Klima Arıza Kodları

Electrolux Klima Arıza Kodları

ELECTROLUX KLİMA ARIZALARI

ELECTROLUX markalı klimanızda ortaya çıkan klima arıza kodlarını ve nasıl çözebileceğiniz hakkında bilgi vermek istedik. ELECTROLUX klimalarda yaşanan arıza nedenleri, ELECTROLUX klima hata kodları, ELECTROLUX klima arıza sembollerini sizlerde detaylı bir şekilde anlatalım..

Öncelikle yazımızdaki asıl amaç bilgilendirme olduğunu unutmayalım ve bu konularda yeteri kadar bilgimiz yoksa lütfen teknik servisten yardım isteyin.. Aksi taktirde kötü sonuçlar alabilirsiniz.. Bu makalemizde kullanıcılar ve teknik servisler için bazı ELECTROLUX marka klima cihazlarının arıza kodlarını paylaşmak istedik. Arızalı olan ELECTROLUX klima cihazlarının çözüme kavuşmasına yardım etmeye çalıştık. ELECTROLUX klima yaşanan arızaları kullanıcılar teknik servis çağırmadan çözebilsinler diye ELECTROLUX klima arıza kodları yazımızı oluşturma isteği duyduk. Şunu aklımızdan çıkarmayalım ki çözülemeyen arıza yoktur. Üretici firmalar belirli bir zaman klima yedek parçalarını stoklarında tutmak mecburiyetindedir. ELECTROLUX klima hata kodları hakkında teknik servis ekiplerimizin bilgisi kadar müşteri hizmetleri bölümünde çalışan personelimizde bilgilidir. Arızalar hakkında telefon desteği almak istiyorsanız 7/24 bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca yorum kısmına arızanız hakkında yorum yazarak cevapta alabilirsiniz.. Klima arızalarının çözümleri hakkında daha geniş bilgiye KLİMA ARIZALARI sayfamızdan detaylı bir şekilde ulaşabilirsiniz..

Ayrıca Bakınız.  Altus Klima Arıza Kodları

ELECTROLUX KLİMA ARIZA KODLARI GENEL OLARAK ŞUNLARDIR:

ELECTROLUX KLİMA ARIZA NEDENLERİ
Electrolux Klima Arıza Sebepleri

Arıza Kodları Nedeni

E1=EEROM error (hata).

E4=Kompresörün aşırı akım koruması.

E5=İç oda sıcaklığı ya da evaporatör sensörü açık devre ya da kısa devre.

E6=Sıcaklık sensörü ya da iç evaporatör açık devre ya da kısa devre.

E7=Sıcaklık sensörü ya da dış yoğuşturucu açık devre ya da kısa devre.

E9=İç ve dış üniteler arasında iletişim hatası.

klimanız’da bu hataların biri varsa Küçükçekmece Electrolux Klima Servisi olarak bize ulaşabilirsiniz.

Electrolux Klima Arıza Kodları
Electrolux Klima Arıza Kodu H5 İç ünite. Sarı LED, Dış mekan yanıp sönüyor 10 kez. (IPM Koruması) İzolasyon anahtarı vasıtasıyla cihazın besleme güçlerini ayırın. Kompresörden Blue-U, Sarı-V ve Kırmızı-W bayrak terminallerini çıkartın ve bundan sonra her sargının direnç değerini ölçün. Not: Direnç değeri herhangi bir terminal kombinasyonunda aynı olmalıdır. Direnç kontrolleri tamamıysa, dış PCB montajını değiştirin.

Electrolux Klima Arıza Kodu F3 İç ünite. Kırmızı LED, Dış mekan yanıp sönüyor 6 kez. (Dış Ortam Sensörü).

Ayrıca Bakınız.  Derince Klima Servisi

Electrolux Klima Arıza Kodu F4 İç ünite. Kırmızı LED, Dış mekan yanıp sönüyor 5 kez. (Dış Bobin Sensörü).

Electrolux Klima Arıza Kodu F5 İç ünite. Kırmızı LED, Dış mekan yanıp sönüyor 7 defa. (Açık Kompresör Boşaltma Sensörü) Doğru bağlantı için Kondenser Bobini, Dış Ortam ve Kompresör Boşaltma üçlü nokta sensörü fişini kontrol edin. Sensörlerden herhangi biri açık devre olursa, her bir sensörün sürekliliğini kontrol edin; Komple üçlü fişli komplesini değiştirin. Not: Sensörler ve kablolama ile ilgili yukarıdaki kontrollerin hepsi tamamlandıysa, ancak hata kodu hala mevcutsa, ana dış PCB’yi değiştirin. Kondenser Bobini, Dış Ortam ve Kompresör Ana dış PCB’de boşalma sensörü konektör fişi.

D F Defrost konumunun aktif olduğunu belirtir. Hata yok cihazın defrosta olduğu bilgisini iletmektedir Defrost işlemi bitene kadar bekleyiniz.

Anti-Cool-Air Soğuk hava üfleme önleyici uyarısı LCD ekranda fan konumunda durması aktif olan konum iptal edilir Resetleme.

E 2 Oda sıcaklığı sensöz hatası Ortam sensöründe ısı algılama sorunu var oram sensörü kablo kontrol.PCB

E 3 Evap borusu sensör hatası Evap üzerindeki ısı algılama sensöründe hata oluşumu Evap sensör kablosu,evap sensörü,PCB

Ayrıca Bakınız.  Kompresör Neden Çalışıp Durur?

E 4 Dış ünite anormallik var Dış ünitenin normal olarak çalışma işlemini gerçekleştiremediğini belirtir. Dış ünite kompresör kontrolü,dış fan motoru kontrol, kompresör kapasitörü,kablo bağlantı,defrost sensörü.

E 5 İç ünite fan beslemesi yok İç ünite fan motoru çalışmıyor İç ünite fan motor kablo kontrolü,fan motoru.PCB

E 6 Sıfır akım geçişi yok Anakart üzerindeki akım okuma parçası arızalı Anakart üzerindeki akım okuyucu arızalı.Frekans farklı anakart arızalı.

E 7 Dış ünite beslemesinde sorun var Anakart tarafından dış ünite çalışmamaktadır Bağlantılar kontrol,ara kablo kontrol.PCB arızalı.

E 8 Aşırı yükleme var Dış ünite fazla olarak akım çekmesi Kondanser temizliği.Dış ünite defrost sensörü fan motor kapasitörü,fan motor,kompresör kapasitörü arızalı.

Electrolux Klima Arıza Kodları
L 1 İç ünite evaparatör boru sönsörü arızalı Sensör sokette temazsızlık,Boru sensör arızalı.

L 2 İç ünite hava emiş sensör arızası Sokette temizlik,ortam sensöründe arızalı.

L 6 İç ünite fan motoru arızalı Fan motor bağlantısı soketlerinde temazsızlık,fan motoru arızalı.

E 5 Dış ünite arızalı Kompresör aşırı akım çekiyor.Güç kartında arıza. Dış ünite sensör arızası.

Operation 2 İç ünite hava emiş sensör arızası Sokette temazsızlık.ortam sensörü arızalı.

Operation 3 İç ünite evaparatörü boru sensör arızası Sokette temazsızlık.boru sensörü arızalı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi