Klima Bilgileri

Alarko Carrier X-Power Gold Isıtma Soğutma

Alarko Carrier X-Power Gold Isıtma Soğutma, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Alarko Carrier X-Power Gold Isıtma Soğutma ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Alarko Carrier X-Power Gold Isıtma Soğutma ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Alarko Carrier X-Power Gold Isıtma Soğutma

Önemli Bilgi: Makalemizde bulunan bilgiler Alarko Carrier X-Power Gold serisine ait 53 UQV 025H / 53 UQV 035H / 53 UQV 050H / 53 UQV 060H model klimaları çalıştıran kumanda ile ilgili bilgilerdir.

logo

Alarko Carrier X-Power Gold Klimayı Isıtma Moduna Alma

  • Klima iç ünitesi açılmadıysa ilk kez “açma/kapama” tuşuna bir kez basın ve üniteyi açık konuma getirin.
  • Isıtma modunu seçmek için kumanda kapağını aşağıya doğru çekin ve orada bulunan “MODE” tuşuna basın. Bu tuşa art arda basarak kumanda ekranında “güneş sembolü” nü görmeniz gerekir. Güneş sembolü göründüğü zaman klima ısıtma modunda demektir.
  • Ardından sıcaklık ayarı belirlemek gerekir. Bundan dolayı “▼ ve ▲” tuşlarını kullanmalısınız. Tuşları kullandıkça da kumanda ekranına bakarsanız ayarladığınız sıcaklığı görebilir ve ortam için en ideal sıcaklık derecesini ayarlayabilirsiniz.
  • Daha sonra fan hızını seçmek için MODE tuşunun iki yanında sağ bölümde bulunan “pervane sembolü” olan tuşa basmanız gerekir. Bu tuşa bastıkça kumanda ekranına bakın. Fan hızı kademeleri yükselecektir. Kademelerin yükselmesi fan hızının yüksek olması demektir. Böylelikle uygun bir fan hızı seçebilirsiniz.
  • Yapılan uygulamalardan sonra klima kısa bir sürede ortamı ısıtacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Beko Klimada Otomatik Çalışma Modu Nedir?

Alarko Carrier X-Power Gold Klimayı Soğutma Moduna Alma

  • Klima iç ünitesi açılmadıysa eğer açmak için önce “açma/kapama” tuşuna bir kez basmanız gerekir.
  • Ardından soğutma modunu seçmek için kumanda kapağını aşağıya doğru çekin ve orada bulunan “MODE” tuşuna basın. Bu tuşa ekranda “kar sembolü” nü görene kadar art arda basmanız gerekir. Kar sembolü soğutma modu demektir.
  • Daha sonra sıcaklık ayarı belirlemek üzere “▼ ve ▲” tuşlarını kullanabilirsiniz. Tuşlara bastıkça kumanda ekranını takip edin ve ayarladığınız sıcaklığı bu biçimde kumanda ekranından görerek uygun bir sıcaklık derecesi seçin.
  • Ardından fan hızı yani klimanın üfleme hızını seçmek için MODE tuşunun iki yanında bulunan “pervane sembolü” olan tuşa basmalısınız. Bu tuşa bastıkça bunun bunun yanında kumanda ekranını takip edin fan hızı kademeleri artacaktır. Uygun olan bir fan hızını seçmek için tuşa bastıkça mutlaka kumanda ekranını da takip edin.
  • Yapılan bu uygulamalardan sonra klima kısa bir sürede ortamı soğutacak, serinlik sağlayacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Klima Kapanıyor Ama Panel Kapağı Kapanmıyor
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu