Klima Arıza Kodları

Siemens Klima Arıza Kodları

SİEMENS KLİMA ARIZALARI

Siemens markalı klimanızda ortaya çıkan klima arıza kodlarını ve nasıl çözebileceğiniz hakkında bilgi vermek istedik.Siemens klimalarda yaşanan arıza nedenleri, Siemens klima hata kodları, Siemens klima arıza sembollerini sizlerde detaylı bir şekilde anlatalım..

Öncelikle yazımızdaki asıl amaç bilgilendirme olduğunu unutmayalım ve bu konularda yeteri kadar bilgimiz yoksa lütfen teknik servisten yardım isteyin.. Aksi taktirde kötü sonuçlar alabilirsiniz.. Bu makalemizde kullanıcılar ve teknik servisler için bazı Siemens marka klima cihazlarının arıza kodlarını paylaşmak istedik. Arızalı olan Siemens klima cihazlarının çözüme kavuşmasına yardım etmeye çalıştık. Siemens klima yaşanan arızaları kullanıcılar teknik servis çağırmadan çözebilsinler diye Siemens klima arıza kodları yazımızı oluşturma isteği duyduk. Şunu aklımızdan çıkarmayalım ki çözülemeyen arıza yoktur. Üretici firmalar belirli bir zaman klima yedek parçalarını stoklarında tutmak mecburiyetindedir. Siemens klima hata kodları hakkında teknik servis ekiplerimizin bilgisi kadar müşteri hizmetleri bölümünde çalışan personelimizde bilgilidir. Arızalar hakkında telefon desteği almak istiyorsanız 7/24 bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca yorum kısmına klimadaki arıza hakkında yorum yazarak cevapta alabilirsiniz.. Klima arızalarının çözümleri hakkında daha geniş bilgiye KLİMA ARIZALARI sayfamızdan detaylı bir şekilde ulaşabilirsiniz..

Ayrıca Bakınız.  Klima Kumandası Kullanırken Dikkat Edilecekler Nelerdir?

Siemens klimaları çok kısa zamanda ortamı soğutabilir ya da ısıtabilir. bunun yanı sıra kolayca monte edilebilen yeni modelleriyle Siemens klimalar çapı büyük fanı aracılığıyla daha fazla miktarda hava üflemesi yapar. Arıca duvar askıları kolay ve süratli montaj edilmesini sağlar. Soğutma teknolojisinde ise yüksek enerji verimliliği vadederler. Alman test kuruluşları tarafından enerji verimliliği kontroller neticesinde onay almıştır. Üstün Alman teknolojiyle donatılmış Siemens klimalar arıza kodları aracılığıyla arızaların önüne geçmenizi sağlar.

Siemens Klima Arıza Kodları Genellikle Şunlardır:
E1 İç veya dış ünite iletişim problemi
E3 Fan hızı kontrol dışı
E5 Dış ünite sıcaklı sensöründe kısa devre ya da açık devre sorunu
E6 İç ünite ortam ya da evaporatör sensöründe kısa veya açık devre problemi
E7 Dış ünite fan hızı kontrol dışı
P0 İnverter modül aşırı akım koruması
P1 Aşırı yüksek ya da alçak voltaj koruması
P2 Kompresör üstü sıcaklık koruması
P4 İnverter kompresör arızası

Ayrıca Bakınız.  Klima İç Ünite Tahliye Hortumu Bağlantısı Nasıl Yapılır?
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu