Klima Bilgileri

Altus Klima Sıcak ve Soğuk Ayarı Yapma

ALTUS KLİMA ISITMA VE SOĞUTMA AYARLARI

Altus klimanızın sıcak ayarı veya soğuk ayarı yapmasını bilmiyorsanız işte yardımcı olabilecek Altus klima sıcak soğuk ayarı başlıklı yazımızı göz atmanızı öneririz. Altus klima sıcaklık ayarı ve Altus klima soğukluk ayarı nasıl yapılır? sizlere yardımcı olacak detaylı bilgiler yazımızın içeriğindedir.
Altus Klimayı Isıtma Ayarı
Öncelikle klimayı açmakla işe başlayın. Klima kumandası üstündeki “açma/kapama” tuşuna bir kez basın.
Daha sonra kumandada yer alan ve 4 ayrı sembolün yer aldığı konum seçme tuşuna kumanda ekranında “güneş sembolü” çıkana kadar basın. Güneş sembolü klimalarda ısıtmayı temsil etmektedir.
Ortam için sıcaklık derecesi belirlemeniz gerekir. Bunun için de “▼ ve ▲” tuşlarını faydalanabilirsiniz. Bu tuşlara kumanda ekranını takip ederek art arda basın. En uygun sıcaklık derecesini Böylece ayarlamış olursunuz.
Sıcaklık derece ayarından sonra “pervane sembolü” olan tuşu kullanarak fan hızı ayarlaması uygulayabilirsiniz. Tuşa her bastığınızda fan hızı kademesi değişir. İdeal bir fan hızını ayarlamalısınız.
Yapılan işlemlerden sonra klima ortamı yavaş yavaş ısıtacaktır.
Altus Klimayı Soğutma Ayarı
Öncelikle klimayı açmanız gerekir. İç üniteyi açmak için kumanda üstünde yer alan “açma/kapama” tuşuna basın.
Klima açıldıktan sonra kumandada yeralan ve 4 ayrı sembolün olduğu konum seçme tuşuna kumanda ekranında “kar sembolü” belirene kadar basın. Kar sembolü klimalarda Sürekli için soğutmayı temsil etmektedir.
Ortam sıcaklığını ayarlamak için “▼ ve ▲” tuşlarını kullanmanız gerekmektedir. Tuşlara basarken kumanda ekranına da mutlaka bakın, ayarladığınız sıcaklığı bununla beraber görmüş olursunuz. Ortama uygun bir sıcaklık belirlemenizi öneririz.
Sıcaklık derecesini ayarladıktan sonra “pervane sembolü” olan tuşa basarak fan hızını ayarlamanız gerekir. Tuşa art arda basarak değişen fan hızlarından bir kademeyi tercih edebilirsiniz.
Yapılan işlemlerden sonra klima ortamı yavaş yavaş serinletecektir.
Ayrıca Bakınız.  Olefini RG57A4/BGEF Isıtma Soğutma
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi