Klima Bilgileri

Frigidaire Sıcak ve Soğuk Ayarı Yapma

FRIGIDAIRE ISITMA VE SOĞUTMA AYARLARI

Frigidaire klimanızın sıcak ayarı veya soğuk ayarı yapmasını bilmiyorsanız işte yardımcı olabilecek Frigidaire klima sıcak soğuk ayarı başlıklı metnimize göz atmanızı öneririz. Frigidaire klima sıcaklık ayarı ve Frigidaire klima soğukluk ayarı nasıl yapılır? sizlere yardımcı olacak detaylı bilgiler yazımızın içeriğindedir.
Frigidaire RG15D/E-ELL Kumanda ile Isıtma Ayarı
Bu model kumandalar ısıtma donanımı olan klimalara uygun değildir. Tamamen doğal olarak ısıtma modu bulunmamaktadır. Bazı modellerinde ısıtma donanımı bulunur. Bu model kumandalarda ayarlama “heat” tuşu ile yapılmaktadır.
Frigidaire RG15D/E-ELL Kumanda ile Soğutma Ayarı
Klima kapalıysa “ON/OFF” tuşu ile açabilirsiniz.
Daha sonra “cool” tuşuna basarak soğutma modunu ayarlayabilirsiniz.
ardından klima ekranını takip ederek “TEMP TIMER ▼ ve ▲” tuşlarını kullanarak ortam için en ideal sıcaklık derecesini ayarlayabilirsiniz.
Fan hızını ayarlamak için dilerseniz “FAN SPEED” tuşuna art arda basabilir, kademeleri klima ekranından görüntüleyebilirsiniz. Dilerseniz de “auto fan (otomatik fan)” yahut “fan only (yalnızca havalandır)” alternatiflerinden birini tercih edebilirsiniz.
Yapılan ayarlamalardan sonra klima ayarlanan sıcaklık ve fan hızında soğutma sağlayacaktır.
Frigidaire Klimayı Isıtma Ayarı
Klima kapalıysa “açma/kapama” tuşuna basın ve klimayı aktif hale getirin.
ardından ısıtma modunu temsil eden “heat” tuşuna bir kez basın. Klima ısıtma moduna alınmış olur.
Daha sonra ısı ayarını yapmak için “TEMP/TIMER ▼ ve ▲” tuşlarını kullanmalısınız. Tuşlara basarken ekranı takip ederek uygun bir sıcaklık belirlemelisiniz.
Sıcaklık derecesini ayarladıktan sonra fan hızını seçmeniz gerekir. “fan slower (yavaş fan yani düşük fan hızı demek)”, “fan faster (daha süratli fan yani yüksek fan hızı demek)”, “fan only (yalnızca havalandırma, yani üfleme demek)”, “auto fan (otomatik fan demek)”. Talebinize göre bir fan hızı seçimi için ilgili tuşa basabilirsiniz.
Fan hızını da ayarladıktan sonra klima kısa zamanda ısıtmayı yapacaktır.
Frigidaire Klimayı Soğutma Ayarı
Klima kapalıysa açmak için “açma/kapama” tuşuna basın.
Daha sonra soğutma modunu temsil eden “cool” tuşuna basmanız gerekir. Klima soğutma moduna alınmış olur.
ardından sıcaklık ayarlaması için “TEMP/TIMER ▼ ve ▲” tuşlarına basabilirsiniz. Tuşlara basarken ekrana da bakın, ayarladığınız ısıyı görebilirsiniz.
Daha sonra fan hızını ayarlamanız gerekir. Bunun için de “fan slower (yavaş fan yani düşük fan hızı demek)”, “fan faster (daha süratli fan yani yüksek fan hızı demek)”, “fan only (yalnızca havalandırma, yani üfleme demek)”, “auto fan (otomatik fan demek)”tuşlarından birini seçebilir ve tıklayabilirsiniz.
Fan hızını da ayarlamanız neticesinde klima kısa zamanda soğutmayı yapacaktır.
Frigidaire Klimayı Isıtma Ayarı
Bu klimanın uygun olduğu klimalar otomatik, soğutma ve nem alma modlarına sahiptir. Isıtma donanımı olmadığı için ayar da yapılamaz.
Frigidaire Klimayı Soğutma Ayarı
Klimanız açık değilse açmak için “ON/OFF” tuşuna basın.
ardından “MODE” tuşuna basarak soğutma konumu seçmeniz gerekir. Bu tuşa art arda basarak çalışma modları içinde geçiş uygulayabilirsiniz. “cool” yazısının sağında, ekranda “◄” sembolü görülene kadar yani cool modu seçili olana dek bu tuşa art arda basın. Bu mod seçili olduğunda klima soğutma moduna alınmış olur.
ardındansında sıcaklık derecesini ayarlamak üzere “▼ ve ▲” tuşlarını kullanmalısınız. Tuşlara bastıkça kumanda ekranını mutlaka kontrol edin. bununla beraber ayarladığınız sıcaklığı görüntülemiş olursunuz.
Sıcaklık ayarından sonra fan hızını ayarlamanız gerekir. Fan hızı ayarlaması için “FAN SPEED” tuşunu kullanmanız gerekmektedir. Bu tuşa bastıkça fan hızı kademelerinin solunda, ekranda “►” kademesi belirir. Bu sembol hangi kademenin solunda olursa fan hızı o kademeyi alınmış olur. “hı” yüksek, “med” orta, “lo” düşük fan hızı demektir. Ortama uygun bir fan hızı seviyesini Böylece seçebilirsiniz.
Fan hızını da ayarladıktan sonra bir süre kadar bekleyin. Klima ortamı serinletmeye başlayacaktır.
Frigidaire Klimayı Isıtma Ayarı
Bu model kumandaların kullanıldığı klimalar ısıtma donanımınde değildir. Soğutma endekslidir.
Frigidaire Klimayı Soğutma Ayarı
Klima iç ünitesi kapalı durumdaysa “açma/kapama” tuşuna basarak klimayı açabilirsiniz.
Klimayı açtıktan sonra soğutma modunu seçmek için “cool” tuşuna bir kez basabilirsiniz.
ardından sıcaklık derecesi için “Temp/Tımer ▼ ve ▲” tuşlarını faydalanabilirsiniz. Tuşlara bastıkça da klima ekranını takip ederek ayarladığınız sıcaklığa bakabilirsiniz.
Sıcaklık ayarından sonra fan hızı ayarlamanız gerekir. Tuşlardan; “Fan Slower” tuşu yavaş fan hızı demektir. Düşük fan hızı denilebilir. “Fan Faster” tuşu daha süratli fan hızı demektir. Yüksek fan hızı denilebilir. “Fan Only” tuşu yalnızca havalandırma demektir. yalnızca üfleme denilebilir. “Auto Fan” ise otomatik fan demektir. Otomatik üfleme denilebilir. Bu açıklamalara göre uygun olan fan hızı tuşuna bir kez basmanız yeterli gelmektedir..
Fan hızını da ayarladıktan sonra bir süre kadar bekleyin. Klima kısa zamanda soğutmaya başlar.
Ayrıca Bakınız.  Y512F2 Isıtma Soğutma
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi