Klima Bilgileri

Klima Kumanda İşaretleri

KLİMA KUMANDA SEMBOLLERİ

Klima kumanda işaretleri, Klimayı daha evvel kullanmamış yahut kullanmasına karşın kumanda üzerinde yer alan simgelerin ne anlama geldiklerini tam anlamıyla bilmeyen klima kullanıcıları için hazırlamış olduğumu Klima kumanda sembolleri başlıklı yazımızı sonuna kadar okuyabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

Klima Kumanda Sembolleri
Cool
Bazı kumandalarda Cool bazı kumandalarda ise kar işareti yer alır. Bu soğutma modu anlamına gelmektedir. Yani yaz döneminde cihazı kar simgesinde yahut Cool konumunda çalıştırmanız gerekir. bununla beraber ortamı soğutmuş olursunuz.

Ayrıca Bakınız.  KT-9018E Kumanda Isıtma Soğutma

Heat
Bazı kumandalarda güneş işareti bazı kumandalarda Heat yazısı yer alır. Bu ısıtma modudur. Yani Kış mevsiminde klimanızı güneş simgesine alarak ya da Heat moduna ayarlayarak ortamı ısıtabilirsiniz.

Dry
Nem alma modudur. Bazı klimalarda direk Dry yazısı bulunuyorken bazı klima kumandalarında damla işareti olabilmektedir. nemli günlerde cihazı soğutma modunda çalıştırmak yerine nem alma yani Dry modunda çalıştırabilirsiniz.

Pervane işareti
Klima kumandasında pervane işareti var ise bu fan demektir. Kumanda üstündeki üçgen simgesi otomatik modu simgeler. Kelime olarak karşılığı ise Auto olmaktadır. Fan hızını ayarlamak amacı ile bu modu faydalanabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız.  Klimayı Fahrenhayttan Santigrata Nasıl Çevirilir?

Swing
Klimanın üflediği havayı sağa-sola ya da yukarı-aşağı yönlendirme görevinde olan tuştur. Klimanın üfleme yönünü bu tuş aracılığıyla belirleyebilir, klimanın doğrudan size hava üflemesini engelleyebilirsiniz.

Timer
Zamanlayıcı diyebiliriz. Kullanıcı isteğine bağlı olarak klimanın açılmasını yahut kapanmasını sağlamakta olan zamanlayıcı tuşudur. Timer düğmesini kullanarak cihazın zamanlayıcısını aktif hale getirebilir, istediğiniz zaman durmasını istediğiniz zaman çalışmasını sağlayabilirsiniz.

On/Off
Açma kapama düğmesidir. Klimayı kapatmak istediğinizde yahut açmak istediğinizde bu tuşu faydalanabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi