Klima ArızalarıKlima Bilgileri

Beko Klima Uyku Moduna Nasıl Alınır?

Beko Klimada Uyku Modu Fonksiyonu Nedir?

Beko klima kullanıcıları klimalarını hem tasarruflu hem de rahat biçimde kullanmak ister. Tasarruftan ziyade bir hastalığa yakalanmamak, klimayı doğru biçimde kullanmak ve her şeyden mühimsi de klimayı rahat biçimde kullanmak mühimdir. Gece özellikle uyku aşamasında konforu sevenler ve Beko klima kullananlar için uyku modu fonksiyonu hakkındaki tüm bilgileri aşağıda paylaştık. Bunun için yazımıza göz atabilirsiniz.

Beko Klimada Uyku Modu Fonksiyonu Nedir?

Siz evinizde uyurken odanızın çok soğumasını veya çok ısınmasını önleyen, rahat uyku sağlayan fonksiyondur. Klima ısıtma veya soğutma modunda iken uyku ayarı fonksiyonu seçilirse, klima en uygun konforu sağlayabilecek biçimde çalışır ve tespit edilen süre sonunda çalışmasını durdurur.

Beko Klima Uyku Moduna Nasıl Alınır?

 • İlk Olarak klimanız kapalı durumda ise açık konuma getirmeniz gerekmektedir. Kumanda üstünden açma/kapama tuşuna basarak klimayı çalıştırabilirsiniz.
 • Sonrasında “Mode” tuşuna basarak cihazın çalışma modunu seçin. Yani havalar sıcaksa soğutma modunu, havalar soğuksa ısıtma modunu seçin.
 • Daha sonra ortam için en uygun sıcaklık derecesini belirleyin. Bu sıcaklığı yine dış ortam ve iç ortam ısısını baz alarak ayarlamalısınız.
 • Uyku modu özelliğini aktif etmek için “SLEEP” tuşuna bir kez basın.
 • Kumanda ekranına bakarsanız sol alt köşede yıldız sembolü göreceksiniz. Klima böylece uyku moduna alınmış olur.
 • Daha sonra klimanın kapanacağı süreyi belirlemeniz gerekmektedir. Bunun için de “▲ ve ▼” tuşların kullanmalısınız. Tuşlara her bastığınızda klimanın kaç saat sonra duracağını göstermekte olan rakam azalacak yahut artacaktır. Bu aşamada ayar yaparken kumanda takip edilmelidir.
 • Uyku ayarı ise yalnızca 1-7 saat arasında ayarlanabilmektedir.
 • Böylece klimanın kapanacağı süreyi de belirledikten sonra “SET CLEAR” tuşuna basarak zaman ayarlaması işlemini sonlandırın. Ayar bittikten sonra klimanın 1 saat sonra duracağını gösteren 1 rakamı belirir.
Ayrıca Bakınız.  Samsung klima kumanda işaretleri

Beko Klimada Uyku Modunu İptal Etme

Bu fonksiyonu iptal etmek için kumanda göstergesindeki saat hanesi silinene dek ayarlama aşamasında yapılan işlemler uygulanabilir. Lakin en basit ve daha çok tercih edilen yöntem; “SET CLEAR” tuşuna bir kez basmaktır. Bu tuşa bir kez bastığınızda fonksiyon iptal edilmiş olur.

Bilmenizi İsteriz!

 • Uyku ayarlaması için en uygun süreyi belirlemelisiniz. Unutmayın ki odayı uzun süre soğutmak sağlığınız için iyi değildir.
 • Uyku modu seçildiği zaman soğutma modunda 30 dakika sonra sıcaklık ayarladığınızdan 1°C kadar yükselir, 1 saat sonra 2°C daha yükselir.
 • Uyku modu seçildiği zaman ısıtma modunda 1 saat sonra sıcaklık ayarladığınızdan 1°C kadar düşer, 2 saat sonra 2°C kadar daha düşer.
 • İşlem aşamasında SET CLEAR tuşuna 30 saniye kadar basılmazsa ayarlanan saat iptal olur ve ayardan otomatik çıkılır.
 • Bu fonksiyon tüm Beko klimalarda olacak diye bir kural yoktur. Bazı klimalar olmayabilir, bazı klimalarda olduğu halde çalışmayabilir.
 • Uyku ayarı modu yalnızca klima çalışırken yapılabilir, klima kapalıyken işlem yapılamaz.
Ayrıca Bakınız.  Diamond Electric Isıtma Soğutma

Beko klima uyku moduna nasıl alınır

Beko Klima kumanda Kullanımı

Beko klima ekonomi modu

Beko Klima enerji tasarruf modu 80 nedir

Beko inverter klima enerji tasarruflu kullanımı

Arçelik Klima uyku modu ne ise Yarar

Beko salon tipi klima kullanma kılavuzu

Beko klima sıcaklık ayarı kaç olmalı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu