Klima Bilgileri

Olefini J1-05 Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Olefini J1-05 Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Olefini J1-05 Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Olefini J1-05 Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Olefini J1-05 Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Olefini J1-05 Kullanım Kılavuzu

Olefini J1-05 Klima Kumanda Kullanımı bilgisi ve kumanda üzerindeki düğmelerin anlamları ile işlevleri aşağıdaki paylaşımımızda sunulmuştur.

logo

 • 1 numaralı buton

ON/OFF açma kapama butonudur. Klimanızı çalıştırmak istediğinizde yahut kapatmak istediğinizde kullanabilirsiniz.

 • 2 numaralı buton

MODE butonudur. Klimanızı çalıştıracağınız modu seçmenize yardımcı olmaktadır. Isıtma, soğutma, nem alma ve fan çalışma modlarından birini tercih edebilirsiniz.

 • 3 numaralı buton

FAN butonudur. Klimanızın üfleme hızını belirlemenize yardımcı olmaktadır. Düğmeye her bastığınızda fan hızı kademesinde değişiklik olur. Sırası ile; otomatik, yüksek, orta veya düşük fan hızı yer alır. Talep ettiğiniz bir fan hızını seçebilirsiniz.

 • 4-5 numaralı butonlar

Sıcaklık ayar butonlarıdır. Sadece ortam sıcaklık ayarı belirlemede görevli değildir. Aynı zamanda zamanlayıcı ayarı yapılırken ve mevcut saat ayarı yapılırken de kullanılabilir.

logo

Olefini J1-05 Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

 • 6 numaralı buton

SMART butonudur. Akıllı mod olarak bilinir. Lakin bu model ürünlerde geçerli bir fonksiyon değildir. Ünitenin açık yahut kapalı olmasına bakılmadan direk sanal bellek moduna girmek adına kullanılmaktadır.

 • 7 numaralı buton

SWİNG yani salınım butonudur. Klima iç ünite kanadının aşağı/yukarı salınım yapması için yahut bu özelliği kapatmak için kullanılır.

 • 8 numaralı buton

SLEEP yani uyku butonudur. Klimayı uyku moduna alma yahut uyku modunu iptal etmek için kullanılır.

 • 9 numaralı buton

I FEEL yani hissediyorum butonudur. Bu özelliğin çalıştırılması yahut iptal edilmesi için kullanılan butondur. Butona 5 saniyeden fazla basılırsa fonksiyon kapanır. Bu fonksiyonda; cihaz makine yerine kumandaya entegre edilmiş olan temel sıcaklık sensörüne göre çalışma yapmaktadır. Fonksiyon devreye alındığında kumanda iç ünitenin kolay sinyal alabileceği bir yerde durmalıdır.

 • 10 numaralı buton

CLOCK yani saat butonudur. Geçerli saati girmek için düğmeye basılabilir. Ayar düğmeleri ile de güncel saat girilebilir. Klima zamanlayıcı programı kullanılması adına güncel saatin girilmiş olması gerekir. Bundan dolayı mühim bir fonksiyondur.

 • 11-12 numaralı butonlar

TIMER ON/OFF butonlarıdır. Yani zamanlayıcıyı açma ve kapatma butonları denilebilir. TIMER ON ile klimanın çalışması istenen saat ayarı yapılabilir, TIMER OFF ile klimanın kapanması istenen saat ayarı yapılabilir. Butonlar bunun bunun yanında zamanlayıcıyı iptal etmek için de kullanılabilmektedir.

 • 13 numaralı buton

SUPER yani süper butonudur. Ortamın bi hayli hızlı bir biçimde ısıtılıp soğutulması amacı ile kullanılır. Veya bu özelliğin iptal edilmesi amacı ile kullanılır. Hızlı soğutma özelliğinda ayarlanan 18°C lik sıcaklıkta yüksek fan hızında otomatik olarak çalışmaktadır. Hızlı ısıtma özelliğinda ayarlanan 32°C lik sıcaklıkta otomatik olarak çalışmaktadır.

 • 14 numaralı buton

DİMMER butonudur. Ekran göz alıcılığını azaltmak için kullanılır. Düğmeye her basıldığında ekranın göz alıcılığı azalır. Düğmeye bir kez basıldığında ise ekran göz alıcılığı durur, ayarlanan göz alıcılıkta kalır.

 • 15 numaralı buton

SWİNG butonudur. Bu model klimada geçerli olmayan bir fonksiyondur. Hava kanadının yönünü sağ/sol biçimde ayarlamak için yahut durdurmak için kullanılır.

Ayrıca Bakınız.  RG57K7(B)/BGEF Isıtma Soğutma
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi