Klima Bilgileri

Zen Klima Sıcak ve Soğuk Ayarı Yapma

ZEN KLİMA ISITMA VE SOĞUTMA AYARLARI

Zen klimanızın sıcak ayarı veya soğuk ayarı yapmasını bilmiyorsanız işte yardımcı olabilecek Zen klima sıcak soğuk ayarı başlıklı yazımızı göz atmanızı öneririz. Zen klima sıcaklık ayarı ve Zen klima soğukluk ayarı nasıl yapılır? sizlere yardımcı olacak detaylı bilgiler yazımızın içeriğindedir.
Zen Klimayı Sıcaklık Ayarı
Klima açık değilse “ON/OFF” düğmesine basarak klimayı aktif hale getirin.
Daha sonra ısıtma modunu ayarlamak için “MODE” tuşuna basın. Kumanda ekranı üstünde sırası ile “Feel, Cool, Dry, Fan, Heat” çalışma modları vardır. “Heat” yazısının altında güneş sembolü belirene kadar “MODE” tuşuna art arda basmanız gerekir.
Sıcaklık derecesini belirlemek için sarı renkteki “▼ ve ▲” tuşlarına basabilirsiniz. Tuşlara basarken aynı zamanda kumanda ekranına bakarsanız ayarladığınız sıcaklığı görebilirsiniz.
Dereceyi belirledikten sonra “FAN” tuşuna basarak klima üfleme hızını seçebilirsiniz. Bu tuşa bastıkça da kumanda ekranında fan hızı seviyelerini görebilir, uygun olan hızı ayarlayabilirsiniz.
İşlemlerin Daha sonra klima yavaş yavaş ortamı ısıtmaya geçecektir.
Zen Klimayı Soğukluk Ayarı
Klima açık durumda değilse “ON/OFF” düğmesine basın ve klimayı aktif hale getirin.
Daha sonra soğutma modunu ayarlamak adına “MODE” tuşuna basmanız gerekir. Kumanda ekranı üstünde sırasıyla “Feel, Cool, Dry, Fan, Heat” çalışma modları vardır. “Cool” yazısının altında kar sembolü belirene kadar “MODE” tuşuna art arda basın.
Daha sonra sıcaklık derecesi belirlemek gerekir. Bunun için “▼ ve ▲” tuşlarına basmanız gerekir. Tuşlara basarken kumanda ekranına bakarsanız sıcaklık derecesini görebilirsiniz.
Fan hızı yani klimanın üfleme hızını seçmek için “FAN” tuşunu faydalanabilirsiniz. Bu tuşa art arda basarak kumanda ekranında fan hızı seviyelerini görebilir ve bir seçim uygulayabilirsiniz.
İşlemlerin Daha sonra klima ortamı yavaş yavaş soğutmaya başlayacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Hitachi Klima Sıcak ve Soğuk Ayarı Yapma
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi