Klima Bilgileri

Grundig Klima Sıcak ve Soğuk Ayarı Yapma

GRUNDIG KLİMA ISITMA VE SOĞUTMA AYARLARI

Grundig klimanızın sıcak ayarı veya soğuk ayarı yapmasını bilmiyorsanız işte yardımcı olabilecek Grundig klima sıcak soğuk ayarı başlıklı metnimize göz atmanızı öneririz. Grundig klima sıcaklık ayarı ve Grundig klima soğukluk ayarı nasıl yapılır? sizlere yardımcı olacak detaylı bilgiler yazımızın içeriğindedir.
Grundig Klimayı Isıtma Ayarı
Klima kapalıysa evvellikle açmak gerekir. Klimayı açmak için kırmızı renkteki “açma/kapama” tuşuna basmanız gerekir.
Daha sonra ısıtma modunu ayarlamak için 4 farklı sembolün yer aldığı tuşa basmanız gerekir. Bu tuşa kumanda ekranında “güneş simgesi” belirene kadar basmalısınız. Bu sembol belirdiğinde klima ısıtma moduna geçiş yapmış olur.
Isıtma moduna geçiş sonrası ortam sıcaklığını ayarlamak için “▼ve ▲” tuşlarını kullanmalısınız. Tuşları kullanırken yapılan ayarı görmek için ekranı takip edebilirsiniz.
Klimanın üfleme hızını ayarlamak için “pervane simgesi” olan tuşu kullanmalısınız. Bu tuşa art arda basarsanız kumanda ekranında değişen fan hızı kademelerini görebilir, uygun bir fan hızı kademesi ayarlayabilirsiniz.
Yaptığınız işlemlerden sonra bir süre kadar bekleyin, klima ısıtma sağlayacaktır.
Grundig Klimayı Soğutma Ayarı
Klima kapalıysa evvel açmak gerekir. Bu yüzden kırmızı renkte olan “açma/kapama” tuşuna basarak klimayı açmalısınız.
ardından soğutma modunu ayarlamak için 4 farklı sembolün yer aldığı tuşu kullanmanız gerekmektedir. Bu tuşa basarken kumanda ekranına bakın “kar simgesi” belirmesi gerekir. Kar sembolü belirdiğinde klima soğutma moduna alınmış olur.
Daha sonra sıcaklık derecesini “▼ve ▲” tuşlarını kullanarak ayarlayabilirsiniz. Tuşlara basarken kumandanın ekranına da bakarsanız ayarladığınız sıcaklığı görmüş olursunuz.
Klimanın üfleme hızını ayarlamak için “pervane simgeli” tuşu faydalanabilirsiniz. Bu tuşa basarken mutlaka kumanda ekranına da bakın ki ayarladığınız fan hızını görebilin.
Bu işlemlerden sonra bir süre kadar bekleyin, klima soğutma sağlayacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Vessen Klimada SHORTCUT Fonksiyonu Nedir?
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi