Klima Bilgileri

Vestel Klima Sıcak ve Soğuk Ayarı

VESTEL KLİMA ISITMA VE SOĞUTMA AYARLARI

Vestel klimanızın sıcak ayarı veya soğuk ayarı yapmasını bilmiyorsanız işte yardımcı olabilecek Vestel klima sıcak soğuk ayarı başlıklı yazımızı göz atmanızı öneririz. Vestel klima sıcaklık ayarı ve Vestel klima soğukluk ayarı nasıl yapılır? sizlere yardımcı olacak detaylı bilgiler yazımızın içeriğindedir.

Vestel Klima Sıcak Ayarı
Klimanız açık değilse evvel kumanda üstündeki “açma/kapama” tuşuna basın ve klimanızı aktif edin.ardından “MODE” tuşunu kullanın ve bir konum seçimi yapın. Klimayı ısıtma konumuna alacağınız için ekranda “Güneş sembolü ve HEAT” yazısını görmeniz gerekir. Böylece klimayı ısıtma moduna almış olursunuz.Daha sonra “+,-“ tuşlarını kullanarak sıcaklık derecesini belirleyebilir ve talebiniz olan ideal oda sıcaklığını ayarlayabilirsiniz. Bu tuşlara bastıkça aynı zamanda kumanda ekranında ayarlanan sıcaklık değeri de görüntülenecektir. bununla beraber hangi sıcaklığa aldığınızı da görmüş olursunuz.Fan hızı belirlemek için “pervane sembolü” olan fan tuşuna basmanız gerekir. Bu tuşa bastığınız sürece kumanda ekranında fan hızı kademeleri değişecektir. İdeal olan üfleme hızını Böylece belirlemiş olursunuz.Klimanız yapılan bu ayarlamadan kısa süre sonra ortam sıcaklığını yükseltecek ve ortamı ısıtacaktır.

Vestel Klima Sıcaklık ayarı
Klimanız açık durumda değilse eğer evvel kumanda üstündeki “açma/kapama” tuşuna basarak klimanızı aktif edin.
Daha sonra konum seçimi için “MODE” tuşunu kullanmanız gerekmektedir. MODE tuşuna kumanda ekranında “Kar sembolü COOL” yazısını görene kadar basın. Gördüğünüzde tuşa basmayı bırakın. Çünkü klimanızı soğutma moduna almış olursunuz.
ardından “+,-“ tuşlarını kullanarak ideal ortam sıcaklığı ayarlamanız gerekir. Bu tuşlara her bastığınızda sıcaklık artacak ve azalacaktır. İdeal konfor sıcaklığını Böylece ayarlayabilirsiniz. Ayarladığınız sıcaklığı da aynı zamanda kumanda ekranında görebilirsiniz.
Sıcaklık ayarından sonra kumanda panelinde yer alan “pervane sembolü” olan tuşa basarak cihazın üfleme yani fan hızını ayarlayabilirsiniz. Bu tuşa her bastığınızda fan hızı değişecek ve bu değişikliği kumanda ekranında görebileceksiniz. Talebiniz olan ideal fan hızını seçebilirsiniz.
Son işlemden sonra klimanız kısa zamanda ortam sıcaklığını düşürecek ve ortamı serinletecektir.
Vestel Salon Tipi Klimayı Isıtma Ayarı
Isıtma modunu seçmek için kumandanın sağ üstten 2.düğmesine yani “ISIT” düğmesine basın. Klimayı Böylece ısıtma moduna almış olursunuz.
Klima ve kumandayı ilk kez kullanacaksanız ilk sıcaklık 18°C de ayarlıdır bunun yanısıra fan hızı da yüksektir.
Sıcaklık ayarlama aralığı 16-32°C arasıdır.
Sıcaklık ayarını ▼ ve ▲ tuşları ile uygulayabilirsiniz. ▼ tuşu ile sıcaklık değeri düşecek, ▲ tuşu ile sıcaklık değeri yü Klima panelinde ayarladığınız sıcaklığı görebilirsiniz.
Fan hızı belirlemek için kumandada aç/kapat tuşunun üstünde yer alan “FAN” tuşuna basmalısınız. Bu tuşa her bastığınızda fan hızı; yüksek, normal ve düşük olarak değişecektir. Uygun bir fan hızını Böylece seçebilirsiniz.
Yapılan bu ayarlamadan sonra cihazı ısıtma modunda çalıştırmak için “AÇ/KAPAT” tuşuna basın. Klima yavaşça ortam ısısını artırmaya başlayacaktır.
Vestel Salon Tipi Klimayı Soğutma Ayarı
Öncelikle soğutma modunu seçmeniz gerekir. Kumanda üstünden sol üstten 2. Düğme olan “SOĞUT” düğmesine basın. Klima bununla beraber soğutma moduna alınmış olur.
Klima ve kumandayı ilk kez kullanıyorsanız ilk sıcaklık 27°C de ayarlıdır ve fan hızı da yüksektir.
Sıcaklık ayarlama aralığı ise 16-32°C arasıdır.
Sıcaklık ayarını ▼ ve ▲ tuşları ile gerçekleştirebilirsiniz. ▼ tuşu ile sıcaklık değeri azalacak, ▲ tuşu ile sıcaklık değeri artacaktır. Klima panelinde ayarlanan sıcaklığı da görüntüleyebilirsiniz.
Fan hızını belirlemek adına kumandada aç/kapat tuşunun hemen üstünde yeralan “FAN” tuşuna basmanız yeterli gelmektedir.. Bu tuşa her bastığınızda klimanın üfleme hızı; yüksek, normal ve düşük olacak biçimde değişecektir. Uygun bir fan hızını bu tuşa basarak seçebilirsiniz.
Yaptığınız ayarlamalar neticesince soğutma moduna geçmek için “AÇ/KAPAT” tuşuna basmanız yeterli gelmektedir.. Klimanız kısa zamanda ortam ısısını azaltmaya başlayacaktır.
Vestel-Regal Klimayı Isıtma Ayarı
Klimanız kapalı biçimde ise evvel “açma/kapama” tuşunu kullanarak klimanızı aktif hale getirin.
ardından kumanda ekranında “güneş sembolü” görülene kadar “MOD” tuşuna art arda basın. Güneş sembolünün anlamı ısıtma modudur. Klimanız ısıtma moduna alınmış demektir.
Dilerseniz kumanda üstünde yer alan “ISIT” tuşuna basarak da ısıtma modunu aktif hale getirebilirsiniz.
Isıtma mod seçiminden sonra ▼ ve ▲ tuşlarını kullanarak ideal ortam sıcaklığı ayarlayabilirsiniz. Düğmelere bastıkça sıcaklık 1°C kadar artacak ya da azalacaktır.
Kumanda ekranında ayarladığınız sıcaklığı da görebilirsiniz.
Ayarlanabilir sıcaklık aralığı 16-30°C arasıdır. En yüksek sıcaklık 30°C olarak ayarlanabilir.
ardından “Pervane” sembolü olan tuşa basarak fan hızını ayarlayabilirsiniz. Bu tuşa her bastığınızda da yine kumanda ekranındaki fan hızı kademeleri değişecektir. Konforunuz için uygun olan fan hızını Böylece seçebilirsiniz.
Dilerseniz Daha sonra dikey ve yatay hava akış yönünü de seçebilirsiniz.
Bu işlemin Daha sonra klimanız ortam sıcaklığını yükseltecek, ortamı ısıtacaktır.
Vestel-Regal Klimayı Soğutma Ayarı
Klimanız kapalı ise evvellikle kumanda üstündeki “açma/kapama” tuşunu kullanarak klimanızı aktifleştirin.
ardından konum seçmek adına “MOD” tuşunu faydalanabilirsiniz. Bu tuşa kumanda ekranında “kar sembolü” belirene kadar basmanız gerekir. Kar sembolü soğutma yani serinletme sembolüdür. Böylece klimayı soğutma moduna almış olursunuz.
Dilerseniz kumanda üstündeki “SOĞUT” tuşuna basarak da direk soğutma modunu aktif edebilirsiniz.
Soğutma mod seçiminin ardından ▼ ve ▲ tuşlarını kullanarak uygun sıcaklık derecesi seçebilirsiniz. Bu tuşlara her bastığınızda sıcaklık 1°C kadar artacaktır ya da azalacaktır. Kumanda ekranını takip ederek ayarladığınız sıcaklığı görüntüleyebilirsiniz.
Sıcaklık ayar aralığı 18-30°C arasıdır. En düşük sıcaklık olarak 18°C yi ayarlayabilirsiniz.
ardından “Pervane” sembolü olan fan tuşuna basarak fan hızını seçebilirsiniz. Bu tuşa da her bastığınızda kumanda ekranındaki fan hızı kademelerinde değişiklik olduğunu görürsünüz. Kumanda ekranını takip ederek uygun bir fan hızı seçebilirsiniz.
Dilerseniz hava akış yönünü tuşlarla yatay ya da düşey olarak da ayarlayabilirsiniz.
Bu işlemlerden sonra klimanız ortam sıcaklığını düşürecek, ortamı serinletmeye başlayacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Sigma Klima Isıtma Moduna Nasıl Alınır?
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi