Klima Bilgileri

Toshiba Klima Sıcak ve Soğuk Ayarı Nasıl Yapılır?

TOSHİBA KLİMA ISITMA VE SOĞUTMA AYARI

Evlerinde Toshiba Kliması bulunan kullanıcıların en çok zorluk yaşadığı sorunlardan biri de Toshiba Klima kumandası üzerinden Toshiba Klima sıcaklık ayarı nasıl yapılır? veya Toshiba Klima soğukluk  ayarı nasıl yapılır? şeklinde yaşadığı sorunlara yanıt vereceğiz..

Toshiba Klimayı Isıtma Moduna Alma

Klimanız kapalı durudaysa evvel “açma/kapama” tuşuna basın ve klimayı aktif hale getirin.
Daha sonra çalışma modlarından ısıtmayı seçmek için “MODE” tuşuna kumanda ekranında “güneş sembolü” belirene kadar basın. art arda bastığınızda çalışma modlarına ait semboller çıkar. Güneş sembolü ısıtma modu demektir.

Daha sonra ortama uygun bir sıcaklık derecesi belirlemeniz gerekir. Bunun için de “TEMP. ▼ ve ▲” tuşlarını faydalanabilirsiniz. Tuşlara basarken kumanda ekranına bakın. Ayarladığınız sıcaklığı görmüş olursunuz.
Sıcaklık ayarından sonra “FAN” tuşu ile cihazın üfleme hızını ayarlayabilirsiniz. Tuşa her bastığınızda üfleme hızı değişir. Uygun bir fan hızı seçimi uygulayabilirsiniz.
İşlemler bitiminde klimanız kısa zamanda ısıtma yapacaktır.

Toshiba Klimayı Soğutma Moduna Alma

Klimanız açık değilse açmak için “açma/kapama” tuşuna basmalı klimayı açmalısınız.
ardından çalışma modlarından soğutmayı seçmek için “MODE” tuşuna kumanda ekranında “kar sembolü” belirene kadar basmalısınız. art arda basarsanız çalışma modlarına ait semboller ekranda belirir. Kar sembolü soğutma modu demektir.
ardından ortam sıcaklığını seçmek için “TEMP. ▼ ve ▲” tuşlarını kullanmalısınız. Tuşlara basarken bunun yanısıra kumanda ekranını da takip etmenizi öneririz. bununla beraber hangi sıcaklığı ayarladığınızı görmüş olursunuz.
Sıcaklık ayarı sonrası “FAN” tuşunu kullanarak ortam için fan hızı seviyesi belirlemelisiniz. Tuşa basarken kumanda ekranına da bakın, uygun bir fan hızı seçin.
Yapılan işlemlerden sonra klimanız kısa zamanda soğutma yapacaktır.

Ayrıca Bakınız.  Mitsubishi Electric KT3L002 Isıtma Soğutma

Toshiba WH-L11SE Kumanda ile Isıtma Modu Ayarı

Klima kapalıysa “açma/kapama” tuşuna basın ve klimayı aktif hale getirin.
ardından “MODE” tuşuna kumanda ekranında “güneş simgesi” yer alana kadar art arda basın.
Güneş sembolü göründüğü zaman cihaz ısıtma moduna alınmış olur.
Ortam sıcaklığı için “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarına basmanız gerekir. Tuşlara basarken de kumanda ekranına bakın, ortam için uygun sıcaklığı seçmiş olursunuz.
Daha sonra fan hızı için “FAN” tuşuna basmalısınız. Bu tuşa basarken kumanda ekranına bakın, fan hızı kademeleri değişir, uygun bir fan hızı seçebilirsiniz.
Sıcaklık ve fan ayarı Daha sonra klima kısa zamanda ortamı ısıtmış olur.

Toshiba WH-L11SE Kumanda ile Soğutma Modu Ayarı

Klima kapalı durumdaysa “açma/kapama” tuşuna basın ve klimayı aktif hale getirin.
ardından “MODE” tuşuna kumanda ekranında “kar simgesi” yer alana kadar art arda basın.
Kar sembolü belirdiğinde klima soğutma moduna alınmış olur.
Ortam sıcaklığı ayarlaması için “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarına basmanız gerekir. Tuşlara basarken mutlaka kumanda ekranına bakın, bununla beraber ayarladığınız sıcaklığı görmüş olursunuz.
ardından fan hızı ayarlaması için “FAN” tuşuna basmalısınız. Tuşa basarken de bir yandan kumanda ekranına bakın, ayarladığınız fan hızını görüntülemiş olursunuz.
Sıcaklık ve fan ayarından sonra klima kısa zamanda ortamı serinletmiş olur.

Ayrıca Bakınız.  Vestel-Seg-Regal Klima Isıtma Soğutma

Toshiba WCL03SE Kumanda ile Isıtma Modu Ayarı

Klima açık durumda değilse evvel açmak adına kumanda üstündeki kırmızı renkteki “açma/kapama” tuşuna 1 kez basmalısınız.
ardından “MODE” tuşuna kumanda ekranının üst kısmında “güneş simgesi” görene kadar art arda basmalısınız. Güneş sembolü ısıtma modunu temsil etmektedir.
Klimayı ısıtma moduna aldıktan sonra sıcaklık derecesi belirlemek gerekir. Bunun için de “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarını kullanmalısınız. Tuşlara basarken bunun yanısıra kumanda ekranını kontrol edin, ayarladığınız sıcaklığı ekranda görebilir, uygun bir sıcaklık seçebilirsiniz.
Sıcaklık derecesini de ayarladıktan sonra “FAN” tuşunu kullanarak fan hızını seçmeniz gerekir. FAN tuşuna art arda basarsanız bunun yanısıra ekranı da takip ederseniz fan hızındaki değişikliği görüntüleyebilir ve uygun bir fan hızı kademesi seçebilirsiniz.
İşlemler bitiminde cihaz en kısa zamanda ısıtmayı sağlayacaktır.

Ayrıca Bakınız.  Sigma Klima Nem Alma Moduna Nasıl Alınır?

Toshiba WCL03SE Kumanda ile Soğutma Modu Ayarı

Klima kapalıysa evvel açmak için kumanda üstünde yer alan kırmızı renkteki “açma/kapama” tuşuna 1 kez basmalısınız.
Klima açıldıktan sonra konum seçimi yapmak için “MODE” tuşunu kullanmanız gerekmektedir. Bu tuşa kumanda ekranında “kar simgesi” çıkana kadar art arda basın.
Soğutma modunu seçtikten sonra sıcaklık derecesini ayarlamak için “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarına basabilirsiniz. Tuşlara basarken de mutlaka kumanda ekranına bakın. bununla beraber ayarladığınız sıcaklığı kumanda ekranında görmüş olursunuz.
Sıcaklık derecesi ayarından sonra “FAN” tuşunu kullanarak fan hızını seçebilirsiniz. Tuşa her bastığınızda kumanda ekranını kontrol edin, değişen fan hızlarından birini tercih edebilirsiniz. En uygun fan hızını seçmelisiniz.
İşlem bitiminde cihaz en kısa zamanda soğutmayı sağlayacaktır.

Toshiba Klima Kumandası sıcak Ayarı

Arçelik klima Kumandası sıcak soğuk ayarı

Samsung klima ısıtma ayarı

Toshiba klima sıcak üflemiyor

Baymak klima sıcak Nasıl Ayarlanır

Klima sıcak Ayarı simgesi

Beko klima kumanda Sıcak Ayarı

Airfel Klima Kumandası ısıtma modu

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu