Klima Bilgileri

Ferroli Sorriso Klima Sıcak ve Soğuk Ayarı Yapma

FERROLI SORRISO ISITMA VE SOĞUTMA AYARLARI

Ferroli Sorriso klimanızın sıcak ayarı veya soğuk ayarı yapmasını bilmiyorsanız işte yardımcı olabilecek Ferroli Sorriso klima sıcak soğuk ayarı başlıklı metnimize göz atmanızı öneririz. Ferroli Sorriso klima sıcaklık ayarı ve Ferroli Sorriso klima soğukluk ayarı nasıl yapılır? sizlere yardımcı olacak detaylı bilgiler yazımızın içeriğindedir.
Ferroli Sorriso Klimayı Isıtma Ayarı
Klima iç ünitesi açık değilse “açma/kapama” tuşuna bir kez basın.
ardından konum seçim yapmak üzere “MODE” tuşunu kullanmanız gerekmektedir. Tuşa art arda basın ve kumanda ekranında “güneş sembolü” nü görüntüleyin. Klima Böylece ısıtma moduna alınır.
Mod seçiminden sonra sıcaklık derecesi ayarlamanız gerekir. Bunun için de “▼ ve ▲” tuşlarını kullanmalısınız. Tuşlara basarken bir yandan da kumanda ekranına bakarsanız sıcaklık derecelerinden uygun olanını seçebilirsiniz.
ardından fan hızını ayarlamak için “FAN” tuşuna basmalısınız. Tuşa basarken kumanda ekranına da bakın. Ayarladığınız fan hızı kademesini görüntüleyerek uygun bir kademe seçimi uygulayabilirsiniz.
İşlemlerden sonra bekleyin, klima ortamı ısıtmaya başlar.
Ferroli Sorriso Klimayı Soğutma Ayarı
Klima iç ünitesi kapalıysa “açma/kapama” tuşuna basın ve klimayı aktif hale getirin.
Daha sonra konum seçimi için “MODE” tuşunu kullanmalısınız. Tuşa basarken kumanda ekranını kontrol edin. Kumanda ekranında “kar sembolü” belirmesi gerekir. Bu sembol belirdiğinde klima soğutma modundadır.
Mod seçiminden sonra sıcaklık derecesi ayarlaması için “▼ ve ▲” tuşlarını faydalanabilirsiniz. Tuşlara basarken kumanda ekranını kontrol edin ki değişen sıcaklık derecelerinden birini tercih edin.
Yapılan bu ayarlamadan sonra “FAN” tuşunu kullanarak fan hızı kademesini ayarlamalısınız. Tuşa basarken kumanda ekranını kontrol edin, değişen fan hızı kademelerinden birini tercih edebilirsiniz.
İşlemden sonra bekleyin, klima ortamı serinletmeye başlar.
Ferroli Smile Klimayı Isıtma Ayarı
Klima iç ünitesini açmak için evvel “açma/kapama” tuşuna 1 kez basın.
ardından ısıtma modunu ayarlamak üzere “MODE” tuşuna art arda basın. Bu tuşa basarken kumanda ekranını da mutlaka takip edin “güneş simgesi” ekranda göründüğü zaman klima ısıtma moduna geçmiş olur.
“▼ ve ▲” tuşlarına basarak klimanın sıcaklık derecesini ayarlamış olursunuz. Sıcaklık derecesini ayarlarken kumanda ekranını takip edebilir, ayarladığınız ısıyı görebilirsiniz.
ardındansında fan hızını seçmeniz gerekir. Bunun için de “FAN” yazan butonu faydalanabilirsiniz. Bu butona basarken mutlaka kumanda ekranına bakın. Fan hızı kademeleri; otomatik, yüksek, orta, düşük şeklinde olacaktır. En ideal hızı ayarlamalısınız.
Fan hızını da seçtikten sonra bekleyin. Klima kısa zamanda ortamı ısıtmış olur.
Ferroli Smile Klimayı Soğutma Ayarı
Klima iç ünitesini açmak için evvel “açma/kapama” tuşuna 1 kez basmalısınız.
ardından soğutma modunu seçmek adına “MODE” tuşuna art arda basmalısınız. Bu tuşa basarken kumanda ekranına bakın “kar sembolü” görmeniz gerekir. Kar sembolü ekranda çıktığında klima soğutma moduna alınmış olur.
ardındansında “▼ ve ▲” tuşlarına basarak klima sıcaklık derecesini ayarlayabilirsiniz. Bu tuşlara bastıkça sıcaklık derecesinde düşmeler ve yükselmeler olur. Ortam için en uygun sıcaklık derecesini ayarlamalısınız.
Sıcaklık derecesini ayarladıktan sonra fan hızı için “FAN” tuşunu kullanmalısınız. Bu tuşa basarken kumanda ekranına bakın, değişen fan hızı kademelerinden ideal olanı tercih edin.
Fan hızını da ayarladıktan sonra bekleyin. Klima kısa zamanda ortamı soğutur.
Ayrıca Bakınız.  Sigma Klima Nem Alma Moduna Nasıl Alınır?
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi