Klima Bilgileri

Sunny Klima Sıcak Soğuk Ayarı Nasıl Yapılır?

SUNNY KLİMA ISITMA VE SOĞUTMA AYARI

Sunny klimanızın sıcak ayarı veya soğuk ayarı yapmasını bilmiyorsanız işte yardımcı olabilecek Sunny klima sıcak soğuk ayarı başlıklı yazımızı okumanızı öneririz. Sunny klima sıcaklık ayarı ve Sunny klima soğukluk ayarı nasıl yapılır? sizlere yardımcı olacak detaylı bilgiler yazımızın içeriğindedir.
Sunny Klimayı Isıtma Modu Ayarı
Klimanızın iç ünitesi açık değilse üniteyi açmak için evvel “ON/OFF” tuşuna basın.
Daha sonra ısıtma modunu ayarlamak için “MODE” tuşunu kullanarak seçim yapmanız gerekir. Kumanda ekranının solunda çalışma modlarına ait yazılar bulunmaktadır. MODE tuşuna “HEAT” yazısının sağında “◄” sembolü belirene kadar basın. Böylece HEAT yani ısıtma modunu seçmiş olursunuz.
Isıtma modu seçiminden sonra ısı derecesi ayarlamak için “▼ ve ▲” tuşlarını kullanmalısınız. Bu tuşlara kumanda ekranını takip ederek basabilir ve ortam için en ideal sıcaklığı seçebilirsiniz.
Sıcaklık derecesi ayarından sonra “FAN” tuşunu kullanarak cihazın fan hızını ayarlayabilirsiniz. Kumanda ekranının sağında fan hızı kademeleri vardır. AUTO otomatik fan hızı, HIGH yüksek fan hızı, MID orta fan hızı, LOW düşük fan hızı, SWING ise yalnızca salınım demektir. Fan tuşuna bastıkça fan hızı kademelerinin solunda ekranda “►” sembolü belirir. İstediğiniz fan hızını Böylece seçilebilir uygulayabilirsiniz.
İşlemler sonlandığınde klima ortama sıcak hava üflemeye başlayacaktır.
Sunny Klimayı Soğutma Modu Ayarı
Klima iç ünitesi açık değilse üniteyi açmak için “ON/OFF” tuşuna basın.
Soğutma modunu ayarlamak için “MODE” tuşunu kullanmanız gerekmektedir. Bu tuşa basarken kumanda ekranının solunda yer alan çalışma modlarına ait yazıların sağına yani ekran kısmına bakmanız gerekir. Geçişlerde “◄” sembolü belirir. Bu sembol “COOL” yazısının sağında belirdiğinde klima soğutma modunda demektir.
Soğutma modu seçimi Daha sonra sıcaklık derecesi ayarlaması için “▼ ve ▲” tuşlarını kullanmanız gerekmektedir. Tuşları kullanırken kumanda ekranını kontrol etmeyi unutmayın, bununla beraber ayarladığınız ısıyı görmüş olursunuz.
Isı ayarından sonra “FAN” tuşunu kullanarak fan hızı kademesini belirlemelisiniz. Bu tuşa basarken bir yandan da kumandanın sağ kısmındaki fan hızı kademelerini kontrol etmelisiniz. AUTO otomatik fan hızı, HIGH yüksek fan hızı, MID orta fan hızı, LOW düşük fan hızı, SWING ise yalnızca salınım olduğunu ifade etmektedir. “►” sembolü hangi yazının solunda belirirse o hız seçili demektir.
İşlemler sonlandığınde klima ortama soğuk hava üflemeye başlayacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Klima Soğutucu Akışkanı Nasıl Toplanır?
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi