Klima Bilgileri

Beko Klima Sıcak ve Soğuk Ayarı Yapma

BEKO KLİMA ISITMA VE SOĞUTMA AYARLARI

Beko klimanızın sıcak ayarı veya soğuk ayarı yapmasını bilmiyorsanız işte size yardımcı olabilecek Beko klima sıcak soğuk ayarı başlıklı yazımızı incelemenizi öneririz.. Beko klima sıcaklık ayarı ve Beko klima soğukluk ayarı nasıl yapılır?  sizlere yardımcı olacak detaylı bilgiler yazımızın içeriğindedir.
Beko Klima Sıcak Ayarı Yapma
Klima kapalı durumda ise evvel kumanda üstündeki açma/kapama butonuna basarak klimanızı aktif hale getirin.
ardından “MODE” tuşuna basarak ısıtma modu seçmeniz gerekir. Isıtma modu “güneş” sembolü ile açıklanmıştır. MODE tuşuna kumanda ekranında güneş sembolünü görene dek art arda basın.
Isıtma mod seçimi sonrası sıcaklık aralığı seçmelisiniz. Bu model klimalarda sıcaklık 16-30°C arası ayarlanmaktadır. TEMP ▼ ve ▲ tuşlarını kullanarak talebiniz olan sıcaklık derecesin belirleyin.
ardından “FAN SPEED” tuşuna basarak fan hızı ayarlayın. Fan hızı bu düğmeye bastıkça kumanda ekranında değişecektir. Böylece talep ettiğiniz bir hızı seçebilirsiniz.
Isıtmada verimi yükseltmek için yatay kanat açısını en alt konuma getirin.
Klimanız birkaç dakika içerisinde ortamı ısıtmaya geçecektir.
Beko Klima Soğuk Ayarı Yapma
Klimanız kapalı ise evvellikle kumanda üstünden açma/kapama tuşuna basarak klimayı aktif hale getirin.
Daha sonra soğutma modu seçmek için yine kumanda üstünde yer alan “MODE” tuşunu kullanmanız gerekmektedir. MODE tuşuna kumanda ekranında “kar” sembolünü görene dek art arda basın. Kar sembolü soğutma modunu temsil eder.
Klimayı Böylece soğutma moduna aldıktan sonra sıcaklık ayarı girmeniz gerekir. Soğutma modunda sıcaklık ayarı 18-30°C arasıdır. İdeal sıcaklık ayarını TEMP ▼ ve ▲ tuşları ile girebilirsiniz.
Soğutma modunda klima ısı ayarının Sürekli için oda sıcaklığının altında olması gerekir. Ayar yaparken buna dikkat edin.
Sıcaklık ayarından sonra “FAN SPEED” tuşunu kullanarak fan hızı belirlemelisiniz. Bu tuşa bastıkça kumanda ekranında fan hızı kademesi değişecektir. İstediğiniz bir kademeyi seçebilirsiniz.
Bu işlemler neticesinde klimanız birkaç dakika içerisinde ortamı serinletmeye başlayacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Vaillant climaVAIR plus Klima Nasıl Kullanılır?
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi