Klima Bilgileri

Sanyo Klima Sıcaklık ve Soğukluk Ayarı

SANYO KLİMA ISITMA VE SOĞUTMA AYARI

Sanyo klimanızın sıcak ayarı veya soğuk ayarı yapmasını bilmiyorsanız işte yardımcı olabilecek Sanyo klima sıcak soğuk ayarı başlıklı yazımızı okumanızı öneririz. Sanyo klima sıcaklık ayarı ve Sanyo klima soğukluk ayarı nasıl yapılır? sizlere yardımcı olacak detaylı bilgiler yazımızın içeriğindedir.
Sanyo RCS-7S1E Kumanda ile Isıtma Ayarı
Öncelikle klima iç ünitesi açık değilse açmak için “ON-OFF” tuşuna 1 kez basarak üniteyi açın.
ardından çalışma modlarından ısıtma modunu seçmek üzere kumanda kapağını aşağıya doğru çekin ve orada yer alan “MODE” tuşuna basın. Tuşa basarken ekranı da takip edin. “güneş sembolü” göründüğü zaman klima ısıtma moduna alınmış olur.
İşlemden sonra sıcaklık derecesini ayarlamak için “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarını faydalanabilirsiniz. Tuşlara basarken kumanda ekranını da kontrol edin. bununla beraber ayarladığınız sıcaklığı kumanda ekranında görüntülemiş olursunuz.
İdeal sıcaklık ayarından sonra “FAN SPEED” tuşunu kullanarak fan hızı ayarlamalısınız. Tuşa bastıkça yine kumanda ekranını takip ederseniz ayarladığınız fan hızını görüntülemiş olursunuz.
İşlemler bitiminde klima kısa zamanda ısıtmayı gerçekleştirecektir.
Sanyo RCS-7S1E Kumanda ile Soğutma Ayarı
Klima iç ünitesi açık değilse açmak için “ON-OFF” tuşuna 1 defa basın.
ardından konum seçimi yapmak için kumanda kapağını aşağıya doğru çekin ve orada yeralan “MODE” tuşuna basın. Tuşa basarken de bir yandan kumanda ekranını takip edin. bununla beraber ekrandaki “kar sembolü” nü görüp işlemi sonlandırmış olursunuz.
Kar sembolü soğutma modu demektir.
Yapılan bu seçim Daha sonra sıcaklık derecesini belirlemek üzere “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarını kullanmalısınız. Tuşlara basarken bir yandan da kumanda ekranına bakarsanız ayarladığınız ısıyı görmüş olursunuz.
Bu ayarlamadan sonra fan hızı için “FAN SPEED” tuşunu kullanmalısınız. Tuşa basarken bir yandan da kumanda ekranını takip ederseniz ayarlanan fan hızını görebilirsiniz.
İşlemler bitiminde klima kısa zamanda soğutmayı gerçekleştirecektir.
Sanyo RCS-7HS4E-G Klimayı Isıtma Ayarı
Klimanız kapalıysa “ON/OFF” tuşuna bir kez basın ve klimayı aktif hale getirin.
Daha sonra ısıtma modunu ayarlamak için “MODE” tuşunu kullanmalısınız. Bu tuşa basarken kumanda ekranının sol kısmına bakın. Sembollerin yanında yani ekranında “◄” sembolü belirdiğinde klima o çalışma konumuna alınmış olur. Isıtma konumu sembolü “güneş” olduğu için “◄” sembolü güneş sembolünün sağında belirene kadar “MODE” tuşuna art arda basın.
Isıtma modunu ayarladıktan sonra sıcaklık derecesi ayarlaması için “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarını kullanmanız gerekmektedir. Ortam için uygun bir sıcaklık ayarlayabilirsiniz.
Sıcaklık derecesi ayarladıktan sonra fan hızı için “FAN SPEED” tuşunu kullanmanız gerekmektedir. Bu tuşa basarken kumandanın ekranına da bakın. bununla beraber ayarladığınız fan hızını görmüş olursunuz.
İşlemler bitiminde klima ortama sıcak hava üflemeye başlayacaktır.
Sanyo RCS-7HS4E-G Klimayı Soğutma Ayarı
Klima kapalıysa “ON/OFF” tuşuna bir kez basın ve klimayı aktif hale getirin.
ardındansında soğutma modunu ayarlamak adına “MODE” tuşunu kullanın. Bu tuşa basarken kumanda ekranının sol kısmına da mutlaka bakın. Sembollerin yanında “◄” sembolü belirir. Bu sembol hangi çalışma modu sembolünün sağında belirirse klima o moda alınmış olur. Soğutma modu “kar” olduğu için kar sembolünün yanında “◄” sembolü görülene kadar MODE tuşuna art arda basın.
ardındansında sıcaklık derecesi için “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarını kullanmanız gerekmektedir. Ortam için uygun bir ısı derecesini bu tuşlarla ayarlayabilirsiniz.
Sıcaklık derecesi sonrasına fan hızı için “FAN SPEED” tuşuna basabilirsiniz. Tuşa basarken aynı zamanda kumanda ekranına da bakabilir, bununla beraber fan hızını takip edebilirsiniz.
İşlemlerden sonra klima ortama soğuk hava üflemeye başlayacaktır.
Sanyo RCS-4MHVPIN4E Klimayı Isıtma Ayarı
Klimanız açık değilse “ON/OFF” tuşunu kullanarak klimanızı açın.
ardındansında ısıtma modunu seçmek için kumanda kapağını açın ve orada yer alan “MODE” tuşuna kumanda ekranında “güneş sembolü” nü görene dek art arda basın.
Isıtma modunu seçtikten sonra ortam için sıcaklık derecesi ayarlamak gerekir. Onun için “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarına basabilirsiniz.
Sıcaklık derecesi de ayarladıktan sonra “FAN SPEED” tuşunu kullanarak bir fan hızı seçebilirsiniz. aynı zamanda kumanda ekranını kontrol ederek uygun bir fan hızı ayarlayabilirsiniz.
Son işlemi de uyguladıktan sonra klimanız kısa zamanda ısıtma yapacaktır.
Sanyo RCS-4MHVPIN4E Klimayı Soğutma Ayarı
Klimanız açık değilse “ON/OFF” tuşuna basın ve klimayı aktif hale getirin.
ardından soğutma modunu ayarlamak için kumanda kapağını açın. Orada yeralan “MODE” tuşuna kumanda ekranında “kar sembolü” nü görene dek art arda basın.
Soğutma modunu seçtikten sonra ortam için sıcaklık derecesi belirlemeniz gerekir. Bunun için de “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarını kullanmalısınız.
Sıcaklık derecesini de ayarladıktan sonra “FAN SPEED” tuşunu kullanarak ortam için uygun bir üfleme hızı ayarlamalısınız. Bu tuşa basarken kumanda ekranına da bakarsanız ayarladığınız fan hızını görebilirsiniz.
Son işlemi de uyguladıktan sonra klimanız kısa zamanda soğutma yapacaktır.
Sanyo RCS-4HVPDXS4EE Klimayı Isıtma Ayarı
Klimanız kapalıysa “ON-1, OFF-0” tuşuna bir kez basarak kumandayı açın.
Daha sonra konum seçimini yapmak üzere kumanda kapağını aşağıya doğru çekmeli ve orada yeralan “MODE” tuşunu kullanmanız gerekmektedir. Bu tuşa art arda basarsanız çalışma modlarına ait semboller kumanda ekranına yansır. “güneş sembolü” ısıtma modunu temsil eder. Bu tuşa kumanda ekranında bu sembolü görene dek basmalısınız.
Daha sonra sıcaklık derecesi ayarlaması için kumanda kapağı kapalı biçimdeyken panelde yer alan “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarına basmalısınız. Tuşlara basarken ekranı da kontrol edebilir, ayarladığınız sıcaklığı görebilirsiniz.
Fan hızını ayarlamak için kumanda kapağı açıkken panelde yer alan “FAN SPEED” tuşunu kullanmalısınız. Tuşa basarken de kumanda ekranını takip edin, bununla beraber uygun bir fan hızı kademesi belirlemiş olursunuz.
İşlem Daha sonra klimanız en kısa zamanda ortamı ısıtacaktır.
Sanyo RCS-4HVPDXS4EE Klimayı Soğutma Ayarı
Klimanız açık değilse “ON-1, OFF-0” tuşuna basarak klimayı açmalısınız.
ardından konum seçimi yapmak üzere kumanda kapağını aşağıya doğru çekmeli ve orada yer alan “MODE” tuşunu kullanmalısınız. Bu tuşa art arda bastığınızda kumanda ekranında çalışma modlarına ait semboller çıkar. “kar sembolü” soğutma modunu temsil ettiği için ekranda bu sembolü görene dek “MODE” tuşuna basmalısınız.
Çalışma konumu seçtikten sonra sıcaklık derecesi ayarlamak gerekir. Bunun için “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarına basmalısınız. Tuşlara basarken yine kumanda ekranını kontrol ederek, ortama uygun bir sıcaklık ayarlayabilirsiniz.
Fan hızını seçmek için yine kumanda kapağını aşağıya doğru açın ve “FAN SPEED” tuşuna basın. Bu tuşa bastıkça fan hızı değişecektir. Bu değişiklik kumanda ekranına yansıyacaktır. Uygun bir fan hızı kademesi seçebilirsiniz.
İşlem Daha sonra klima en kısa zamanda ortamı serinletecektir.
Sanyo RCS-3MVPS4E Klimayı Isıtma Ayarı
Öncelikle klima iç ünitesi kapalıysa “ON/OFF” tuşuna bir kez basın ve klimayı aktif hale getirin.
ardından konum seçimi yapmak için kumanda kapağını aşağıya doğru kaydırın ve açın. Orada sağ üst köşede yer alan “MODE” tuşunu kullanmanız gerekmektedir. Bu tuşa kumanda ekranında “güneş sembolü” çıkana dek basmalısınız. Güneş sembolü çıktığı zaman tuşa basmayı bırakın, ısıtma modu aktif demektir.
Daha sonra ortam sıcaklığı için bir derece belirlemek gerekir. Bunun için de “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarını faydalanabilirsiniz. Tuşlara basarken mutlaka kumanda ekranını da kontrol edin, bununla beraber ayarlanan sıcaklığı da görmüş olursunuz.
Son işlem olarak fan hızı seçmelisiniz. Bunun için de kullanacağınız tuş “FAN SPEED” tuşudur. Tuşa kumanda ekranını takip ederek art arda basın, bununla beraber ayarlanan fan hızı kademesini de görmüş olursunuz.
İşlemler bitiminde klima ortama kısa zamanda sıcaklık verecektir.
Sanyo RCS-3MVPS4E Klimayı Soğutma Ayarı
Öncelikle klima iç ünitesi açık değilse “ON/OFF” tuşuna bir kez basarak üniteyi açın.
ardından konum seçimi yapmak için kumandanın kapağını aşağıya doğru çekin. Orada sağ üst köşede “MODE” tuşu vardır. Bu tuşa kumanda ekranında “kar sembolü” görene dek art arda basın. Kar sembolü çıktığında tuşa basmayı bırakın, soğutma modu Böylece ayarlanmış olur.
Daha sonra ortam için sıcaklık derecesi belirlemeniz gerekir. Bu yüzden “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarını kullanmanız gerekmektedir. Tuşlara basarken bir yandan da kumanda ekranını kontrol ederek uygun bir sıcaklık ayarlayabilirsiniz.
Son işlem fan hızı kademesi ayarlamaktır. Bunun için “FAN SPEED” tuşunu kullanmalısınız. Bu tuşa kumanda ekranını takip ederek art arda basabilir, fan hızı kademelerinden birini tercih edebilirsiniz.
İşlemler bitiminde klima ortama kısa zamanda serinlik verecektir.
Sanyo RCS-2HPS4E-SG Klimayı Isıtma Ayarı
Klimanız kapalıysa evvel “ON/OFF” tuşuna basın ve klimayı aktif hale getirin.
ardındansında konum seçimi yapmak için “MODE” tuşunu kullanın. Bu tuşa basarken kumanda ekranına da bakın. “güneş simgesi” çıktığı zaman klima ısıtma moduna alınmış olur.
Daha sonra sıcaklık derecesini ayarlamak için “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarına basabilirsiniz. Tuşlara basarken de bir yandan kumanda ekranını kontrol edin, ayarladığınız ısı derecesini bununla beraber görmüş olursunuz.
Klimanın üfleme hızını ayarlamak için “FAN SPEED” tuşuna basmanız gerekir. Bu tuşa basarken bir yandan da kumanda ekranını takip ederek fan hızı kademesini ayarlayabilirsiniz.
İşlemden sonra klimanız yavaş yavaş sıcaklık sağlayacaktır.
Sanyo RCS-2HPS4E-SG Klimayı Soğutma Ayarı
Klimanız açık değilse evvel “ON/OFF” tuşuna basın ve kumandayı aktif edin.
ardından konum seçimi yapmak için “MODE” tuşunu kullanın. Bu tuşa basarken kumandanın ekranına bakın. “kar simgesi” çıktığı zaman klima soğutma moduna alınmış olur.
ardından sıcaklık derecesini ayarlamak için “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarına basmanız gerekir. Tuşlara basarken de bir yandan mutlaka kumanda ekranına bakın, ayarladığınız dereceyi bununla beraber görüntülemiş olursunuz.
Klima üfleme hızını ayarlamak adına “FAN SPEED” tuşunu faydalanabilirsiniz. Bu tuşa basarken de yine kumanda ekranını kontrol ederek fan hızı kademesi seçebilirsiniz.
İşlem sonrası klima yavaş yavaş serinlik sağlayacaktır.
Ayrıca Bakınız.  KR0525 Kumanda Isıtma Soğutma
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi