Klima Bilgileri

Daikin G-EMURA-SHIRA Serisi Isıtma Soğutma

Daikin G-EMURA-SHIRA Serisi Isıtma Soğutma, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Daikin G-EMURA-SHIRA Serisi Isıtma Soğutma ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Daikin G-EMURA-SHIRA Serisi Isıtma Soğutma ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Daikin G-EMURA-SHIRA Serisi Isıtma Soğutma

Önemli Bilgi: Makalemizde bulunan bilgiler Daikin G Serisi FTXS60GV1B / FTXS71GV1B model, EMURA Serisi (FTXG-JA-JW-JB) FTXG25JV1BW / FTXG35JV1BW / FTXG50JV1BW / CTXG50JV1BW / FTXG25JV1BS / FTXG35JV1BS / FTXG50JV1BS / CTXG50JV1BS model SHIRA Serisi (FTXS-K) FTXS35K2V1B / FTXS42K2V1B / FTXS50K2V1B model, İnverter Döşeme Tip Klimalar (FVXS-F) FVXS25FV1B / FVXS50FV1B / FVXS35FV1B model klima kumandası ile alakalı bilgilerdir.

Ayrıca Bakınız.  HG31AS Isıtma Soğutma

logo

Daikin Klimayı Isıtma Moduna Alma

 • Öncelikle ısıtma modunu seçmek için kumanda alt kapağını açarak “MODE” tuşuna basın. Bu tuş konum seçme tuşudur. Bu tuşa kumanda ekranında “güneş sembolü” nü görene kadar basın. Güneş sembolü ısıtma özelliği temsil eder. Böylelikle klima ısıtma moduna alınmış olur.
 • Ardından kumanda üzerindeki “ON/OFF” tuşuna basarak klimanızı açın.
 • Daha sonra sıcaklık ayarı belirlemek üzere “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarını kullanabilirsiniz. Bu tuşlardan ▼ ile sıcaklık derecesini azaltabilir, ▲ tuşu ile sıcaklık derecesini artı
 • Ayarladığınız sıcaklığı kumanda ekranından takip ederek gözlemleyebilirsiniz.
 • Ardından fan hızı belirlemek adına “FAN” tuşuna basmanız gerekir. Bu tuşa da her bastığınızda fan yani cihazın üfleme hızı kademeleri kumanda ekranına yansıyacaktır. Ekranı takip ederek uygun bir fan hızı seçebilirsiniz.
 • Klimanız yapılan bu değişiklik neticesinde kısa bir sürede ortam sıcaklığını artıracak, ortamı ısıtacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Rubenis R52A Isıtma Soğutma

Daikin Klimayı Soğutma Moduna Alma

 • Öncelikle soğutma modunu seçmek için kumandanın alt kapağını açarak orada bulunan “MODE” tuşuna basmalısınız. Klima soğutma moduna getirileceği için bu tuşa kumanda ekranını takip ederek “kar sembolü” görülene kadar basmalısınız. Kar sembolü belirdiğinde klimanızı soğutma moduna almış olursunuz.
 • Daha sonra kumandada bulunan “ON/OFF” tuşuna basarak iç üniteyi aktif hale getirin.
 • Ardından “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarından yararlanacak sıcaklık derecesi belirleyin. ▼ ile sıcaklık derecesini düşürebilir, ▲ tuşu ile sıcaklık derecesini yükseltebilirsiniz. Bu tuşları kullandıkça kumanda ekranından ayarladığınız sıcaklığı da gözlemleyebilirsiniz.
 • Uygun bir sıcaklık derecesi tespit ettikten sonra cihazın üfleme hızını belirlemeniz gerekir.
 • Bunun için de “FAN” tuşunu kullanmalısınız. Bu tuşa her bastığınızda kumanda ekranını takip ederseniz üfleme hızı kademeleri değişecektir. Uygun bir üfleme hızı belirlemeniz gerekir.
 • Yapılan bu işlemden sonra klimanız ortam sıcaklığını ağır ağır düşürecek ve ortamı serinletmeye başlayacaktır.
Ayrıca Bakınız.  KR0525 Kumanda Isıtma Soğutma
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu