Klima Bilgileri

Arçelik Klima Kumandası Sıcak Soğuk Ayarı

Klima sıcak soğuk ayarı nasıl yapılır?

Arçelik Klima Kumandası ve bir çok klima kumandasında işaretler neredeyse birbirine benzerlik gösterir. Arçelik Klima Kumandası ile sıcak ve soğuk ayarı yapmak istiyorsanız yazımıza mutlaka göz atmanızı öneririz. Klimanızın sıcaklık ayarını nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Klimanızın sıcaklık ayarını nasıl yapmanız gerektiğini öğrenmek için ilk etapta yapmanız gereken klimanızın kumandasına göz atmaktır.

Arçelik Klima Kumandası sıcak ayarı

Klimanızın kumandasının sağ üst köşede yer alan açma kapama düğmesine basın ve kumandanın kapağını açın. Sol tarafta bulunan, üstünde kar tanesi, siyah üçgen ve güneş şekli olan düğmeye kumanda ekranında “Güneş” görseli gelene kadar birkaç kez basın.

Ayrıca Bakınız.  Baymak Elite-Electra-Aura Isıtma Soğutma

Arçelik Klima Kumandası soğuk ayarı

Aşağı/yukarı ok tuşları ile klima sıcaklık derecesini ayarlayın. Klimanızın ön panelinde en sağda bulunan ikinci lamba yanacak. Bu lamba söndükten sonra klima sıcak hava üflemeye başlayacaktır.

Kapaksız kumandalı modellerde ısı ayarı

Açma/kapatma düğmesine basarak klimanızın kumandasını açın. Isıtma konumu için mod tuşuna, kumanda ekranında “Güneş” simgesi görünene kadar birkaç kez basın. Aşağı/yukarı ok tuşlarıyla klima sıcaklık derecesini ayarlayın.

Derece ayar düğmeleri

Klimanızın ön panelinde en sağda yer alan ikinci lamba yanacak. Bu lamba söndükten sonra klima sıcak hava üflemeye başlayacaktır.

Ayrıca Bakınız.  Beko Klimada A/CLEAN Fonksiyonu Nedir?
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi