Klima Bilgileri

Seg Klima Sıcak ve Soğuk Ayarı

SEG KLİMA ISITMA VE SOĞUTMA AYARLARI

Seg klimanızın sıcak ayarı veya soğuk ayarı yapmasını bilmiyorsanız işte yardımcı olabilecek Seg klima sıcak soğuk ayarı başlıklı yazımızı göz atmanızı öneririz. Seg klima sıcaklık ayarı ve Seg klima soğukluk ayarı nasıl yapılır? sizlere yardımcı olacak detaylı bilgiler yazımızın içeriğindedir.
Seg Klima Sıcaklık Ayarı Yapma
Klimanız açık değilse evvel kumanda üstündeki “açma/kapama” tuşuna basın ve klimanızı aktif edin.
ardından “MODE” tuşunu kullanın ve bir konum seçimi yapın. Klimayı ısıtma konumuna alacağınız için ekranda “Güneş sembolü ve HEAT” yazısını görmeniz gerekir. Böylece klimayı ısıtma moduna almış olursunuz.
Daha sonra “+,-“ tuşlarını kullanarak sıcaklık derecesini belirleyebilir ve talebiniz olan ideal oda sıcaklığını ayarlayabilirsiniz. Bu tuşlara bastıkça aynı zamanda kumanda ekranında ayarlanan sıcaklık değeri de görüntülenecektir. bununla beraber hangi sıcaklığa aldığınızı da görmüş olursunuz.
Fan hızı belirlemek için “pervane sembolü” olan fan tuşuna basmanız gerekir. Bu tuşa bastığınız sürece kumanda ekranında fan hızı kademeleri değişecektir. İdeal olan üfleme hızını Böylece belirlemiş olursunuz.
Klimanız yapılan bu ayarlamadan kısa süre sonra ortam sıcaklığını yükseltecek ve ortamı ısıtacaktır.
Seg Klima Soğukluk Ayarı Yapma
Klimanız açık durumda değilse eğer evvel kumanda üstündeki “açma/kapama” tuşuna basarak klimanızı aktif edin.
Daha sonra konum seçimi için “MODE” tuşunu kullanmanız gerekmektedir. MODE tuşuna kumanda ekranında “Kar sembolü COOL” yazısını görene kadar basın. Gördüğünüzde tuşa basmayı bırakın. Çünkü klimanızı soğutma moduna almış olursunuz.
ardından “+,-“ tuşlarını kullanarak ideal ortam sıcaklığı ayarlamanız gerekir. Bu tuşlara her bastığınızda sıcaklık artacak ve azalacaktır. İdeal konfor sıcaklığını Böylece ayarlayabilirsiniz. Ayarladığınız sıcaklığı da aynı zamanda kumanda ekranında görebilirsiniz.
Sıcaklık ayarından sonra kumanda panelinde yer alan “pervane sembolü” olan tuşa basarak cihazın üfleme yani fan hızını ayarlayabilirsiniz. Bu tuşa her bastığınızda fan hızı değişecek ve bu değişikliği kumanda ekranında görebileceksiniz. Talebiniz olan ideal fan hızını seçebilirsiniz.
Son işlemden sonra klimanız kısa zamanda ortam sıcaklığını düşürecek ve ortamı serinletecektir.
Ayrıca Bakınız.  Ferroli Sorriso Klima Sıcak ve Soğuk Ayarı Yapma
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi