Klima Bilgileri

Sharp Klima Sıcak ve Soğuk Ayarı

SHARP KLİMA ISITMA VE SOĞUTMA AYARLARI

Sharp klimanızın sıcak ayarı veya soğuk ayarı yapmasını bilmiyorsanız işte size yardımcı olabilecek Sharp klima sıcak soğuk ayarı başlıklı yazımızı incelemenizi öneririz.. Sharp klima sıcaklık ayarı ve Sharp klima soğukluk ayarı nasıl yapılır?  sizlere yardımcı olacak detaylı bilgiler yazımızın içeriğindedir.
Sharp Klimayı Isıtma Moduna Alma
Klimanızın iç ünitesi kapalıysa “ON/OFF” tuşuna basın ve üniteyi açık hale getirin.
Daha sonra “MODE” tuşu ile ısıtma modunu seçmeniz gerekir. Bu tuşa art arda kumanda ekranında “güneş simgesi” görene kadar basın.
Daha sonra sıcaklık derecesi için “▼ ve ▲” tuşlarına basın. Tuşlara bastıkça derece azalır ya da artar. Yine ekranı kontrol ederek ayarladığınız sıcaklığı görüntüleyebilir ve bilinçli olarak uygun bir sıcaklık ayarlayabilirsiniz.
Sıcaklık ayarı Daha sonra “pervane sembolü” olan tuşa basarak fan hızını ayarlayabilirsiniz. Bu tuşa art arda bastığınızda klimanın üfleme hızını seçmiş olursunuz. Fan hızı ayarlaması yaparken kumanda ekranını takip edebilirsiniz.
Fan hızını da seçtikten sonra klima kısa zamanda ısıtmaya geçecektir.
Sharp Klimayı Soğutma Ayarı
Klimanızın iç ünitesi kapalı durumdaysa “ON/OFF” tuşuna basın ve üniteyi açın.
Daha sonra “MODE” tuşu ile soğutma modunu seçmeniz gerekir. Bu tuşa art arda kumanda ekranında “kar simgesi” görene dek basın.
ardından sıcaklık derecesi için “▼ ve ▲” tuşlarına basın. Tuşlara basarken ekrana bakın sıcaklık azalacak ya da artacaktır. Ekranı takip ederek ayarladığınız sıcaklığı görebilir ve uygun bir sıcaklık derecesi ayarlayabilirsiniz.
Sıcaklık ayarından sonra fan hızı için “pervane sembolü” olan tuşa basmalısınız. Bu tuşa basarken de kumanda ekranına mutlaka bakın, fan hızı kademelerinden en uygun olanı Böylece seçmiş olursunuz.
Fan hızını da ayarladık sonra klima kısa zamanda soğutmaya geçecektir.
Sharp CRMC-A810JBEZ Kumanda ile Isıtma Ayarı
Bu model kumandalar ısıtma ayar fonksiyonu donanımınde değildir. Soğutma, nem alma, fan gibi farklı çalışma fonksiyonları bulunmaktadır.
Sharp CRMC-A810JBEZ Kumanda ile Soğutma Modu Ayarı
Öncelikle klima iç ünitesini açın.
ardından klimayı soğutma moduna almak için “MODE” tuşuna basın. Bu tuşa art arda bastığınızda kumanda ekranında farklı çalışma modlarına ait simgeler çıkacaktır. Kumanda panelinde yeralan ve “COOL” olarak yer alan görselin yani “kar simgesi” nin kumanda ekranında belirmesi gerekir. Bu simge kumanda ekranında göründüğü zaman klima soğutma moduna alınmış olur.
Sıcaklık derecesini “TEMP ▼ ve ▲” tuşları ile ayarlayabilirsiniz. Tuşlara bastıkça kumanda ekranını takip edebilir ve ayarladığınız sıcaklığı görüntüleyebilirsiniz. Ortam için en ideal sıcaklık derecesini belirlemeniz gerekir.
Fan hızını seçmek için “FAN” tuşunu faydalanabilirsiniz. Bu tuşa art arda basarak kumanda ekranında değişen fan hızı kademelerini takip ederek uygun bir üfleme hızı seçebilirsiniz.
Yapılan işlemlerden sonra klima ortamı yavaş yavaş serinletmeye başlayacaktır.
Sharp CRMC-A751JBEZ Kumanda ile Isıtma Ayarı
Klima iç ünitesini açmak için “0 1” tuşuna bir kez basmak gerekir. İç ünite açıksa bu işlemi yapmaya gerek yoktur.
ardından “MODE” tuşuna kumanda ekranında “güneş simgesi” ni görene kadar basmalısınız. bununla beraber klima ısıtma moduna alınmış olur.
Sıcaklık dereceleri “TEMP ▼ ve ▲” tuşları ile yapılmaktadır. ▼ ile sıcaklık derecesi Sürekli düşer, ▲ ile sıcaklık derecesi Sürekli yükselir. Ortam için en uygun sıcaklık derecesini Böylece ayarlayabilirsiniz.
Sıcaklık derecesini belirledikten sonra “FAN” tuşu ile klimanın üfleme hızını ayarlayabilirsiniz. Bu tuşa her bastığınızda kumanda ekranını takip edin, fan hızı kademelerinden uygun olanı seçebilirsiniz.
ardından dilerseniz cihazın hava kanadı yönünü seçebilirsiniz. Bunun için “SWİNG” tuşunu kullanmalısınız. SWİNG tuşuna bir kez bastığınızda hava kanadı hareket edecektir. Bu tuşa yeniden bastığınızda ise hava kanadı yönü sabit kalacaktır. Böylece bir ayarlama uygulayabilirsiniz.
Son işlem Daha sonra klima ayarlanan sıcaklıkta, ayarlanan fan hızında ve ayarlanan hava yönünde ısıtma sağlayacaktır.
Sharp CRMC-A751JBEZ Kumanda ile Soğutma Ayarı
Klima iç ünitesini açmak adına “0 1” tuşuna bir kez basmalısınız. İç ünite zaten açıksa bu işlemi yapmanıza gerek yoktur.
Daha sonra “MODE” tuşunu kullanarak kumanda ekranında “kar simgesi” ni görüntülemeniz gerekir. Klima Böylece soğutma moduna alınmış olur.
Sıcaklık dereceleri Sürekli için “TEMP ▼ ve ▲” tuşları ile yapılır. ▼ ile sıcaklık derecesi Sürekli azalır, ▲ ile sıcaklık derecesi Sürekli artar. Ortam için en ideal sıcaklık derecesini bu tuşları kullanarak seçebilirsiniz.
Sıcaklık derecesi ayarından sonra cihazın üfleme hızını seçmek gerekir. bu hususta görev alan “FAN” tuşuna basmalısınız. Fan tuşuna art arda bastıkça kumanda ekranında fan hızı kademeleri değişir. Bu kademeleri takip ederek uygun bir fan hızı seviyesi ayarlayabilirsiniz.
Dilerseniz Daha sonra hava kanadı yönünü ayarlayabilirsiniz. bu hususta görev alan tuş “SWİNG” tuşudur. Bu tuşa bir kez basmanız Daha sonra hava kanadı hareket eder. Bu tuşa yeniden bastığınızda ise hava kanadı yönü o yönde sabit kalır. Böylece hava kanadı yönünü de ayarlayabilirsiniz.
Son işlemin ardından klima ayarlanan sıcaklık derecesinde, ayarlanan fan hızında ve ayarlanan hava yönünde soğutma sağlayacaktır.
Sharp Crmc-A653JBEZ Kumanda ile Isıtma Ayarı
Klima kapalı biçimde ise açmak için “0 1” tuşuna bir kez basarak klimayı aktif hale getirin.
Klimayı ısıtma moduna almak için kumanda kapağını aşağıya doğru çekin ve orada yeralan “MODE” tuşuna kumanda ekranında “güneş” sembolünü görene dek basın. “MODE” tuşunda belirtilen kırmızı renkteki güneş sembolünü kumanda ekranında görmeniz gerekir. Klima Böylece ısıtma moduna geçmiş olur.
Sıcaklık dereceleri için “0 1” konumlu tuşun sağında yeralan “▼ ve ▲” tuşlarını kullanmanız gerekmektedir. Tuşlara basarak ve kumanda ekranını takip ederek ortam için en ideal sıcaklık derecesini seçebilirsiniz.
ardından fan hızı seçmeniz gerekir. Bunun için de “FAN” tuşuna basabilirsiniz. Bu tuşta görsel olarak fan hızı kademeleri bulunur. Bu kademelerden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Yapılan bu değişikliklerden sonra klimanız ortamı ısıtmaya başlayacaktır.
Sharp Crmc-A653JBEZ Kumanda ile Soğutma Ayarı
Klima açık durumda değilse açmak için “0 1” tuşuna bir kez basmalı ve klimayı açmalısınız.
ardından klimayı soğutma moduna almak için kumanda kapağını aşağıya doğru çekerek orada yeralan “MODE” tuşuna kumanda ekranında “kar” sembolünü görene kadar basmalısınız. “MODE” tuşunda belirtilen mavi renkteki kar sembolünü kumanda ekranında görmeniz gerekir. Böylece klima soğutma moduna alınmış olur.
Sıcaklık derecesini belirlemek üzere “0 1” tuşunun hemen sağında yer alan “▼ ve ▲” tuşlarına basmalısınız. Bu tuşlara basarken aynı zamanda kumanda ekranını takip ederseniz ayarladığınız sıcaklığı da görebilirsiniz.
Daha sonra fan hızını seçmek adına “FAN” tuşunu faydalanabilirsiniz. Bu tuşta görsel olarak fan hızı seviyeleri bulunur. Ortam için en ideal fan hızını seçebilirsiniz.
Yapılan işlemlerden sonra klimanız ortamı soğutmaya başlayacaktır.
Sharp CRMC-A310JBE0 Kumanda ile Isıtma Ayarı
Klima iç ünitesi kapalı durumda ise evvel üniteyi açmak gerekir. Bu yüzden “0 1” düğmesine bir kez basmanız yeterli olacaktır.
Daha sonra klimayı ısıtma moduna almak gerekir. Bunun için çalışma konumu seçim tuşuna yani “MODE” tuşuna basmanız gerekir. Bu tuşta görsel olarak gösterilen “güneş sembolü” ekranda belirince klima ısıtma moduna alınmış demektir. Bu yüzden kumada ekranını takip ederek bu görseli görüntülemeniz gerekir.
Sıcaklık derecesini ayarlamak gerektiğinde “▼ ve ▲” tuşlarını kullanmanız gerekmektedir. ▼ tuşu sıcaklık derecesinin düşürülmesini sağlar, ▲tuşu sıcaklık derecesinin yükseltilmesini sağlar. Ortam için en uygun sıcaklık derecesini bu tuşları kullanarak seçebilirsiniz.
Klimanın üfleme hızını seçmek isterseniz “FAN” tuşuna basmanız gerekir. Fan tuşunda görsel olarak fan hızı kademeleri vardır. Bu tuşa her bastığınızda görselde yer alan kademeler kumanda ekranında belirecektir. Böylece uygun bir fan hızını ayarlayabilirsiniz.
Klima yapılan bu son ayarlamadan sonra kısa zamanda ortam sıcaklığını yükseltmeye başlayacaktır.
Sharp CRMC-A310JBE0 Kumanda ile Soğutma Ayarı
Klima iç ünitesi kapalıysa eğer evvel üniteyi açık konuma getirmek gerekir. Bunun için de “0 1” tuşuna bir kez basmanız yeterli gelmektedir..
Daha sonra klima soğutma moduna getireleceği için çalışma konumu seçim tuşunu kullanmanız gerekmektedir. Bu tuş “MODE” tuşudur. Bu tuşta görsel olarak “kar sembolü” bulunur. Bu görseli kumanda ekranında görmeniz gerekir. Böylece klimayı farklı moddan soğutma moduna almış olursunuz.
Ortam için uygun bir sıcaklık derecesi belirlemek için “▼ ve ▲” tuşlarını faydalanabilirsiniz. ▼ tuşu sıcaklık derecesinin azaltılmasını sağlar, ▲tuşu sıcaklık derecesinin artırılmasını sağlar. Bu tuşları kullanarak derece ayarlaması uygulayabilirsiniz.
ardından klimanın üfleme hızı için “FAN” tuşunu faydalanabilirsiniz. Bu tuşta yer alan görseller fan hızı seviyelerini göz önüne sermektedir. Bu tuşa her bastığınızda da bu görseller kumanda ekranında çıkacaktır. Uygun bir fan hızını Böylece seçebilirsiniz.
Klima yapılan bu son ayarlamadan sonra kısa zamanda ortam sıcaklığını düşürmeye başlayacaktır.
Sharp AY-AH Kumanda ile Isıtma Ayarı
Klima iç ünitesi kapalı ise açmak için evvel “0 1” düğmesine 1 kez basmalısınız.
Klimayı ısıtma moduna alacağınız için “MODE” tuşu bu hususta size yol gösterecektır. Bu tuşa kumanda ekranında “güneş simgesi” ni görene kadar basmalısınız. Böylece klimayı ısıtma konumuna almış olursunuz.
Sıcaklık derecesini ayarlamak için “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarına basmanız gerekir. ▼ tuşu sıcaklık derecesini düşürür, ▲ tuşu sıcaklık derecesini yü Bu tuşları kullanarak ortam için uygun bir sıcaklık derecesi ayarlaması uygulayabilirsiniz.
Cihazın üfleme yani fan hızını seçmek için “FAN” tuşuna basmanız gerekir. Bu tuşa her bastığınızda fan hızı seviyesi kademe şeklinde değişecektir. Kumanda ekranına bakarak yine uygun bir fan hızı seçebilirsiniz.
Dilerseniz Daha sonra hava kanadı yönünü ayarlayabilir. Bunun için de “SWİNG” tuşuna basabilirsiniz. Bu tuşa 1 defa bastığınızda hava kanadı harekete geçer. Bir kez daha basarsanız hava kanadı o düzeyde kalır.
Yapılan ayarlamalardan sonra klima kısa zamanda ortam sıcaklığını artıracaktır.
Sharp AY-AH Kumanda ile Soğutma Ayarı
Klima iç ünitesi kapalı durumda ise açmak için “0 1” düğmesine 1 defa basmalısınız.
Daha sonra klimayı soğutma moduna alacağınız için “MODE” tuşuna basmalısınız. Bu tuşa basarken kumanda ekranına bakın “kar simgesi” belirecektir. Kar simgesini gördüğünüzde klima soğutma moduna geçmiş olur.
Sıcaklık derecesi ayarlaması için “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarına basabilirsiniz. ▼ tuşu sıcaklık derecesini azaltır, ▲ tuşu sıcaklık derecesini artırır. Böylece ortam için en ideal sıcaklık derecesini ayarlayabilirsiniz.
Klimanın üfleme hızını ayarlamak için “FAN” tuşuna basabilirsiniz. Bu tuşa bastıkça kumanda ekranına bakarsanız fan hızı seviyeleri değişecektir. Bu seviyeleri takip ederek uygun bir fan hızı seviyesi seçebilirsiniz.
Daha sonra dilerseniz hava kanadı yönünü seçebilirsiniz. Bunun için “SWİNG” tuşuna basmalısınız. Bu tuşa 1 kez basarsanız hava kanadı harekete geçer. Bu tuşa yeniden bastığınızda hava kanadı yönü sabitleşir.
Yapılan ayarlardan sonra klima kısa zamanda ortam sıcaklığını düşürecektir.
Ayrıca Bakınız.  MZ 913 Isıtma Soğutma
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi