Klima Arıza Kodları

Klima Kumandası Kullanırken Dikkat Edilecekler Nelerdir?

Klima Kumandası Kullanırken Dikkat Edilecekler Nelerdir?, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Klima Kumandası Kullanırken Dikkat Edilecekler Nelerdir? ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Klima Kumandası Kullanırken Dikkat Edilecekler Nelerdir? ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Klima Kumandası Kullanırken Dikkat Edilecekler Nelerdir?

Kumanda Kullanımında Dikkat Edilecekler

Artık lüks durumdan çıkıp ihtiyaç durumuna gelen klimalar uzaktan kumandası ile bulunduğu mekanlarda rahatlık ve büyük konfor sağlıyor. Yalnız basit gibi görünen klima kumandasını kullanırken dikkat edilecek konuları da göz ardı etmemek gerekir. Kumanda Kullanırken Dikkat Edilecekler Nelerdir? hususundaki bilgileri aşağıdaki paylaşımımızda anlattık.

Ayrıca Bakınız.  LG Klima Arıza Kodları

logo

Klima Kumandası Kullanırken Dikkat Edilecekler Nelerdir?

Klima Kumandası Kullanırken Dikkat Edilecekler Nelerdir?

  • Uzaktan kumandayı kullanmak istediğinizde kumandayı klima üzerindeki sinyal alıcıya doğru tutmanız gerekir. Aksi halde klima uzaktan kumandayı okumayacaktır.
  • Uzaktan kumanda ile klima alıcısı içinde engel olmaması gerekir. Engel varsa eğer klima yaptığınız yahut yapacağınız ayarlamayı algılamayacaktır.
  • Uzaktan kumandayı kullanırken düğmeye her bastığınızda “bip” sesi gelmiyorsa sinyal alınamıyor demektir. Düğmeye yeniden basmayı deneyin. Bu sesi duymanız şarttır.
  • Uzaktan kumandayı düşürmemeye çalışın. Aksi halde bozulabilir ve tüm fonksiyonlarını yitirebilir.
  • Uzaktan kumandayı özellikle de güneş ışınlarından korumanız gerekir. Güneş ışınlarına maruz kalmayacak bir yere bırakmalı veya ısı yayan bir cihazın yanına kesinlikle koymamalısınız.
  • Uzaktan kumandaya şekil, boyut ve performansı standart olan piller dışında şarj edilebilir piller takmaya çalışmayın.
  • Klimayı uzun bir süre kullanmayacaksanız veya çalıştırmayacaksanız eğer uzaktan kumanda içindeki pilleri mutlaka çıkarın.
  • Uzaktan kumandaya ait ekran görüntüsü kaybolursa eğer pili çıkarın yeniden takın veya yeni pil takarak deneme yapın.
  • Uzaktan kumanda çalışmıyorsa klima algılamıyor olabilir veya kumanda bozuk olabilir. Yeni bir kumanda temin ederek deneme yapın. Yine de klima kumandayı algılamıyorsa mutlaka servis yardımı alın.
Ayrıca Bakınız.  Daikin G Serisi Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi