Klima Bilgileri

Mitsubishi Electric RKN502A Isıtma Soğutma

Mitsubishi Electric RKN502A Isıtma Soğutma, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Mitsubishi Electric RKN502A Isıtma Soğutma ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Mitsubishi Electric RKN502A Isıtma Soğutma ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Mitsubishi Electric RKN502A Isıtma Soğutma

Önemli Bilgi: Makalemizde bulunan bilgiler Mitsubishi Electric markasına ait bir çok klima modeline uygun olan RKN502A kodlu kumanda ile alakalı bilgilerdir.

logo

Mitsubishi Electric RKN502A Kumanda ile Isıtma Modu Ayarı

  • Klima iç ünitesini açmak için kumanda üzerindeki “ON/OFF” tuşuna basmanız gerekir. Ünite zaten açık ise bu işlemi yapmanıza gerek yoktur.
  • Klimayı ısıtma moduna almak için konum seçimi yapmanız gerekir. Bunun için de “MODE” tuşunu kullanmalısınız. Çalışma modu olarak ısıtmayı seçeceğiniz için kumanda ekranının en üst kademesine bakın. Orada “HEAT” yazısını görmeniz gerekir. HEAT yazısı belirdiğinde klima ısıtma moduna alınmış olur.
  • İdeal ortam sıcaklığı ayarlaması için “TEMP ▼ ve ▲” düğmelerini kullanmanız gerekir. Düğmelere bastıkça sıcaklık derecesini düşürebilir yahut yükseltebilirsiniz. Yaptığınız değişikliği kumanda ekranının üstten ikinci kademesinde de gözlemleyebilirsiniz. Ortam için uygun bir sıcaklık ayarı seçebilirsiniz.
  • Dilerseniz ardından “AIRFLOW” tuşuna basarak hava akım yönünü ayarlayabilirsiniz. Bu tuşa bir kez basınca hava kanatları yönü hareket eder, tuşa yeniden bastığınızda yön hareketi durur.
  • Klima yapılan bu işlemlerden kısa süre sonra ortam sıcaklığını artıracak ve ortamı kısa bir sürede ısıtacaktır.
Ayrıca Bakınız.  McQuay-York Isıtma Soğutma

Mitsubishi Electric RKN502A Kumanda ile Soğutma Modu Ayarı

  • Klima iç ünitesini aktifleştirmek için kumanda üzerindeki “ON/OFF” tuşuna bir kez basın. Ünite açıksa işlemi uygulamayın.
  • Klimayı soğutma moduna almak için konum seçimi yapın. Bunun için “MODE” tuşuna basmanız gerekir. Bu tuşa basarken de kumanda ekranının en üst kademesine bakın. Orada “COOL” yazısı belirecektir. Bu yazı klimayı soğutma moduna aldığınızı belirtir. Bu yazıyı görünce mode tuşuna basmayı bırakın.
  • İdeal ortam sıcaklığını belirlemek üzere “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarına basabilirsiniz. Tuşlara bastığınız sürece kumanda ekranının üstten ikinci kademesine bakın orada ayarladığınız sıcaklık değeri görünecektir. Buradaki değeri kontrol ederek ortam için uygun bir sıcaklık derecesi seçebilirsiniz.
  • İsterseniz hava akım yönünü ayarlamak için “AIRFLOW” tuşuna basabilirsiniz. Bu tuşa bir kez bastığınızda hava kanatları yönünde çalışma olur, tuşa yeniden basarak bu hareketi durdurabilirsiniz.
  • Yapılan işlemlerden sonra klima ortam sıcaklığını düşürecek ve ortamı serinletecektir.
Ayrıca Bakınız.  HG31AS Isıtma Soğutma
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi