Klima Bilgileri

Viessmann Vitoclima 200-S/HE Isıtma Soğutma

Viessmann Vitoclima 200-S/HE Isıtma Soğutma, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Viessmann Vitoclima 200-S/HE Isıtma Soğutma ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Viessmann Vitoclima 200-S/HE Isıtma Soğutma ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Viessmann Vitoclima 200-S/HE Isıtma Soğutma

Önemli Bilgi:Sayfamızda bulunan bilgiler Viessmann Vitoclima 200-S/HE serisine ait olan WS2026MHE0 / W2026MHE0 / OSW2026MHE0 / WS2035MHE0 / W2035MHE0 / OSW2035MHE0 / WS2053MHE0 / W2053MHE0 / OSW2053MHE0 / WS2070MHE0 / W2070MHE0 / OSW2070MHE0 klima kumandası için geçerli bilgilerdir.

logo

Viessmann Vitoclima 200-S/HE Klimayı Isıtma Moduna Alma

 • Öncelikle klimanız kapalı biçimde ise açık konuma getirmek için kumanda üzerindeki açma/kapama tuşuna basarak klimanızı açın. Klima zaten açıksa direk aşağıdaki işlemleri uygulayın.
 • Ardından ısıtma mod seçimi için “MODE” tuşuna basmanız gerekir. Bu tuşa her bastığınızda ekranda farklı çalışma modlarına ait semboller belirir. Cihazı ısıtma moduna alacağınız için bu tuşa kumanda ekranında “güneş sembolü” belirene kadar art arda basmanız gerekir. Güneş sembolü belirdiğinde cihazı ısıtma moduna almış olursunuz.
 • Sıcaklık derecesi belirlemek adına “▼ ve ▲” tuşlarını kullanabilirsiniz. ▼ tuşu ile sıcaklık derecesi her zaman için azaltılır, ▲ tuşu ile sıcaklık derecesi her zaman artırılı Bu tuşları kullandıkça kumanda ekranında ısı derecesindeki değişiklikleri gözlemleyebilirsiniz. Bunun yanında ayarladığınız sıcaklığı da görmüş olursunuz.
 • Isı derecesi ayarı ardından “FAN” tuşunu tercih ederek cihazın üfleme hızını seçmelisiniz. Bu tuşa da her bastığınızda fan hızı; otomatik, düşük, orta ve yüksek şeklinde değişecektir. Uygun bir fan hızını da yine kumanda ekranına bakarak seçebilirsiniz.
 • Ardından salınım tuşlarını tercih ederek fanın üfleme açılarını ayarlayabilirsiniz.
 • Bu işlemlerden kısa bir süre sonra klimanız ortamı ısıtmaya geçecektir.
 • Klima ısıtma moduna alındığı zaman hemen ısıtma yapmayacaktır. Soğuk üflemeyi önlemek adına iç ünite hava üflemeyi 1-5 dakika kadar erteler. Tabi bu erteleme süresi iç ortam sıcaklığına bağlı uzayabilir yahut daha kısa da sürebilir. O yüzden bir süre kadar beklemek gerekir.
Ayrıca Bakınız.  Ofis Binaları İçin Klima Seçimi Nasıl Olmalı?

Viessmann Vitoclima 200-S/HE Klimayı Soğutma Moduna Alma

 • Klimanız kapalı durumda ise önce kumandadan açma/kapama tuşuna 1 defa basarak klimanızı açın. Klima zaten açıksa aşağıda anlattığımız işlemleri direk uygulayabilirsiniz.
 • Ardından soğutma modu seçmek için “MODE” tuşuna basın ve bu tuşa ekranda “kar sembolü” belirene kadar basmaya devam edin. Kar sembolü belirdiğinde tuşa basmayı bırakın. Böylelikle klimanızı soğutma moduna almış olursunuz.
 • Ortamın sıcaklık derecesini belirlemek adına ““▼ ve ▲” tuşlarını kullanabilirsiniz. Bu tuşlar sıcaklık ayarının yükselmesini ve düşmesini sağlar. Tuşlara her bastığınızda yaptığınız değişikliği kumanda ekranından da gözlemleyebilirsiniz.
 • Ardından fan yani cihazın üfleme hızını belirlemek yönünden “FAN” tuşunu kullanmanız gerekir. Bu tuşa her bastığınızda kumanda ekranında sırasıyla; otomatik, düşük, orta ve yüksek şeklinde kademeler değişecektir. Ortama uygun uygun bir fan hızını bu biçimde seçebilirsiniz.
 • Dilerseniz ardından salınım tuşlarını tercih ederek fanın üfleme açısını seçebilirsiniz.
 • Klimanız kısa bir sürede ortam ısısını düşürerek, ortamı serinletmeye geçecektir.
Ayrıca Bakınız.  Mitsubishi Electric PAR-21MAA Isıtma Soğutma
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu