Klima Bilgileri

Teba Klima Sıcak Soğuk Ayarı Nasıl Yapılır?

TEBA KLİMA ISITMA VE SOĞUTMA AYARI

Teba klimanızın sıcak ayarı veya soğuk ayarı yapmasını bilmiyorsanız işte yardımcı olabilecek Teba klima sıcak soğuk ayarı başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.
Teba Klimayı Isıtma Moduna Alma
Klima iç ünitesi kapalı durumdaysa evvel açmak için “ON/OFF” tuşuna bir kez basın.
Daha sonra konum seçimi yapmak için kumanda kapağını aşağıya doğru açın ve orada yer alan “MODE” tuşuna basın. Bu tuşa art arda basarak kumanda ekranını da takip ederek “güneş sembolü” nü ekranda görüntülemeniz gerekir. Güneş sembolü ısıtma modunun aktif olduğunu belirtir.
Sıcaklık derecesini ayarlamak üzere “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarını kullanmalısınız. Tuşları kullanırken sıcaklık derecesini görüntülemek için kumanda ekranını kontrol edebilirsiniz.
Fan hızını ayarlamak için direk “FAN” tuşunu faydalanabilirsiniz. Bu tuşa basarken de yine kumanda ekranını kontrol etmeniz gerekir. Fan hızı kademeleri ekrana yansır. Böylece talep ettiğiniz bir fan hızını ayarlamış olursunuz.
Bu işlemleri yaptıktan sonra bekleyin. Klima kısa zamanda ısıtmayı yapacaktır.
Teba Klimayı Soğutma Moduna Alma
Klima iç ünitesi kapalı durumdaysa açmak için evvel “ON/OFF” tuşuna bir kez basın.
Daha sonra konum seçimi yapmak adına kumanda kapağını aşağıya doğru açın, orada yeralan “MODE” tuşuna basın. Bu tuşa art arda basarak, aynı zamanda kumanda ekranını da kontrol ederek “kar sembolü” nü görüntülemeniz gerekir. Kar sembolü soğutma modunun aktif olduğunu belirtir.
Soğutma modunu seçtikten sonra sıcaklık derecesini ayarlamak için “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarına basmanız gerekir. Tuşları kullanırken mutlaka kumanda ekranını da kontrol edin ki ayarladığınız sıcaklığı görebilin.
Fan hızı için “FAN” tuşunu kullanmanız gerekmektedir. Tuşa basarken kumanda ekranını mutlaka kontrol edin, bununla beraber değişen fan hızı kademelerini görerek bir tercih yapmış olursunuz. Ortam ve sağlığınız için en ideal fan hızını seçmenizi öneririz.
Bu işlemleri yaptıktan sonra bekleyin. Klima kısa zamanda soğutmayı yapacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Panasonic KR0541 Isıtma Soğutma
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi