Klima Bilgileri

Hava Serinletme Cihazı Montajı Nasıl Yapılır?

Hava Serinletme Cihazı Montajı Nasıl Yapılır?, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Hava Serinletme Cihazı Montajı Nasıl Yapılır? ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Hava Serinletme Cihazı Montajı Nasıl Yapılır? ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Hava Serinletme Cihazı Montajı Nasıl Yapılır?

Hava Serinletici Cihaz Montajı

Hava serinletici özellikte olan cihazlarda montaj işlemi ve detaylar aşağıdaki paylaşımımızda sunulmuştur. Hava Serinletme Cihazı Montajı Nasıl Yapılır? konusu ile ilgiliki ayrıntı kısmı öğrenmek istiyorsanız sayfamızı incelemelisiniz.

Ayrıca Bakınız.  Daikin Klimada Ses Yapma Durumları (Arıza Olmayan Durumlar)

logo

Hava Serinletme Cihazı Montajı Nasıl Yapılır?

Hava Serinletme Cihazı Montajı Nasıl Yapılır?

  • Ürün kutusundan çıkarılır ve düz bir zemine bırakılır. Tekerlekleri ve montaj anahtarı kutudan çıkarılır.
  • Tekerleklerin montaj işlemi: tekerleklerden ikisi fren mekanizmalıdır. Bu tekerlekleri cihazın alt arka kısmına diğerlerini ise ön kısıma olmak üzere takmalısınız. Ürün ile birlikte verilen montaj anahtarı yardımı ile sıkmalı ve yerine sabitlemelisiniz.
  • Su dolumu: cihazın arka bölümündeki hazne kilidini yatay pozisyona getirmeniz gerekir. Daha sonra su haznesini çekerek yerinden çıkarmalısınız. Temiz musluk suyunu haznenin geniş bölümüne eklemelisiniz. Su düzeysinin haznenin arka bölümünde bulunan düzey göstergesinde bulunan MAX. işaretli düzeyyi geçmemesine özen göstermelisiniz.
  • Cihaz suyu haznenin dar olan bölümünden alarak peteğin üzerine pompalamaktadır. Soğutucu petekten süzülen su ise haznenin geniş bölümüne geri dökülmektedir. Böylelikle sürekli olarak devir daim olan su havada bulunan toz ve kiri emerek kirlenebilmektedir. Hazne ortasındaki filtre, pompa ile çekilen suyun temizliğini sağlar. Bundan dolayı bu filtrenin kullanım sırasında takılı olduğundan emin olmanız gerekir.
  • Buz aküsünü su dolu olan hazneye yerleştirdiğiniz zaman haznedeki su miktarı maksimum düzeynin üzerine çıkabilir ve taşabilir. Bu nedenle buz aküsü kullanılacaksa eğer önce hazneye yerleştirilmelidir. Daha sonra hazne gösterilen max. düzeyye kadar su ile doldurulmalıdır. Hazneyi yeniden yuvasına yerleştirmeli ve hazneyi dikey pozisyonda olacak şekle getirmelisiniz.
Ayrıca Bakınız.  Alarko Carrier Klima Isıtma Soğutma

Hava Serinletme Cihazı Montajı işlemi basittir. Lakin yeni alımlarda veya kullanımlarda mutlaka uzman desteği almanızı öneririz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu