Klima Arıza Kodları

İç Ünite Birkaç Dakika Çalışıp Duruyor

İç Ünite Birkaç Dakika Çalışıp Duruyor, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza İç Ünite Birkaç Dakika Çalışıp Duruyor ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. İç Ünite Birkaç Dakika Çalışıp Duruyor ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

İç Ünite Birkaç Dakika Çalışıp Duruyor

İç Ünite Biraz Çalışıp Duruyor

Klimanızı çalıştırmak istediğiniz anda birkaç dakika kadar çalışıp 3 dakika kadar duruyorsa bu sorunun birkaç sebebi mevcuttur. Bunlar;

Ayrıca Bakınız.  Portatif (Mobil) Klima Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

logo

İç Ünite Birkaç Dakika Çalışıp Duruyor

İç Ünite Birkaç Dakika Çalışıp Duruyor ise;

  • Toz filtresi kirlenmiş ve kir ile iyice dolmuş olabilir. Bunun yanında hava akışını önüne geçer ve cihazın kısa bir süre çalışıp uzun bir süre durmasına neden olmaktadır. Toz filtresini sökerek servis öncesi iyice temizleyin ve temizleme sonrası yerine takarak deneme yapın. Deneme sonrası sorun düzeldi ise kullanmaya devam edebilirsiniz. Sorunda düzelme olmuyorsa değişik durumlar söz konusu olabilir.
  • Oda sıcaklık sensörü evaporatör ile temas halinde olabilir,
  • Cihazın bağlı olduğu mahalin havalandırması yeterli olmayabilir,
  • Cihaz seçimi yanlış yapılmış olabilir. Yani kapasite yönünden yanlış bir tercih yapılmış olabilir.
Ayrıca Bakınız.  Sarıyer Klima Servisi

Buna benzer arıza durumlarında çözüm için uzman desteği almanız gerekir. Cihaza yapacağınız her tür müdahale ise arızanın çözümlenmesi dışında sorunun büyüyerek masrafın çoğalmasına neden olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi