Klima Arıza Kodları

Klima Açılır Açılmaz Çalışmıyor

Klima Açılır Açılmaz Çalışmıyor, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Klima Açılır Açılmaz Çalışmıyor ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Klima Açılır Açılmaz Çalışmıyor ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Klima Açılır Açılmaz Çalışmıyor

Klima Açılınca Direk Çalışmıyor

Çoğu klima kullanıcısı cihazını açar açmaz çalışma performansı bekler. Yalnız klimalar açar açmaz çalışmaz. Klimaların hiçbir marka modelinde böyle bir özellik yoktur. Sizlere bu durum belki arıza gibi gelebilir. Nasıl ki kombiyi kış konumuna aldığınızda petekler aniden ısınmazsa veya sıcak su musluğunu açtığınızda hemen sıcak su gelmezse klimalar da açılır açılmaz soğutma veya ısıtma yapmaz. Klima Açılır Açılmaz Çalışmıyorsa işte nedenleri;

Ayrıca Bakınız.  Klima Motoru Nasıl Değiştirilir?

logo

Klima Açılır Açılmaz Çalışmıyor

Klima Açılır Açılmaz Çalışmıyor

  • Klima kapatıldıktan kısa süre sonra yeniden açılırsa eğer;

Kompresör sigortanın atmasını engellemek adına 3 dk. kadar çalışmaz. Klima da bu yüzden direk açar açmaz çalışmaz. Bu bir arıza durumu değildir. Normal bir durumdur ve her klima da bu biçimde çalışmaktadır.

  • Klima fişi çekildikten sonra yeniden takılırsa eğer;

Koruma devresi bu durumda 3 dk. lığına devreye girer. Cihazın ise bu zaman zarfında çalışmasına engel olur. Bu da normal bir durumdur. Yani arıza durumu değildir.

Bu durumlar dışında cihaz açtığınızda eğer 3 dk. lık bir süre ardından devreye girmiyorsa bir sorun var demektir. Klimayı kapatıp yeniden açmayı deneyin. Yine de sonuç alamıyorsanız eğer klimada bir sorun olabileceği için mutlaka servis yardımı alın.

Ayrıca Bakınız.  Vestel Minimalistik İnverter Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi