Klima Bilgileri

Zibro – Gree Klima Isıtma Soğutma Moduna Alma

ZIBRO VE GREE KLİMA ISITMA VE SOĞUTMA MODU

Bu yazımızda Zibro marka klima ve Gree marka klimanızı Isıtma ve Soğutma Moduna nasıl alınır? sorulu başlıkla sizlere detaylı bir şekilde açıklayacağız. Yazımızda bulunan açıklamalar Zibro / Gree markalı klimaların birçok modeline uygun olan kumanda hakkında bilgilerdir.
Gree Klimayı Isıtma Moduna Alma – Zibro Klimayı Isıtma Moduna Alma
Klimayı açmak için evvel “ON/OFF” tuşuna basın. Klima zaten açıksa bu işlemi yapmanıza gerek yoktur.
ardından ısıtma modunu ayarlamak için “MODE” tuşunu kullanmalısınız. Bu tuşa arka arkaya basmalı ve kumanda ekranında “güneş sembolü” nü görüntülemeniz gerekir. Güneş sembolü ekranda belirdiği zaman klima ısıtma moduna geçmiş olur.
ardındansında sıcaklık derecesini ayarlamak için “+,-“ tuşlarını kullanmalısınız. Tuşlara basarken de mutlaka kumanda ekranını kontrol etmelisiniz. Sıcaklık derecesi ekranda belirecektir. Ekranı takip ederek ortam için uygun bir sıcaklık seçebilirsiniz.
Sıcaklık derecesi de ayarladıktan sonra cihazın üfleme hızını ayarlamak gerekir. Bunun için “FAN” tuşunu kullanmanız gerekir. Tuşa bastığınız anda ekranda fan hızı kademesi görünür ve bu tuşa her bastığınızda fan hızı kademesinde ilerleme olur. Kumanda ekranını takip ederek en ideal fan hızını belirleyebilirsiniz.
Sıcaklık derecesi ve fan hızını ayarladıktan sonra bir süre kadar bekleyin. Klima kısa zamanda ısıtma sağlar.
Gree Klimayı Soğutma Moduna Alma – Zibro Klimayı Soğutma Moduna Alma
Klimayı açmak için “ON/OFF” tuşuna bir kez basın. Klima zaten açık durumdaysa bu işlemi yapmanıza gerek yoktur.
Soğutma modunu ayarlamak için “MODE” tuşunu kullanmalısınız. Bu tuşa arka arkaya basmalı ve kumanda ekranında mutlaka “kar sembolü” nü görüntülemelisiniz. Ekranda kar sembolü belirdiyse eğer klima soğutma moduna alınmış olur.
Sonrasında sıcaklık derecesini ayarlamak üzere “+,-“ tuşlarına basmalısınız. Tuşlara basarken kumanda ekranını kontrol ederseniz, sıcaklık derecelerini görüntüleyebilir ve uygun bir sıcaklık seçebilirsiniz.
Sıcaklık derece ayarından sonra klimanın üfleme hızını ayarlamalısınız. Bunun için “FAN” tuşunu faydalanabilirsiniz. Bu tuşa basarken kumanda ekranını kontrol ederek, fan hızı kademelerini görüntüleyebilir ve uygun bir fan hızı ayarlayabilirsiniz.
Sıcaklık derecesi ve fan hızı ayarından sonra bir süre kadar beklemede kalın. Klima kısa zamanda soğutma sağlar.
Ayrıca Bakınız.  Midea RG58B/BGE Isıtma Soğutma
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi