Klima Bilgileri

Midea Klima Sıcak ve Soğuk Ayarı Nasıl Yapılır?

MİDEA KLİMA ISITMA VE SOĞUTMA AYARI

Midea klimanızın sıcak ayarı veya soğuk ayarı yapmasını bilmiyorsanız işte yardımcı olabilecek Midea klima sıcak soğuk ayarı başlıklı yazımızı okumanızı öneririz. Midea klima sıcaklık ayarı ve Midea klima soğukluk ayarı nasıl yapılır? sizlere yardımcı olacak detaylı bilgiler yazımızın içeriğindedir.

Midea RG56-BGEFU1-CA Klima ile Isıtma Ayarı

Klima iç ünitesi açık değilse “On/Off” tuşuna basın ve üniteyi açın.
ardından ısıtma moduna geçmek için “Mode” tuşunu kullanmanız gerekmektedir. Bu tuşa art arda bastığınızda çalışma modları içinde geçiş saplanır. Kumandanın solunda çalışma modlarının isimleri yer alır. “HEAT” ısıtma modu olduğu için bu yazının sağında yani ekranında “◄” sembolü belirene kadar “Mode” tuşuna basın. HEAT seçili olduğunda klima ısıtma modunda demektir.

Ayrıca Bakınız.  Grundig Klima Isıtma Soğutma

Daha sonra sıcaklık derecesi ayarlamanız gerekir. Bunun için de “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarını faydalanabilirsiniz. Tuşlara basarken kumanda ekranına da bakarsanız oda için sıcaklık derecesini görmüş olursunuz.
Fan hızı için “Fan” tuşunu faydalanabilirsiniz. Bu tuşa basarken kumanda ekranına bakın sağ kısımda yer alan fan hızı kademeleri içinde geçiş olacaktır. Burada “HIGH” yüksek, “MED” orta, “LOW” düşük fan hızı demektir. Kademelerden birini tercih edebilirsiniz.
İşlemler bitiminde klima ısıtmayı kısa zamanda yapacaktır.

Ayrıca Bakınız.  Olefini RG52C1/BGE Isıtma Soğutma

Midea RG56-BGEFU1-CA Klima ile Soğutma Ayarı

Klima iç ünitesi açık durumda değilse “On/Off” tuşuna basın ve üniteyi açın.
Daha sonra soğutma moduna geçmek için “Mode” tuşunu kullanmalısınız. Bu tuşa basarken kumanda ekranını kontrol edin modlar arası geçiş olur ve kumandanın solunda çalışma modlarının isimlerinin sağında “◄” sembolü belirir. Bu sembol “COOL” yazısının sağında belirene kadar “Mode” tuşuna art arda basın. Böylece klimayı soğutma moduna almış olursunuz.
Konum seçimi yaptıktan sonra “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarını kullanarak ortam için ısı derecesi ayarlamalısınız. Bu tuşlara basıp ekranı da dikkatinizi verip, uygun bir sıcaklık derecesi belirleyebilir, ayarladığınız sıcaklığı ekranda görebilirsiniz.
ardından fan hızını ayarlamanız gerekir. Bunun için de “Fan” tuşunu kullanmalısınız. Bu tuşa basarken kumanda ekranına bakın fan hızı kademeleri içinde geçiş olur ve geçişlerde “►” sembolü kademelerin solunda ekranda belirir. “HIGH” yüksek, “MED” orta, “LOW” düşük fan hızı olduğunu ifade etmektedir. Talep ettiğiniz fan hızını ayarlayabilirsiniz.
İşlemler bitiminde klima ısıtmayı kısa zamanda yapacaktır.

Ayrıca Bakınız.  Klima Neden Çalışmaz? Detaylar burada!
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu