Klima Bilgileri

Beko Klimada Uyku Modu Fonksiyon Kullanımı

BEKO KLİMA UYKU MODU FONKSİYONU

Beko Klimada Uyku Modu Fonksiyonu, Tüm klima kullanan kişiler gibi Beko marka klima kullanan kişilerde klimalarını hem tasarruflu hem de rahat biçimde kullanmayı amaçlar.Tasarrufun yanı sıra bir hastalığa kapılmamak için klimayı doğru biçimde kullanmak ve her şeyden mühimi de klimayı rahat biçimde kullanmak oldukça mühimdir. Gece özellikle uyku aşamasında ike rahatlığı sevenler ve Beko klima kullananlar için uyku modu fonksiyonu ile alakalı tüm detayları sizlere açıkladık.
Beko Klimada Uyku Modu Fonksiyonu Nedir?
Siz evinizde uyurken odanızın çok soğumasını ya da çok ısınmasını önleyen, konforlu uyku sağlayan fonksiyondur. Klima ısıtma ya da soğutma modunda iken uyku ayarı fonksiyonu seçilirse, klima en uygun konforu sağlayabilecek biçimde çalışır ve belirlenen süre sonunda çalışmasını durdurur.
Beko Klima Uyku Moduna Nasıl Alınır?
Öncelikle klimanız kapalı durumda ise açık konuma getirmeniz gerekir. Kumanda üstünden açma/kapama tuşuna basarak klimayı çalıştırabilirsiniz.
ardından “Mode” tuşuna basarak cihazın çalışma modunu seçin. Yani havalar sıcaksa soğutma modunu, havalar soğuksa ısıtma modunu seçin.
Sonrasında ortam için en uygun sıcaklık derecesini belirleyin. Bu sıcaklığı yine dış ortam ve iç ortam ısısını baz alarak ayarlamalısınız.
Uyku modu özelliğini aktif etmek için “SLEEP” tuşuna bir kez basın.
Kumanda ekranına bakarsanız sol alt köşede yıldız sembolü göreceksiniz. Klima Böylece uyku moduna alınmış olur.
Sonrasında klimanın kapanacağı süreyi belirlemeniz gerekir. Bunun için de “▲ ve ▼” tuşların kullanmalısınız. Tuşlara her bastığınızda klimanın kaç saat sonra duracağını göstermekte olan rakam azalacak yahut artacaktır. Bu aşamada ayar yaparken kumanda takip edilmelidir.
Uyku ayarı ise yalnızca 1-7 saat içinde ayarlanabilmektedir.
Böylece klimanın kapanacağı süreyi de belirledikten sonra “SET CLEAR” tuşuna basarak zaman ayarlaması işlemini sonlandırın. Ayar bittikten sonra klimanın 1 saat sonra duracağını gösteren 1 rakamı belirir.
Beko Klimada Uyku Modunu İptal Etme
Bu fonksiyonu iptal etmek için kumanda göstergesindeki saat hanesi silinene dek ayarlama aşamasında yapılan işlemler uygulanabilir. Lakin en basit ve daha çok tercih edilen yöntem; “SET CLEAR” tuşuna bir kez basmaktır. Bu tuşa bir kez bastığınızda fonksiyon iptal edilmiş olur.
ÖNEMLİ NOT:
Uyku ayarı için en uygun süreyi belirlemelisiniz. Unutmayın ki odayı uzun süre soğutmak sağlığınız için iyi değildir.
Uyku modu seçildiği zaman soğutma modunda 30 dakika sonra sıcaklık ayarladığınızdan 1°C kadar yükselir, 1 saat sonra 2°C daha yükselir.
Uyku modu seçildiği zaman ısıtma modunda 1 saat sonra sıcaklık ayarladığınızdan 1°C kadar düşer, 2 saat sonra 2°C kadar daha düşer.
İşlem aşamasında SET CLEAR tuşuna 30 saniye kadar basılmazsa ayarlanan saat iptal olur ve ayardan otomatik çıkılır.
Bu fonksiyon tüm Beko klimalarda olacak diye bir kural yoktur. Bazı klimalar olmayabilir, bazı klimalarda olduğu halde çalışmayabilir.
Uyku ayarı modu yalnızca klima çalışırken yapılabilir, klima kapalıyken işlem yapılamaz.
Ayrıca Bakınız.  Bayraklı Klima Servisi
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi