Klima Bilgileri

Hitachi Klima Sıcak ve Soğuk Ayarı Yapma

HITACHI KLİMA ISITMA VE SOĞUTMA AYARI

Hitachi klimanızın sıcak ayarı veya soğuk ayarı yapmasını bilmiyorsanız işte yardımcı olabilecek Hitachi klima sıcak soğuk ayarı başlıklı yazımıza göz atmanızı öneririz. Hitachi klima sıcaklık ayarı ve Hitachi klima soğukluk ayarı nasıl yapılır? sizlere yardımcı olacak detaylı bilgiler yazımızın içeriğindedir.
Hitachi 01 RAR-3V2 Klimayı Isıtma Ayarı
Klima açık değilse evvel açmak için “açma/kapama” tuşuna basarak klimayı aktif hale getirin.
Daha sonra “güneş sembollü” tuşa basın. Bu tuş ısıtma modunu temsil eder. Tuşa basıldığında kumanda ekranında güneş sembolü çıkar. Klima Böylece ısıtma moduna alınmış olur.
ardından sıcaklık derecesi belirlemek gerekir. Bunun için de °C sembolü ile belirtilen ▼ ve ▲ tuşlarını Tuşlara basarken de kumanda ekranına bakın ki ayarladığınız sıcaklığı görebilin.
Daha sonra dilerseniz fan hızını ayarlayabilirsiniz. Bunun için de “pervane sembolü” olan tuşa art arda basmanız gerekir. Bu tuşa art arda bastıkça kumanda ekranına da bakarsanız ayarlanan fan hızını görebilirsiniz.
İşlemlerden sonra klima ısıtma sağlayacaktır.
Hitachi 01 RAR-3V2 Klimayı Soğutma Ayarı
Klima kapalıysa evvel açmak için “açma/kapama” tuşuna basın.
ardından “kar sembollü” tuşa basın. Bu tuş soğutma modunu temsil eder. Tuşa basıldığında kumanda ekranında kar sembolü çıkar. Klima bununla beraber soğutma moduna alınış olur.
Daha sonra sıcaklık derecesi için °C sembolü ile belirtilen ▼ ve ▲ tuşlarını faydalanabilirsiniz. Tuşlara basarken de bir yandan kumanda ekranını kontrol ederseniz ayarladığınız sıcaklık derecesini de görmüş olursunuz.
Fan hızını ayarlamak için “pervane sembolü” olan tuşa basabilirsiniz. Bu tuşa art arda basarak fan hızını kademesini ayarlamış olursunuz, ayarladığınız kademeyi de kumanda ekranında görebilirsiniz.
İşlemler neticesinde klimanız soğutma sağlayacaktır.
Hitachi RAC-18CH5 Klimayı Isıtma Ayarı
Klimanız açık değilse evvel “açma/kapama” tuşuna bir defa basın ve klimayı aktif edin.
ardından konum seçimi yapmak için kumanda kapağını sağa doğru kaydırın ve orada üst sağ köşede yer alan birçok sembolün yer aldığı tuşa, kumanda ekranında “güneş sembolü” çıkana dek basın. bununla beraber klima ısıtma moduna alınmış olur.
Daha sonra sıcaklık derecesini ayarlamak için kumanda kapağını kapatın ve kapak kapalıyken kumanda panelinde yer alan °C sembolüne ait ▼ ve ▲ tuşlarına kumanda ekranını takip ederek basın ve uygun bir sıcaklık derecesi ayarlayın.
Yapılan ayarlama Daha sonra fan hızını ayarlamak gerekir. Kumanda kapağı kapalı durumdayken kumanda panelinde yer alan yeşil renkteki “pervane sembolü” olan tuşa basın. Bu tuşa art arda basarak ve kumanda ekranını takip ederek uygun bir fan hızı ayarlayabilirsiniz.
İşlemlerden sonra klima zaten kısa zamanda ısıtma yapacaktır.
Hitachi RAC-18CH5 Klimayı Soğutma Ayarı
Önce klimayı açmak için “açma/kapama” tuşuna basmanız gerekir.
Daha sonra konum seçimi yapmak adına kumanda kapağını sağa doğru kaydırın. Orada üst sağ köşede yeralan ve birçok sembol olan tuşa, kumanda ekranında “kar sembolü” çıkana dek art arda basın. Klima Böylece soğutma moduna alınır.
ardından sıcaklık derecesi ayarlamak için kumanda kapağını kapatın ve kapalı durumdayken panelde yeralan °C sembolüne ait ▼ ve ▲ tuşlarına art arda basın. Kumanda ekranına da bakarsanız ayarladığınız sıcaklık derecesini ekrandan görüntüleyebilirsiniz.
Fan hızını ayarlamak için kumanda kapağı kapalı biçimdeyken panelde yer alan yeşil renkteki “pervane sembolü” olan tuşu kullanmanız gerekmektedir. Bu tuşa art arda bastığınızda fan hızı kademeleri artacaktır. Kumanda ekranını takip ederek uygun bir fan hızı kademesini Böylece ayarlayabilirsiniz.
İşlemler Daha sonra klima zaten kısa zamanda soğutma yapacaktır.
Hitachi RAR-1D3 Klimayı Isıtma Ayarı
Klimanız açık değilse evvellikle açmanız gerekir. Bunun için kumanda panelindeki “ON/OFF” tuşuna bir kez basmanız yeterli gelmektedir..
Daha sonra konum seçimi yapmak adına “MODE” tuşunu kullanmanız gerekmektedir. Bu tuşa art arda basarak konum seçimi uygulayabilirsiniz. Kumanda ekranına bakın. Ekranın üst kısmında sırasıyla; otomatik, soğutma, nem alma ve ısıtma modlarına ait semboller vardır. Bu sembollerden en sağdaki ısıtma modunu temsil eden güneş sembolüdür. Güneş sembolünün altında çizgi görülene kadar bu tuşa art arda basabilirsiniz.
ardından sıcaklık derecesini ayarlamak üzere “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarını kullanmalısınız. Tuşlara basarken mutlaka kumanda ekranını kontrol edin, sıcaklık derecesini ekrandan görerek uygun bir sıcaklığı seçebilirsiniz.
ardından fan hızı için “FAN” tuşuna basabilirsiniz. Bu tuşa da art arda basarak klimanın üfleme hızını artırmış olursunuz ve değişikliği de kumanda ekranından görebilirsiniz. Uygun bir fan hızını Böylece seçebilirsiniz.
Son işlemden sonra klima ortamı kısa zamanda ısıtacaktır.
Hitachi RAR-1D3 Klimayı Soğutma Ayarı
Klimanız açık durumda değilse evvel açmak adına kumanda panelinde yer alan “ON/OFF” tuşuna bir kez basmalısınız.
Daha sonra konum seçimi için “MODE” tuşunu faydalanabilirsiniz. Bu tuşa art arda bastığınızda çalışma modları değişecektir. Kumanda ekranını kontrol edin. Ekranın üst tarafında sırasıyla; otomatik, soğutma, nem alma ve ısıtma modlarına ait semboller bulunur. Bu sembollerden soldan ikincisi soğutma modunu temsil eden kar sembolüdür. Bu sembolün altında çizgi görülene kadar, seçili hale gelene dek “MODE” tuşuna art arda basın.
Daha sonra sıcaklık derecesi ayarlamak için “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarını kullanmanız gerekmektedir. Tuşlara basarken bunun yanısıra kumandanın ekranını da kontrol ederseniz ayarladığınız sıcaklığı kumanda ekranından görüntüleyebilirsiniz.
Daha sonra fan hızını ayarlamak için “FAN” tuşunu faydalanabilirsiniz. Bu tuşa art arda basarak klimanın üfleme hızını ayarlamış olursunuz ve ayarladığınız fan hızını da yine kumanda ekranında görebilirsiniz.
Yapılan son işlemden sonra klima ortamı kısa zamanda soğutacaktır.
Hitachi RAR-35Z Klimayı Isıtma ayarı
Klimanız açık değilse evvel açmak gerekir. Kumandanın en sağ altında yer alan mor renkli “açma/kapama” tuşuna basın ve klimayı aktif hale getirin.
Klimayı açtıktan sonra konum seçimi yapmanız gerekir. Bunun için kumanda panelinde yer alan ve birçok sembolün yer aldığı tuşa basmanız gerekir. Bu tuş sıcaklık derecesi ayarı yapılan °C sembollü ▼ ve ▲ tuşlarının hemen sağında yer almaktadı Tuşa art arda basarak kumanda ekranına bakın, ekranda “güneş sembolü” görmeniz gerekir. Bu sembol belirdiğinde klima ısıtma modunda demektir.
ardından sıcaklık derecesini ▼ ve ▲ tuşlarını kullanarak ayarlayabilirsiniz.
Fan hızını ayarlamak için konum seçim tuşunun hemen sağında yeralan “pervane sembolü” olan tuşa basabilirsiniz. Bu tuşa art arda bastığınızda fan hızı kademe şeklinde yükselecektir ve bu değişiklik de kumanda ekranına yansıyacaktır.
İşlemden sonra klima ısıtma yapacaktır.
Hitachi RAR-35Z Klimayı Soğutma Ayarı
Klima açık durumda değilse evvel açmak gerekir. Kumandanın en sağ alt kısmında yeralan mor renkli “açma/kapama” tuşuna bir kez basın ve klimayı açık konuma getirin.
Daha sonra konum seçimi yapmanız gerekir. Bunun için kumanda panelinde yeralan ve birçok sembol olan tuşu kullanmanız gerekmektedir. Bu tuş sıcaklık derecesi ayarlanan °C sembollü ▼ ve ▲ tuşlarının hemen sağ kısmındadır. Bu tuşa art arda basarak kumanda ekranını kontrol edin “kar sembolü” görmeniz gerekir. Bu sembol belirdiğinde klima soğutma moduna alınmış olur.
Daha sonra sıcaklık derecesi ayarlaması için ▼ ve ▲ tuşlarını faydalanabilirsiniz.
Fan hızını ayarlamak için konum seçimi tuşunun hemen sağ kısmında yer alan “pervane sembolü” yeralan tuşa basmalısınız. Bu tuşa art arda basarak fan hızı kademesini yükseltmiş olursunuz. Tuşa basarken kumanda ekranına da bakabilir, uygun fan hızını seçebilirsiniz.
İşlemden sonra klima soğutma yapacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Kazan Klima Servisi
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi