Klima Bilgileri

Isısan HighLife Klima Sıcak Soğuk Ayarı Nasıl Yapılır?

ISISAN HIGHLIFE KLİMA ISITMA VE SOĞUTMA AYARI

Isısan HighLife klimanızın sıcak ayarı veya soğuk ayarı yapmasını bilmiyorsanız işte yardımcı olabilecek Isısan HighLife klima sıcak soğuk ayarı başlıklı yazımızı okumanızı öneririz. Isısan HighLife klima sıcaklık ayarı ve Isısan HighLife klima soğukluk ayarı nasıl yapılır? sizlere yardımcı olacak detaylı bilgiler yazımızın içeriğindedir.
Isısan HighLife Klimayı Isıtma Ayarı
Öncelikle klima kapalıysa açmak için “açma/kapama” tuşuna bir kez basın.
ardından ısıtma moduna alacağınız için kumanda panelinde yeralan “HEAT” yazılı tuşa bir kez basın. Tuşa bastığınızda kumanda ekranında “HEAT yazısı ve güneş sembolü” çıkar. Böylece ısıtma modu aktif demektir.
ardından sıcaklık derecesini ayarlamak için °C sembolü olan ▼ ve ▲ tuşlarına basmalısını Tuşlara basarken bunun yanısıra kumanda ekranına da bakın ki sıcaklık ayarını görebilin.
Daha sonra fan hızını seçebilirsiniz. Fan hızı için bu model kumandalarda 2 seçenek bulunmaktadır. “H” tuşu HIGH yani yüksek, “L” tuşu LOW yani düşük demektir. Fan hızını hangi düzeyde ayarlamak istiyorsanız o tuşa basmanız yeterli gelmektedir.. Kumanda ekranında zaten fan sembolü ile beraber seçim yaptığınız fan hızı seviyesine ait yazı çıkacaktır.
İşlem sonrası klima kısa zamanda ortamı ısıtacaktır.
Isısan HighLife Klimayı Soğutma Ayarı
Klima açık değilse açmak için evvel “açma/kapama” tuşuna bir kez basın.
Daha sonra soğutma modu için kumanda panelinde yer alan “COOL” tuşuna basın. Bu tuşa bastığınızda kumanda ekranında “COOL yazısı ve kar sembolü” belirir. Böylece soğutma modu aktif demektir.
Daha sonra sıcaklık derecesi için °C sembolü olan ▼ ve ▲ tuşlarına basmanız gerekir. Tuşlara basarken bunun yanısıra kumanda ekranına bakarsanız ayarladığınız sıcaklığı görebilirsiniz.
Daha sonra fan hızını ayarlamak için 2 seçeneğiniz vardır. Biri düşük değer olan “L” harfi ile gösterilen LOW seçeneği, diğeri ise yüksek değer olan “H” harfi ile gösterilen HIGH seçeneğidir. Hangi tuşa basarsanız kumanda ekranında o hıza ait sembol ve hız ismi belirecektir.
İşlem Daha sonra klima kısa zamanda ortamı soğutacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Samsung Klimada Comfort Fonksiyonu Nedir?
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi