Klima Arıza Kodları

Soğutucu Akışkan Kaçaklarının Çeşitleri Nelerdir?

Soğutucu Akışkan Kaçaklarının Çeşitleri Nelerdir?, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Soğutucu Akışkan Kaçaklarının Çeşitleri Nelerdir? ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Soğutucu Akışkan Kaçaklarının Çeşitleri Nelerdir? ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Soğutucu Akışkan Kaçaklarının Çeşitleri Nelerdir?

Soğutucu Akışkanda Kaçak Türleri

Soğutucu Akışkan Kaçaklarının Çeşitleri Nelerdir? Bu husustaki ayrıntılı bilgiler paylaşımımızda yazmaktadır.

logo

Soğutucu Akışkan Kaçaklarının Çeşitleri Nelerdir?

Soğutucu Akışkan Kaçaklarının Çeşitleri Nelerdir?

  • Sabit Kaçaklar

Sistem durduğu zaman veya dengelenmiş halde iken bile tespit edilebilir. Bu dondurucu evaporatör defrost anında iken kaçaklarını da kapsamaktadır. Sabit kaçaklar en yaygın kaçaklardır.

  • Basınca Dayalı Kaçaklar

Bu kaçaklar sisteme fakat basınç uygulanır ise fark edilebilir. Azot ve Helyum alçak taraf için 150 psi, yüksek taraf için 450 psi olarak kullanılır. Basınçlandırmada kesinlikle C02 veya oksijen kullanılmamalıdır.

  • Sıcaklığa Dayalı Kaçaklar

Yüksek sıcaklığa bağlı genleşme ile ortaya çıkmaktadır. Bu tür kaçaklar genelde yüksek ortam sıcaklıklarında, kondanser kirlenmesinde veya defrost ile buluşmaktedir.

  • Titreşim Dayalı Kaçaklar

Bu tür kaçaklar fakat cihaz çalışırken ortaya çıkabilmektedir. Mekanik uzama ve hareket, dönme, soğutucu gaz akışı veya vana hareketi TBK yardım etmektedir.

  • Birden Fazla Nedene Dayalı Kaçaklar

İki veya daha çok sebebe bağlı kaçaklardır. Mesela yarı hermetik kompresörlerin basma hattında sıcaklık, titreşim ve basınç kaçaklara neden olabilmektedir.

  • Toplam Micro Kaçaklar

Standart aletler ile bulunması zor olan özel kaçaklar olarak adlandırabiliriz. Gaz kaçağının hissedilmesi için senelerın geçmesi gerekir. Pratikte bir sistem bir çok bağlantı elemanlarına, kaynaklara, contalara sahip olup bunlar TMK miktarını yükseltmektadır.

Ayrıca Bakınız.  Klima Kumandası Kullanırken Dikkat Edilecekler Nelerdir?
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi