Klima Bilgileri

Midea-Aura HYK-07 Isıtma Soğutma

Midea-Aura HYK-07 Isıtma Soğutma, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Midea-Aura HYK-07 Isıtma Soğutma ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Midea-Aura HYK-07 Isıtma Soğutma ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Midea-Aura HYK-07 Isıtma Soğutma

Önemli Bilgi: Makalemizde bulunan bilgiler Midea ve Aura markalı klimaların bir çok modelini çalıştıran HYK-02 / HYK-03 / HYK-07 model kumanda ile ilgili bilgilerdir.

logo

HYK-07 Kumanda ile Isıtma Modu Ayarı

  • Öncelikle klima iç ünitesini açmak gerekir. Bundan dolayı mavi renkte olan “0 1” tuşuna bir kez basmalısınız.
  • Ardından çalışma modu seçmek için bu mavi açma/kapama tuşunun solunda bulunan çalışma konumu seçim tuşuna basmalısınız. Bu tuşa bastıkça kumanda ekranına bakın, çalışma modlarına ait semboller çıkacaktır. Kumanda ekranında “güneş sembolü” görmeniz gerekir. Bu sembolü görene dek bu tuşa art arda basabilirsiniz.
  • Ardından sıcaklık derecesi belirlemeniz gerekir. Bunun için de mavi renkteki açma/kapama tuşunun hemen altındaki “▼ ve ▲” tuşlarını kullanmalısınız. Bu tuşlara bastıkça kumanda ekranını takip edin. Sıcaklık derecesini kumanda ekranında görüntüleyerek ortama uygun bir sıcaklık derecesi ayarlayabilirsiniz.
  • Daha sonra fan hızını seçmek için “pervane sembolü” olan tuşa basmalısınız. Bu tuşa art arda basarak kumanda ekranında değişen fan hızı düzeylerinden birini seçebilirsiniz.
  • Yapılan işlemler neticesinde klima kısa bir sürede ortam ısısını artıracaktır.
Ayrıca Bakınız.  Klima Bakımı Nasıl Yapılır?

HYK-07 Kumanda ile Soğutma Modu Ayarı

  • Klima iç ünitesini açmak için kumanda üzerinde bulunan mavi renkteki “0 1” tuşuna bir kez basmalısınız.
  • Daha sonra çalışma modu seçmek gerekir bunun için de mavi renkteki açma/kapama tuşunun hemen solunda bulunan çalışma konumu seçim tuşuna basmanız gerekir. Tuşa bastıkça kumanda ekranına bakın, “kar sembolü” belirdiğinde tuşa basmayı bırakın. Klimayı soğutma moduna almış olursunuz.
  • Daha sonra ortam için sıcaklık derecesi belirlemeniz gerekir. Bunun için de açma/kapama tuşunun altında bulunan “▼ ve ▲” tuşlarına basmalısınız. Bu tuşlara bastıkça bunun bunun yanında kumanda ekranını da kontrol edin ki ortam için en ideal sıcaklık derecesini belirleyin.
  • Daha ardından fan hızı için “pervane sembolü” olan tuşa basabilirsiniz. Bu tuşa art arda basarak kumanda ekranında değişen fan hızı düzeylerinden birini seçebilirsiniz.
  • İşlemlerden sonra klima kısa bir sürede ortam ısısını azaltacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Olefini RG57A4/BGEF Isıtma Soğutma
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi