanmaktır. ▲ ile ısı derecesi artırılır, ▼ ile ısı derecesi azaltılır. Bu değişikliği tuşlara bastıkça ekranda görebilirsiniz. Tuşlara uzun süre basılı tuttuğunuzda sıcaklık dereceleri süratli bir biçimde azalacak ya da artacaktır.
Isı ayarlaması Daha sonra fan hızı ayarlamanız gerekir. Bu işlem için de “FAN” tuşunu faydalanabilirsiniz. Bu tuşa her bastığınızda fan hızı kademeleri değişecek ve sırası ile kumanda ekranında; auto (otomatik), düşük, düşük-orta, orta, orta-yüksek, yüksek ve turbo kademeleri olacaktır. Böylece uygun bir fan hızı seçebilirsiniz.
Mod seçimi, ısı ayarı ve fan hızı ayarı Daha sonra klimanız en kısa zamanda ortam sıcaklığını düşürerek, ortamı serinletmeye başlayacaktır.

Ayrıca Bakınız.  LG ASNW096H4A0 Isıtma Soğutma

Viessmann Vitoclima 200-S/HE Klimayı Isıtma Ayarı

Öncelikle klimanız kapalı biçimde ise açık konuma getirmek için kumanda üstündeki açma/kapama tuşuna basarak klimanızı açın. Klima zaten açıksa direk aşağıdaki işlemleri uygulayın.
ardından ısıtma mod seçimi için “MODE” tuşuna basmanız gerekir. Bu tuşa her bastığınızda ekranda farklı çalışma modlarına ait semboller belirir. Cihazı ısıtma moduna alacağınız için bu tuşa kumanda ekranında “güneş sembolü” belirene kadar art arda basmanız gerekir. Güneş sembolü belirdiğinde cihazı ısıtma moduna almış olursunuz.

Sıcaklık derecesi belirlemek adına “▼ ve ▲” tuşlarını faydalanabilirsiniz. ▼ tuşu ile sıcaklık derecesi Sürekli için azaltılır, ▲ tuşu ile sıcaklık derecesi Sürekli artırılı Bu tuşları kullandıkça kumanda ekranında ısı derecesindeki değişiklikleri görebilirsiniz. bununla beraber ayarladığınız sıcaklığı da görmüş olursunuz.
Isı derecesi ayarı Daha sonra “FAN” tuşunu kullanarak cihazın üfleme hızını seçmelisiniz. Bu tuşa da her bastığınızda fan hızı; otomatik, düşük, orta ve yüksek şeklinde değişecektir. Uygun bir fan hızını da yine kumanda ekranına bakarak seçebilirsiniz.

Ardından salınım tuşlarını kullanarak fanın üfleme açılarını ayarlayabilirsiniz.
Bu işlemlerden kısa bir süre sonra klimanız ortamı ısıtmaya geçecektir.
Klima ısıtma moduna alındığı zaman hemen ısıtma yapmayacaktır. Soğuk üflemeyi önlemek adına iç ünite hava üflemeyi 1-5 dakika kadar erteler. Tabi bu erteleme zamanı iç ortam sıcaklığına bağlı uzayabilir yahut daha kısa da sürebilir. O yüzden bir süre kadar beklemek gerekir.

Ayrıca Bakınız.  Cartel Klima Isıtma Soğutma

Viessmann Vitoclima 200-S/HE Klimayı Soğutma Ayarı

Klimanız kapalı durumda ise evvel kumandadan açma/kapama tuşuna 1 defa basarak klimanızı açın. Klima zaten açıksa aşağıda anlattığımız işlemleri direk uygulayabilirsiniz.
ardından soğutma modu seçmek için “MODE” tuşuna basın ve bu tuşa ekranda “kar sembolü” belirene kadar basmaya devam edin. Kar sembolü belirdiğinde tuşa basmayı bırakın. Böylece klimanızı soğutma moduna almış olursunuz.

Ortamın sıcaklık derecesini belirlemek adına ““▼ ve ▲” tuşlarını faydalanabilirsiniz. Bu tuşlar sıcaklık ayarının yükselmesini ve düşmesini sağlar. Tuşlara her bastığınızda yaptığınız değişikliği kumanda ekranından da görebilirsiniz.

ardından fan yani cihazın üfleme hızını belirlemek açısından “FAN” tuşunu kullanmanız gerekmektedir. Bu tuşa her bastığınızda kumanda ekranında sırasıyla; otomatik, düşük, orta ve yüksek şeklinde kademeler değişecektir. Ortama uygun uygun bir fan hızını Böylece seçebilirsiniz.

Dilerseniz Daha sonra salınım tuşlarını kullanarak fanın üfleme açısını seçebilirsiniz.
Klimanız kısa zamanda ortam ısısını düşürerek, ortamı serinletmeye geçecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu