Klima Bilgileri

Sigorta Firmasıyla Çalışan Klima Servisi

Sigorta Firmasıyla Çalışan Klima Servisi, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Sigorta Firmasıyla Çalışan Klima Servisi ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Sigorta Firmasıyla Çalışan Klima Servisi ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Sigorta Firmasıyla Çalışan Klima Servisi

Konut Sigortası Nedir?

Sadece konutunuzu değil ailenizi de koruma altına alabileceğiniz sigorta çeşitlerinden biridir. Konutunuzu özellikle de; teröre, kazalara, hırsızlıklara ve yıkılmalara karşı korumayı amaç edinir. Yeni gün nasıl olur ve ne getirir bilinemez. Kimse yarın için garanti veremez. Bundan dolayı konutunuzu ve eşyalarınızı sigortalatarak her tür riske karşı ailenizi ve konutunuzu koruyabilirsiniz.

Konutunuzun güvence altında olduğunu bilmek size de bunun bunun yanında bir güven hissettir. Yaz zamanında tatile giderken içiniz rahat eder.

Konutunuzu sigortalatırken hazırlanan poliçenin size uygun olduğuna emin olmalısınız. Poliçeye mutlaka konutunuz içinde bulunan klima gibi demirbaş ürünlerin arıza ve bakım uygulamalarını ekletin.

Konut Sigortalıysa Klima Arızasında Kimden Yardım Alınmalı?

Konutunuzu ve eşyalarınızı sigortalattığınızda eğer klima arızasıyla karşılaşırsanız Klima Tamircisi firmamızı arayabilirsiniz.

Yaşadığınız arıza durumu personellerimizce yerinde tespit edilir, ödeme tutarı bilgisi sunulur, kullanıcı onayıyla işlemler yapılır, oluşan arızanın nedeninin geniş bir şekilde olarak anlatıldığı servis formu düzenlenir, fatura düzenlenir, cihaz çalışır biçimde teslim edilir.

Bulunduğunuz yer neresi olursa olsun firmamızın 444 1 837 numarasını arayarak klimanızda yaşanan arızanın çözümlenmesi adına yardım talep edebilirsiniz.

logo

Sigorta Firması Hangi Arızaları Karşılar?

Sigorta firmaları konut ve içinde bulunan eşyaları sigortalattığı zaman her tür masrafı karşılamamaktadır. Çünkü klimalarda yaşanan arızaların temel sebebi dış etmenlere de bağlı olabilir, aktif üyenin yanlış kullanımı sebebiyle de olur.

 • Düşük yahut yüksek voltaj sebebiyle oluşan arızalar,
 • Klimanın dış etmenlere bağlı olarak düşmesi,
 • Klimanın dış etmenlerden gelen çarpma sebebiyle hasar oluşturması halinde çıkacak masrafları sigorta şifrketi karşılar.
Ayrıca Bakınız.  Demirdöküm A5 Isıtma Soğutma

Özellikle de senedirım düşmesi sebebiyle, normal yahut anormal elektrik akımının konut içinde bulunan sigortalı klimayı direk yahut dolaylı olarak etkilemesi halinde sigorta şifrketi maddi zararı karşılar.

Bu durum dışında kullanıcı özellikle de kullanıcı müdahalesi yahut hatalı kullanım sebebiyle oluşan arıza durumlarını sigorta şifrketi karşılamamaktadır.

Sigorta Firması Klima Arızasından Çıkacak Masrafın Tümünü Karşılar mı?

Konutunuzda kullandığınız klima gibi elektronik cihaz teminatında, her bir durum için poliçede bulunan tazminat limiti geçerli olmaktadır. Birçok sigorta şifrketinda senelik ödeme miktarı sınırlaması olmaz.

Klima gibi elektronik cihaz sigortası teminatı kapsamına giren tüm arızalarda poliçede gösterilen muafiyet uygulanır.

Ödeme tutarı ise her sigorta şifrketinda aynı olmamakta, değişebilmektedir.

Sigorta şirketlerinin bir kısmı klima gibi elektronik cihazlarda yaşanan sorunlarda 100 TL muafiyet uygulamaktadır. Senelik ödenmesi gereken tazminat toplamı ise maksimum 1.500 TL ile sınırlı olabilmektedir.

Evinizi ve klima gibi elektronik cihazlarınızı sigortalatırken poliçeye bu bilgileri mutlaka eklettirin ki ileride sorun yaşamayın.

Konut Sigortası Klima Hasarı Ödemesini Nasıl ve Ne Zaman Yapar?

Buna benzer durumlarda önce sigorta şifrketina bilgi vermek gerekir. Klimada sorun olduğu bilgisi sunulduktan sonra konut hasarı tutanağı tutulması gerekir. Bilgilerin doğru ve eksiksiz iletilmesi gerekir. Aksi taktirde poliçe geçerli olmaz ve feshedilebilir.

Ayrıca Bakınız.  Sharp Crmc-A653JBEZ Isıtma Soğutma

Konut hasarı tutanağının eksiksiz ve doğru biçimde tutulmasından sonra sigorta şirketi aracılığıyla konuta eksper gönderilir. Eksper, ekspertiz işlemini uygular, hasar tutarı iki taraf için de anlaşmalı olarak belirlenir. Anlaşmaya varılırsa eğer konut sigortası tazminatının ödemesi de hızlanır.

Konutunu sigortalatan kişi doğru ve eksiksiz tutanak hazırlarsa tahmini hasar miktarı ve konutla alakalı isteklerin altı çizildiği belgeler, eksper aracılığıyla hazırlanmış olan ekspertiz raporuna eklenir. Daha sonra bu belgeler direk sigorta şifrketina aktarılır.

Ödeme hususunda ardından sigorta şifrketi işlemleri başlatır, tespit edilen zaman zarfında ödeme yapılır.

Konut Poliçesi Kapsamında Klima Bakımı Hizmeti

Sigorta teminatları için senede 1 kez klima bakım uygulamasını sigorta poliçesine ekletmeniz gerekir. Maddi çıkarınız için mühimdir. Klima firmaları araştırarak klima bakım maliyetini ödemek yerine sigorta poliçenize klima bakımını ekletebilir ve her sene için 1 klima bakım uygulamasından ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Klima bakımı her sene için 1 kereye mahsus, sigorta boyunca uygulanır.

Konut Sigortası Kapsamında Klima Bakımında Hangi İşlemler Uygulanır?

 • Klimanın kapağı sökülerek içinde biriken tozlar temizlenir,
 • Klima arızalarının tespiti yapılır,
 • Elektrik kaçağı kontrol edilir,
 • Gaz basıncı ölçümü yapılır,
 • İç ünite filtresi temizlenir,
 • İç ve dış ünite plastik kasa temizlenir.

Bu hizmetlerden ücretsiz yararlanmak adına konut sigortası yaptırdığınız firmayla iletişime geçmeniz yeterli gelmektedir.

Ayrıca Bakınız.  Klima Kullanımında Emniyet Uyarıları Nelerdir?

Konut Sigortası Kapsamında Klima Bakım Hizmeti Şartları Nelerdir?

 • Konutta 1’den fazla klima varsa eğer ücretsiz bakım uygulaması tek bir klima için geçerlidir. Geri kalan klimaların bakımı indirimli ücretler karşılığında yapılır.
 • Klima yönünde cihazın kapağı sökülerek iç parça kontrolleri ve temizliği yapılır. Klima garantiliyse eğer bu işlem aracılığıyla garantiden çıkabilir. Bundan dolayı garantili klimalara bakım yapılmaz. Kullanıcı yine de bakımı talep eder ve onay verirse eğer yazılı muvafakatname sunar, bakım bu belge ile kullanıcı onayında yapılır.
 • Bakımda yapılan uygulamalar dışında ek bir uygulama gerekirse eğer indirimli fiyatlar sunulur ve kullanıcı onayı ile işlemler yapılır.
 • Çalışır durumda olmayan, kırılmış olan yahut demontajlı (monte edilmemiş) klimalara bakım yapılamaz.
 • Bakım uygulaması sırasında servis personelleri klimada arıza tespit ederse eğer bakım işlemi yapılmaz. Sigorta yaptıran kişinin onayı olursa önce arıza onarılır, ardından bakım işlemi yapılır. Sigorta yaptıran kişi eğer işlemler için değişik bir klima servisinden yardım talep ederse, sigorta servis yetkilisi bakım işlemini yapmadan adresten çıkar. Sigortalı kişi dilerse bakım hizmetini değişik bir tarihe erteleyebilir yahut arızanın çözümlenmesinden sonra bakım için hizmet alabilir.
 • Klima bakımı sigorta şifrketinın yönlendirmesi dışında sigortalı talebince farklı firmalara yaptırılırsa eğer çıkan masrafı sigorta şifrketi karşılamaz, sigortalı karşılar.

Evinizi ve klima gibi mühim elektronik cihazlarınızı sigortalatmak isteğe göre mutlaka güvenilir firmalardan yardım almalısınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi