Klima Bilgileri

Samsung Klima Sıcak-Soğuk Ayarı Nasıl Yapılır?

SAMSUNG KLİMA ISITMA VE SOĞUTMA AYARI

Samsung klimanız için mevsimlerin değişmesi ile sıcaklık veya soğukluk ayarlarını nasıl değiştirebileceğinizi anlatan Samsung klima ısıtma ve soğutma ayarları başlıklı yazımız sizlere faydalı bilgiler sunmaktadır.
SAMSUNG KLİMA ISITMA VE SOĞUTMA AYARLARI
Klima açık durumda değilse evvellikle kumanda üstündeki “POWER” tuşuna basarak klimayı aktif hale getirin.
ardındansında “MODE” tuşuna basarak ısıtma modunu aktif etmeniz gerekir. Bu tuşa her bastığınızda kumandada yer alan sembollerin hizasında işaretler bulunacaktır. Böylece işaret en alttaki “güneş sembolü” ne gelene kadar bu tuşa basmaya devam edin. Böylece ısıtma moduna geçmiş olursunuz.
ardından sıcaklık ayarı belirlemek üzere “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarını ▼ sıcaklığın azalmasını, ▲ sıcaklığın yükselmesini sağlar. Bu tuşları kullanarak ekranda ayarladığınız sıcaklık derecesini de görüntüleyebilirsiniz.
ardındansında fan hızını seçmek için “FAN SPEED” tuşunu kullanmalısınız. Bu tuşa her bastığınızda ekranda değişen fan kademelerini görebilir, uygun bir kademe seçimi uygulayabilirsiniz.
Bu işlemden sonra klimanız kısa zamanda ortam sıcaklığını artıracaktır.
Samsung Klimayı Soğutma Moduna Alma
Klimanız kapalı ise evvellikle kumanda aracılığıyla klimayı açmak gerekir. Bunun için de “POWER” tuşuna bir kez basmanız yeterli gelmektedir..
Daha sonra mod seçimi için “MODE” tuşunu kullanmanız gerekmektedir. Kumanda panelinin üst sol kısmında farklı semboller vardır. Ekrandaki işaret sol üstten ikinci sırada yer alan “kar sembolü” ne gelene dek bu tuşa basın. Bu değere geldiğinde klimayı soğutma moduna almış olursunuz.
Bir sıcaklık derecesi belirlemek adına “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarını kullanmanız gerekmektedir. ▼ sıcaklığın azalmasını, ▲ sıcaklığın yükselmesini sağlar. Bu tuşlara bastıkça da değişen ısı derecesini ekranda görebilirsiniz.
Belirli bir sıcaklık derecesi ayarladıktan sonra direk “FAN SPEED” tuşunu kullanarak cihazın üfleme hızını belirlemelisiniz. Bu tuşa da her bastığınızda ekranda fan hızı için değişik kademeler belirecektir. Uygun bir kademeyi seçebilirsiniz.
İşlemlerden sonra klimanız kısa zamanda ortam sıcaklığını düşürecektir.
Ayrıca Bakınız.  Gree Ticari Salon Tipi İnverter Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu