Klima Bilgileri

Vaillant Salon Tipi Klima Sıcak Soğuk Ayarı

Vaillant ClimaVAIR Plus Salon Tipi Klima Isıtma ve Soğutma Ayarları

Vaillant ClimaVAIR Plus Salon Tipi klimanızın sıcak ayarı veya soğuk ayarı yapmasını bilmiyorsanız işte size yardımcı olabilecek Vaillant ClimaVAIR Plus Salon Tipi klima sıcak soğuk ayarı başlıklı yazımızı incelemenizi öneririz.. Vaillant ClimaVAIR Plus Salon Tipi klima sıcaklık ayarı ve Vaillant ClimaVAIR Plus Salon Tipi klima soğukluk ayarı nasıl yapılır?  sizlere yardımcı olacak detaylı bilgiler yazımızın içeriğindedir.
Vaillant ClimaVAIR Plus Salon Tipi Klimayı Isıtma Ayarı
Klima evvel kapalı durumda ise kumanda üstündeki “on/off” tuşuna basılarak klima açılmalıdır.
ardından “mode” tuşu kullanılarak cihaz ısıtma konumuna alınmalıdır. “mode” tuşuna kumanda ekranında “güneş” simgesini görene kadar basın. Güneş simgesini gördüğünüzde klimayı ısıtma konumuna almış olursunuz. Bu konum bunun yanısıra “heat” konumu olarak da bilinir.
Konum seçimi sonrası sıcaklık derecesi belirlemeniz gerekir. Bu işlemi de “+,-“ tuşlarını kullanarak uygulayabilirsiniz. “+” tuşu sıcaklık derecesini Sürekli yükseltmekte, “-“ tuşu sıcaklık derecesini Sürekli düşürmektedir.
Tuşlara bastığınızda kumanda ekranında set edilen dereceyi görebilirsiniz. İstediğiniz bir sıcaklığa Böylece getirebilirsiniz.
Daha sonra cihazın üfleme hızını ayarlamanız gerekir. Bu işlemi de “fan” tuşunu kullanarak uygulayabilirsiniz.
“fan” tuşuna her bastığınızda kumanda ekranında fan kademelerini görebilir ve istediğiniz bir fan kademesini ayarlayabilirsiniz.
Sıcaklık derecesi ve fan kademesi belirledikten birkaç dakika sonra klima ortamı ısıtmaya geçecektir.
Vaillant ClimaVAIR Plus Salon Tipi Klimayı Soğutma Ayarı
Klima kapalıysa kumanda üstündeki “on/off” tuşuna basarak evvel klimayı aktif hale getirin.
Daha sonra konum seçmenizi sağlayan “mode” tuşuna kumanda ekranında “kar” simgesini görene kadar basın. Kar simgesini gördüğünüzde klimayı soğutma konumuna almış olursunuz. Bu konum aynı zamanda “cool” konumu olarak da bilinir.
Konum seçtikten sonra sıcaklık derecesi belirlemek adına “+,-“ tuşlarını kullanmanız gerekmektedir. “+” ile sıcaklık derecesini artırabileceğiniz gibi “-“ ile sıcaklık derecesini düşürebilirsiniz.
Tuşları kullanarak kumanda ekranına bakıp talep ettiğiniz sıcaklığa ayarlayabilirsiniz.
ardından cihazın üfleme hızını belirlemek için “fan” tuşunu kullanmalısınız.
“fan” tuşuna her bastığınızda kumanda ekranına bakın, kademeler değişecektir. Böylece talep ettiğiniz bir fan hızını ayarlayabilirsiniz.
Sıcaklık ayarı ve üfleme hızını ayarladıktan birkaç dakika sonra klima ortamı serinletmeye geçecektir.
Ayrıca Bakınız.  Hava Filtresi Çeşitleri Nelerdir?
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi