Klima Bilgileri

Baymak Klimada Anti-F Fonksiyonu Nedir?

Baymak Klimada Anti-F Fonksiyonu Nedir?, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Baymak Klimada Anti-F Fonksiyonu Nedir? ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Baymak Klimada Anti-F Fonksiyonu Nedir? ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Baymak Klimada Anti-F Fonksiyonu Nedir?

Baymak Klima Anti-F Modu

Baymak Elegant Plus model klimalara ait kumandalarda bulunan bir çok fonksiyon tuşu her bir kullanıcısı aracılığıyla merak edilir. Makalemizde yer vereceğimiz konu Baymak Klimada Anti-F Fonksiyonu Nedir? konusu ile ilgili olacaktır. Fonksiyon ayrıntı kısmını öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki metni inceleyiniz.

Ayrıca Bakınız.  Daikin Klimada ECONO Fonksiyonu Nedir?

logo

Baymak Klimada Anti-F Fonksiyonu Nedir?

Baymak Klimada Anti-F Fonksiyonu Nedir?

Özel kurutma ve anti-küf özelliğidur.

Fonksiyon Hakkında Kısa Bilgi

  • Klima soğutma, nem alma ve otomatik çalışma modlarında kullanıldıktan sonra aktif hale gelebilir.
  • Fonksiyon aktifken klima kapanmadan önce 3 dk. süre ile düşük fan hızında ısıtma yahut fan modunda çalışır, klimanın evaporatörü kurutulur.
  • Bu işlem evaporatörün kuru kalmasını sağlar. Bunun yanında ise küf oluşmasına ve küf sonucu meydana gelebilecek kötü kokular önlenmiş olur.
  • Fonksiyon fabrika ayarlarında pasif durumdadır.
Ayrıca Bakınız.  Fujitherma FYAP1FX Isıtma Soğutma

Fonksiyonu Açma

  • Klima kapalıyken kumandayı klimaya doğru tutarak 1 kere fakat daimi olarak Anti-F düğmesine basmalısınız. 5 bip sesinin üstüne bir 5 bip sesi daha duyulur. Böylelikle fonksiyon aktifleşmiş olur. Klima artık soğutma, nem alma ve otomatik modlarında çalıştıktan sonra kapatmak istediğinizde, kapanmadan önce 3 dk. kadar ısıtma yahut fan modunda çalışarak evaporatörü kurutur ve ardından kapanır.

Fonksiyonu iptal etmek isteğe göre klima kapalıyken kumandayı klimanıza doğru tutun 1 kere daimi olacak biçimde Anti-F düğmesine basılı tutun. 5 bip sesi üzerine 3 bip sesi daha duyulur. Fonksiyon iptal edilir ve pasif hale gelir.

Ayrıca Bakınız.  Mitsubishi Electric RKN502A Isıtma Soğutma

Fonksiyon aktifken klima tamamen kapanmadan yeniden çalıştırılması önerilmemektedir.

Fonksiyon uyku modundayken yahut zamanlayıcı kapanış zamanına ayarlıyken çalışmamaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu