Klima Bilgileri

Baymak Klima Sıcak ve Soğuk Ayarı Yapma

BAYMAK KLİMA ISITMA VE SOĞUTMA AYARLARI

Baymak klimanızın sıcak ayarı veya soğuk ayarı yapmasını bilmiyorsanız işte size yardımcı olabilecek Baymak klima sıcak soğuk ayarı başlıklı yazımızı incelemenizi öneririz.. Baymak klima sıcaklık ayarı ve Baymak klima soğukluk ayarı nasıl yapılır?  sizlere yardımcı olacak detaylı bilgiler yazımızın içeriğindedir.
Baymak Klimada Isıtma ve Soğutma Modu
Baymak klimalarda ısıtma modu “HEAT” adı ile bilinir. Baymak klimalarda soğutma modu “COOL” adı ile bilinir.
Baymak Klima Sıcak Ayarı
Baymak klimanızı kış döneminde ısınmak için kullanmak istiyorsanız;
Kumanda üstündeki “MODE” düğmesine basın. Isıtma devresi olan HEAT konumu çıkana dek MODE düğmesine basmaya devam edin. HEAT modu geldiğinde ısıtma moduna geçmiş olursunuz.
Sıcaklık ayar düğmelerini kullanarak ısı ayarı belirlemeniz gerekir. Sıcaklık ayar düğmelerine her bastığınızda ısı derecesi 1°C şeklinde azalacak ya da artacaktır. Baymak klimada ısıtma ayarı 16-32°C içinde ayarlanabilir.
Sıcaklık ayarı Daha sonra “FAN” düğmesine basarak fan hızı belirlemeniz gerekir. “FAN” düğmesine her bastığınızda fan hızı kademesi değişecektir. Sırası ile; Low – Med – High – Auto kademeleri çıkar. Bu hızlardan birini seçmeniz gerekir.
Açma/kapama düğmesine basın. İç ünite ön panelin üstündeki ısıtma göstergesi yanar ve klima ısıtma çalışma modunda devreye girer.
Açma/kapama düğmesine yeniden basarsanız cihaz kapanır.
Baymak klima ısıtma modunda iken dış ortam sıcaklığı çok düşük olursa oda sıcaklığı ayarlanmış olan sıcaklık değerine ulaşmaz. Dış ortam koşullarına göre sıcaklık ayarını artırabilirsiniz.
Baymak Klima Soğuk Ayarı
Baymak klimanızı yaz döneminde serinlemek amacı ile kullanmak istiyorsanız;
Kumanda üstündeki “MODE” düğmesine basın. Soğutma devresi olan “COOL” konumu çıkana dek MODE düğmesine basmaya devam edin. Bu konum çıktığında cihazı soğutma moduna almış olursunuz.
Sıcaklık ayar düğmelerini kullanarak soğutma ayarı belirlemeniz gerekir. Düğmelere her bastığınızda sıcaklık ayarı 1°C şeklinde azalacak yahut artacaktır. Baymak klimada soğutma ayarı 16-32°C aralığında ayarlanabilir.
Soğutma ayarı belirledikten sonra fan hızını belirlemeniz gerekir. Bunun için de kumanda üstündeki “FAN” düğmesine basabilirsiniz. Düğmeye her bastığınızda fan hızı kademesi artacak yahut düşecektir. Sırası ile; Low – Med – High – Auto fan kademeleri çıkar. Bu kademelerden birini seçmeniz gerekir.
Daha sonra açma/kapama düğmesine basın. İç ünite ön panelin üstündeki soğutma göstergesi yanar ve klima soğutma modunda çalışır.
Açma/kapama düğmesine tekrardan bastığınızda cihaz kapanır.
Baymak klima soğutma modundayken dış hava sıcaklığı çok yüksek olursa oda sıcaklığı ayarlanan sıcaklık değerine ulaşamaz. Klima soğutma modunda çalışırken açık kapı ve pencereler mutlaka kapatılmalıdır. Aksi halde cihazın soğutma kapasitesi düşer, alacağınız verim düşeceği için fazladan yakıt tüketimi yapmış olursunuz.
Baymak Elegant Plus Klima Sıcak Ayarı
Öncelikle kumanda üstünden yeralan on/off düğmesine basarak klimanızı açın.
ardından kumandanın alt kısmında yer alan kapağını soldan sağa doğru açın.
On/off butonunun hemen sağında yeralan “mode” butonuna kumanda ekranında “heat” yazısı, iç ünite led ekranında ise “güneş” sembolünü görene dek art arda basın.
Bu sembolleri gördüğünüzde klimayı ısıtma moduna almış olursunuz.
Isı ayarı yapmak için ▼ ve ▲ tuşlarını faydalanabilirsiniz. ▼ ile sıcaklık ayarını düşürebilir, ▲ ile sıcaklık ayarını yü
Sıcaklık ayarı ortalama 16-32°C arası ayarlanabilir.
Klimayı ısıtma moduna aldıktan sonra fan hızı seçebilirsiniz. Bunun için de “speed” düğmesine basmanız gerekir. Bu düğmeye her bastığınızda fan hızı düşük (low) – orta (mıd) – yüksek (hıgh) – otomatik (auto) şeklinde değişir. Talep ettiğiniz fan hızını ayarlayabilirsiniz.
Baymak Elegant Plus Klima Soğuk Ayarı
Klimayı kumanda üstündeki on/off tuşuna basarak evvellikle açın.
Daha sonra kumandanın kapağını soldan sağa doğru açın.
On/off butonunun sağ tarafında yer alan “mode” butonuna basın. “mode” butonuna bastıkça cihazın çalışma modları sırası ile kumanda ekranında ve iç ünite led ekranında belirecektir.
Elegant Plus model klimalarda “mode” butonuna kumanda ekranında “cool” yazısını ve iç ünite led ekranında “kar” sembolünü görene dek basın.
Böylece klimayı soğutma moduna almış olursunuz.
Sıcaklık ayarı yapmak için ▼ ve ▲ butonlarını faydalanabilirsiniz. ▼ ile sıcaklık ayarını düşürebilir, ▲ ile sıcaklık ayarını yü
Sıcaklık 16-32°C arası ayarlanabilir.
ardından klima fan hızını belirlemeniz gerekir. Bunun için “speed” düğmesine art arda basarak fan hızı seçebilirsiniz. Düğmeye her bastığınızda düşük (low) – orta (mıd) – yüksek (hıgh) – otomatik (auto) şeklinde fan hızı değişecektir. İstediğiniz bir fan hızına ayarlayabilirsiniz.
Klimayı Isıtma Moduna Alma
Öncelikle kumanda üstünde yer alan “mode” butonuna basarak ısıtma modu seçmeniz gerekir.
Isıtma modu “heat” olarak bilinir ve “mode” butonuna kumanda ekranında “güneş” sembolünü görene dek basmalısınız.
Güneş sembolü belirdiğinde cihaz ısıtma moduna alınmış demektir.
Isıtma derecesi ayarlamak için “+,-“ butonlarını kullanmanız gerekmektedir. “+” butonuna her bastığınızda sıcaklık 1°C kadar artacaktır. “-“ butonuna her bastığınızda sıcaklık 1°C kadar azalacaktır.
Seçim yapabileceğiniz sıcaklık ayarları 16-32°C arasıdır.
ardından “fan” butonuna basarak fan hızı kademesi belirlemeniz gerekir.
Fan butonuna her bastığınızda fan hızı low (düşük) – med (orta) – high (yüksek) – auto (otomatik) şeklinde değişecektir. Talep ettiğiniz bir fan hızı kademesini ayarlayabilirsiniz.
Son işlem olarak açma/kapama düğmesine basın. İç ünite panelinin üstünde yer alan ısıtma göstergesi (soldan 2. Gösterge) yanacak ve cihaz ısıtma modunda çalışmaya başlayacaktır.
Klimayı Soğutma Moduna Alma
Kumanda üstündeki “mode” butonuna basarak soğutma modunu “cool” seçmeniz gerekir.
Kumanda ekranında “kar” sembolünü gördüğünüzde soğutma modunu seçmiş olursunuz.
ardından soğutma için sıcaklık derecesi belirlemeniz gerekir. Bunun için de “+,-“ butonlarını kullanmalısınız. “+” butonuna her bastığınızda sıcaklık 1°C artacak, “-“ butonuna her bastığınızda sıcaklık 1°C azalacaktır.
Seçim yapabileceğiniz sıcaklık aralığı 16-32°C arasıdır.
ardından “fan” butonuna basarak fan hızı belirlemeniz gerekir.
Fan butonuna her bastığınızda fan hızı low (düşük) – med (orta) – high (yüksek) – auto (otomatik) şeklinde değişkenlik gösterecektir. İstediğiniz fan hızını seçebilirsiniz.
Son olarak açma/kapama butonuna basın. İç ünite paneli üstündeki soğutma göstergesi (soldan 3. Gösterge) yanacak ve klima soğutma modunda çalışacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Altus Klima Sıcak ve Soğuk Ayarı Yapma
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi