Klima Bilgileri

Haier Klima Sıcak ve Soğuk Ayarı Yapma

HAIER KLİMA ISITMA VE SOĞUTMA AYARLARI

Haier klimanızın sıcak ayarı veya soğuk ayarı yapmasını bilmiyorsanız işte yardımcı olabilecek Haier klima sıcak soğuk ayarı başlıklı yazımızı okumanızı öneririz. Haier klima sıcaklık ayarı ve Haier klima soğukluk ayarı nasıl yapılır? sizlere yardımcı olacak detaylı bilgiler yazımızın içeriğindedir.
Haier V9014557 E9T Klimayı Isıtma Ayarı
Bu model kumandalarda ısıtma fonksiyonu mevcut değildir. Soğutma, nem alma, fan gibi çalışma fonksiyonları bulunmaktadır.
Haier V9014557 E9T Klimayı Soğutma Ayarı
Klima kapalı durumdaysa evvel açık konuma getirmek için “açma/kapama” tuşuna basmalısınız. Bu tuşa bir kez basmanız yeterli gelmektedir..
ardından konum seçimi yapmak için “Cool” tuşuna bir kez basmalısınız. Bu tuşa bir kez bastığınızda kumanda ekranında “kar sembolü” çıkacaktır. Klima Böylece soğutma moduna alınmış olur.
ardından ısı derecesi belirlemek için “Temp +, Temp -“ tuşlarına basabilirsiniz. Tuşlardan Temp + ile sıcaklık derecesini artırabilir, Temp – ile sıcaklık derecesini düşürebilirsiniz. Tuşlara bastıkça kumanda ekranına da bakın, ayarladığınız sıcaklığı ekranda görebilirsiniz.
Sıcaklık ayarı sonrası dilerseniz fan ve fan kanatçığı yönünü de ayarlayabilirsiniz.
Klima yapılan değişikliklerden kısa süre sonra soğutma yapacaktır.
Haier V9014557 G6P 6D Klimayı Isıtma Ayarı
Klima açık değilse açmak için evvel “ON/OFF” tuşuna bir defa basın.
Klima açıldıktan sonra kumanda üstünde yer alan “HEAT” yazılı tuşa bir kez basın. Böylece klima ısıtma moduna alınmış olur. Kumanda ekranına bakarsanız ekranda “güneş sembolü” olduğunu görürsünüz.
Daha sonra sıcaklık derecesi belirlemek gerekir. Bunun için “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarını faydalanabilirsiniz. Tuşlara bastıkça sıcaklık derecesi değişir. Sıcaklık derecesini ekrandan takip ederek ortama uygun bir sıcaklık derecesi seçebilirsiniz.
ardından dilerseniz “FAN SPEED” tuşunu kullanarak klimanın üfleme hızını ayarlayabilirsiniz. Ekranı takip ederek ayarladığınız fan hızını da görebilirsiniz. Uygun bir fan hızını Böylece ayarlamış olursunuz.
Son işlem Daha sonra klima kısa zamanda ortam sıcaklığını yükseltmeye başlayacak, ısıtma sağlayacaktır.
Haier V9014557 G6P 6D Klimayı Soğutma Ayarı
Klima kapalı durumdaysa evvel “ON/OFF” tuşuna bir defa basın.
Klima açıldıktan sonra kumanda üstündeki “COOL” yazılı tuşa bir kez basın. bununla beraber klima soğutma moduna alınır ve kumanda ekranına da bakarsanız ekranda “kar sembolü” çıktığını görürsünüz.
İşlemden sonra sıcaklık derecesini ayarlamak için “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarına basabilirsiniz. Tuşlara basarken de kumanda ekranına bakarsanız ayarladığınız sıcaklığı görebilir, ortam için uygun bir sıcaklık ayarlamış olursunuz.
Daha sonra fan hızı için “FAN SPEED” tuşunu kullanmalısınız. Tuşa basarken bir yandan da kumanda ekranına bakabilir, ortama uygun ve ortamdakileri rahatsız etmeyecek bir fan hızı seçebilirsiniz.
Yapılan ayarlamalardan sonra klima kısa zamanda ortam sıcaklığını düşürmeye başlayacak, soğutma sağlayacaktır.
Haier V9014557 G85 Klimayı Isıtma Ayarı
Bu model kumandalar ve kumandaların aktif olduğu klimalar ısıtma özellik değildir. Bu model klimalarda soğutma, fan ve nem alma gibi çalışma modları bulunmaktadır.
Haier V9014557 G85 Klimayı Soğutma Ayarı
Klima açık durumda değilse evvel açmak için “açma/kapama” tuşuna yani turuncu/sarı renkteki tuşa bir kez basın.
Klima açıldıktan sonra soğutma modu fonksiyonu olan “COOL” tuşuna bir kez basın. Tuşa bastığınızda kumanda ekranına bakın “kar sembolü” belirdiğini göreceksiniz. Kar sembolü her tür klimada soğutma modunu temsil etmektedir. Klimayı Böylece soğutma moduna almış olursunuz.
Soğutma modu seçiminden sonra sıcaklık ayarlaması için “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarına basabilirsiniz. Tuşlara basarken de mutlaka kumanda ekranını takip edin, sıcaklık derecesinde değişiklik olacaktır. Ekranı kontrol ederek uygun bir sıcaklık derecesi seçebilirsiniz.
İşlemden sonra sıcaklık derecesi ayarlama tuşlarının ortasında yer alan “fan sembolü” olan tuşa bir kez basabilir ve bu tuşa art arda basarak fan hızı kademesini düşürüp, yükseltebilirsiniz.
Yapılan değişikliklerden sonra klima kısa zamanda ortam sıcaklığını düşürecek ve ortamı serinletecektir.
Haier YR-D01 Klimayı Isıtma Ayarı
Klimanız açık değilse evvel “ON-OFF” tuşuna bir kez basın ve klimayı aktif edin.
ardından kumanda kapağını yana kaydırın ve orada yer alan “MODE” tuşuna kumanda ekranında “güneş” sembolü çıkana kadar basın. Güneş sembolü Sürekli için klimalarda ısıtma modunu temsil etmektedir.
Güneş sembolü ayarından sonra kumanda üstünde yer alan “▲ TEMP ▼” tuşlarını kullanarak sıcaklık derecesi ayarlamalısınız. Sıcaklık derecesi ayarlarken bir yandan da kumanda ekranına bakarsanız ayarladığınız sıcaklığı görüntülemiş olursunuz. İdeal bir sıcaklık ayarlayın.
Daha sonra “FAN” tuşunu kullanarak klimanın üfleme hızını ayarlayabilirsiniz. Tuşa art arda basarak fan hızını ortama uygun bir kademeye ayarlayabilirsiniz.
Fan hızını da ayarladıktan sonra klima kısa zamanda ortam sıcaklığını yükseltip, ısıtma sağlayacaktır.
Haier YR-D01 Klimayı Soğutma Ayarı
Klima kapalı durumdaysa evvel açmak için “ON/OFF” tuşuna bir kez basın.
ardından kumanda kapağını yan tarafa doğru kaydırarak orada yeralan “MODE” tuşuna kumanda ekranında “kar” sembolünü görene dek basın. Kar sembolü klimalarda Sürekli için soğutma modunu temsil eder.
Kar sembolünü kumanda ekranında gördükten sonra “▲ TEMP ▼” tuşlarına basarak sıcaklık derecesi seçebilirsiniz. Sıcaklık derecesini ayarlarken bir yandan da kumanda ekranına bakın, sıcaklık derecesi düşecek yahut yükselecektir.
ardından “FAN” tuşunu kullanarak klima üfleme hızını seçebilirsiniz. Tuşa art arda bastığınızda fan hızı kademesi değişecektir.
Fan hızını da ayarladıktan sonra klimanız kısa zamanda ortam sıcaklığını düşürüp, soğutma sağlayacaktır.
Haier YR-H04 Klimayı Isıtma Ayarı
Klima açık değilse “ON-OFF” tuşuna bir kez basın ve klimayı aktif hale getirin.
ardından konum seçimi yapmak için kumanda kapağını aşağıya doğru açın ve orada yer alan “MODE” tuşuna kumanda ekranında “güneş sembolü” görene kadar peş peşe basın.
Güneş sembolü belirdiğinde klima ısıtma moduna alınmış olur.
Sıcaklık derecesi belirlemek üzere “▲ TEMP ▼” tuşlarını kullanmanız gerekmektedir. Tuşlara basarken de kumanda ekranını kontrol edebilir ve ayarladığınız sıcaklığı görüntüleyebilirsiniz.
Dilerseniz Daha sonra fan hızını ayarlamak için “FAN” tuşuna basabilirsiniz. Bu tuşa art arda basarak fan hızı kademelerini kumanda ekranından görebilir ve uygun bir fan hızı kademesi seçebilirsiniz.
Yapılan ayarlamalardan kısa süre sonra klima ısıtma sağlayacaktır.
Haier YR-H04 Klimayı Soğutma Ayarı
Öncelikle klima açık değilse açmak için “ON-OFF” tuşuna bir kez basmalısınız.
Klima açıldıktan sonra kumanda kapağını aşağıya doğru açmalı ve orada yeralan “MODE” tuşu ile konum seçimi yapmalısınız. Bu tuşa ekranda “kar sembolü” görülene kadar basın.
Kar sembolü göründüğü zaman klima soğutma moduna alınmış olur.
Sıcaklık derecesi için “▲ TEMP ▼” tuşlarını faydalanabilirsiniz. Tuşlara basarken bunun yanısıra kumanda ekranına da bakarsanız ayarlanan sıcaklığı görebilirsiniz.
Daha sonra isterseniz “FAN” tuşuna basarak fan hızı kademesini ayarlayabilirsiniz. Bu tuşa art arda basarak fan hızı kademesini değiştirebilir bu kademeleri kumanda ekranında görebilirisiniz.
Yapılan ayarlamalardan sonra klima kısa zamanda soğutma sağlayacaktır.
Haier YR-HD01 Klimayı Isıtma Ayarı
Öncelikle klima aktif değilse, klimayı aktif etmek için “açma/kapama” tuşuna basın.
ardından ısıtma modunu seçmek için “HEAT” tuşuna basın. Bu tuşa bastığınızda kumanda ekranında “güneş” sembolü çıkacaktır. Güneş sembolü ısıtma modu olduğunu ifade etmektedir.
Isıtma modunu seçtikten sonra “TEMP+, TEMP-“ tuşlarını kullanarak ortam için en ideal sıcaklığı ayarlayabilirsiniz. Ayarladığınız sıcaklığı da kumanda ekranından görebilirsiniz.
Fan hızı için “FAN” tuşunu kullanmanız gerekmektedir. Bu tuşta aynı zamanda pervane sembolü de vardır. Tuşa art arda bastıkça kumanda ekranına bakın, fan hızı kademeleri giderek yükselecektir. Uygun bir fan hızını Böylece ayarlayabilirsiniz.
Son işlemden sonra klima en kısa zamanda ortamı ısıtacaktır.
Haier YR-HD01 Klimayı Soğutma Ayarı
Öncelikle klimayı açmak için “açma/kapama” tuşuna bir kez basmalısınız.
Daha sonra soğutma modunu ayarlamak için “COOL” tuşuna bir kez basmalısınız. Bu tuşa bastıktan sonra kumanda ekranına bakın ekranda “kar sembolü” çıkacaktır. Kar sembolü soğutma modu aktif olduğunu ifade etmektedir.
Soğutma modunu ayarladıktan sonra “TEMP+, TEMP-“ tuşlarına basarak ortam için en uygun sıcaklık derecesini belirlemelisiniz. Kumanda ekranına da bakın ki ayarladığınız sıcaklığı görebilin.
Fan hızı için “FAN” tuşunu kullanmalısınız. Tuş aynı zamanda pervane sembollüdür. Bastıkça kumanda ekranına bakın, fan hızı kademeleri giderek yükselir. Ortam için en ideal fan hızı kademesini Böylece ayarlayabilirsiniz.
Son işlem neticesinde klima kısa zamanda ortamı soğutacaktır.
Haier YR-M10 Klimayı Isıtma Ayarı
Klima kapalı durumdaysa “ON/OFF” tuşuna basın ve evvel klimayı aktif hale getirin.
ardından konum seçimi yapmak adına “MODE” tuşunu kullanmalısınız. Bu tuşa kumanda ekranında “güneş sembolü” çıkana dek art arda basın. Güneş sembolünü gördüğünüzde ısıtma modu aktif demektir.
Isıtma modunu ayarladıktan sonra sıcaklık derecesi belirlemek için “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarını faydalanabilirsiniz. Tuşlara basarken bir yandan da kumanda ekranına bakın, ayarladığınız sıcaklığı Böylece görüntülemiş olursunuz.
Sıcaklık derecesi belirledikten sonra “FAN” tuşuyla klimanın üfleme hızını ayarlayabilirsiniz. Tuşa her bastığınızda kumanda ekranını da takip edin ki ayarladığınız üfleme hızını görebilin.
Yapılan tüm bu ayarlardan sonra klima kısa zamanda ortamı ısıtır.
Haier YR-M10 Klimayı Soğutma Ayarı
Klima açık durumda değilse açmak için “ON/OFF” tuşuna bir kez basın ve klimayı aktif hale getirin.
ardından konum seçimi için “MODE” tuşuna basın. Bu tuşa kumanda ekranında “kar sembolü” görene kadar basın. art arda bastığınızda semboller değişir, kar sembolü kış modu yani soğutma modu demektir.
Soğutma modunu ayarladıktan sonra ısı derecesi için “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarına basabilirsiniz. Tuşlara basarken kumanda ekranını da takip edin ayarladığınız ısıyı ekrandan görebilirsiniz.
Sıcaklık derecesinden sonra dilerseniz fan hızını seçebilir bunun için “FAN” tuşunu faydalanabilirsiniz. Tuşa her bastığınızda fan hızı değişir, ortama uygun bir üfleme hızı seçebilirsiniz.
Yapılan ayarlardan sonra klima kısa zamanda ortamı serinletir.
Ayrıca Bakınız.  Bayraklı Klima Servisi
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi