Klima Bilgileri

Galanz Klima Sıcak ve Soğuk Ayarı Yapma

GALANZ KLİMA ISITMA VE SOĞUTMA AYARI

Galanz klimanızın sıcak ayarı veya soğuk ayarı yapmasını bilmiyorsanız işte yardımcı olabilecek Galanz klima sıcak soğuk ayarı başlıklı yazımıza göz atmanızı öneririz. Galanz klima sıcaklık ayarı ve Galanz klima soğukluk ayarı nasıl yapılır? sizlere yardımcı olacak detaylı bilgiler yazımızın içeriğindedir.
Galanz Klimayı Isıtma Ayarı
Öncelikle iç ünite kapalı durumdaysa açmak için “açma/kapama” tuşuna basın.
Klima iç ünitesini açtıktan sonra konum seçimi yapmak adına “MODE” tuşuna basın. Bu tuşa kumanda ekranında “güneş sembolü” çıkana kadar art arda basmanız gerekir. Güneş sembolü belirdiğinde işlem tamam demektir.
ardından ısıtma sıcaklık derecesi belirlemek için “+,-“ tuşlarını kullanmanız gerekmektedir. + ile sıcaklık derecesini yükseltebilir, – ile sıcaklık derecesini düşürebilirsiniz. Kumanda ekranını takip ederek ayarlanan sıcaklığı da görebilirsiniz.
Sıcaklık derecesini ayarladıktan sonra fan hızı ayarlaması için “pervane sembolü” olan tuşu faydalanabilirsiniz. Bu tuşa basarken kumanda ekranına da mutlaka bakın ki ayarladığınız sıcaklık derecesini görebilin.
İşlemleri yaptıktan sonra bir süre kadar bekleyin. Ortam ısınmaya başlayacaktır.
Galanz Klimayı Soğutma Ayarı
Klima iç ünitesi kapalı durumdaysa evvel “açma/kapama” tuşuna basın ve üniteyi açın.
ardından konum seçimi yapmak için “MODE” tuşunu kullanmanız gerekmektedir. Bu tuşa kumanda ekranında “kar sembolü” çıkana kadar art arda basmalısınız. Kar sembolü çıktığı zaman klima soğutma moduna alınmış olur. Kar sembolü belirdiğinde işlem tamam demektir.
Daha sonra soğutma sıcaklık derecesini ayarlamak için “+,-“ tuşlarını kullanmalısınız. + ile sıcaklık derecesini artırabilir, – ile sıcaklık derecesini düşürebilirsiniz. Ekranı da takip ederek ayarladığınız sıcaklığı görebilirsiniz.
Sıcaklık derecesini de ayarladıktan sonra fan hızını ayarlamak için “pervane sembolü” olan tuşu kullanmalısınız. Tuşa basarken de yine kumanda ekranını kontrol ederek, ayarladığınız fan hızı kademesini görebilirsiniz.
İşlemleri yaptıktan sonra bir süre kadar bekleyin. Ortam soğumaya başlayacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Baymak Elite-Electra-Aura Isıtma Soğutma
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi