Klima Bilgileri

York Klima Sıcak – Soğuk Ayarı Nasıl Yapılır?

YORK KLİMA ISITMA SOĞUTMA AYARI

York klimanın tüm modellerinde ve bunun yanı sıra R92/BGE ve GZ-12A-E1 modelleri için york klima kumandası üzerinden sıcaklık-soğukluk ayarlarını nasıl yapabileceğinize dair paylaştığımız yazıda sizlere faydalı olabilecek açıklamalar yer verdik.

YORK KLİMA ISITMA SOĞUTMA AYARI

York R92/BGE Klimayı Isıtma Moduna Alma
Klima açık değilse “ON/OFF” tuşuna bir kez basarak klimayı aktif hale getirin.
Isıtma modunu seçmek için “MODE” tuşunu kullanmanız gerekmektedir. Kumanda ekranında çalışma modları sözcüklerle açıklanmıştır. Klima ısıtma moduna getireleceği için “HEAT” modu seçim yapacağımız moddur. MODE tuşuna art arda basarsanız ► sembolü yukarıdan aşağıya doğru ilerleyecektir. HEAT kelimesinin solunda göründüğü zaman klima ısıtma moduna alınmış

Sıcaklık derecesini “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarıyla ayarlayabilirsiniz. Bu tuşlara art arda basarak kumanda ekranını da takip ederek uygun bir sıcaklık ayarı uygulayabilirsiniz.

Daha sonra fan hızı ayarlaması için “FAN SPEED” tuşunu kullanmanız gerekmektedir. Bu tuşa art arda basarak kumanda ekranını da takip ederek fan hızı seçebilirsiniz. Kumanda ekranındaki adlara bakacak olursak eğer; “HIGH” yüksek fan hızı, “MED” orta fan hızı, “LOW” düşük fan hızı olduğunu ifade etmektedir. Mevcut fan hızlarından hangisini kullanmak istiyorsanız o yazının soluna ► sembolü görülene kadar “FAN SPEED” tuşuna art arda basabilirsiniz.
Yapılan işlemlerden sonra klima kısa zamanda ısıtma yapar.

Ayrıca Bakınız.  Arçelik 182410a Isıtma Soğutma

York R92/BGE Klimayı Soğutma Moduna Alma

Klima iç ünitesi kapalıysa “ON/OFF” tuşuna bir kez basarak klimayı aktif hale getirin.
Soğutma modunu seçmek için “MODE” tuşunu kullanmalısınız. Kumanda ekranında çalışma modları sözcüklerle bulunmaktadır. Klima soğutma moduna getireleceği için “COOL” modu seçim yapılacak moddur. MODE tuşuna art arda basarsanız ► sembolü çalışma modlarının solunda ilerleyerek devam edecektir. Yani çalışma modlarını seçili hale getirecektir. COOL kelimesinin solunda görülene kadar MODE tuşuna art arda basın.
Konum seçimi yaptıktan sonra sıcaklık derecesini ayarlamak için “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarını kullanmalısınız. Tuşlara basarken kumanda ekranını takip edin, ideal sıcaklık ayarlayın.

Ayrıca Bakınız.  Ariston-Hotpoint-İndesit Isıtma Soğutma

ardından fan hızını seçmeniz gerekir. Bunun için de “FAN SPEED” tuşunu kullanmalısınız. Kumanda ekranında fan hızı kademeleri sözcüklerle anlatılmıştır. “HIGH” yüksek fan hızı, “MED” orta fan hızı, “LOW” düşük fan hızı olduğunu ifade etmektedir. Mevcut fan hızlarından hangisini kullanmak istiyorsanız o yazının soluna ► sembolü belirene kadar “FAN SPEED” tuşuna art arda basın.
İşlemler bitiminde klima kısa zamanda soğutma yapar.

York GZ-12A-E1 Kumandayı Isıtma Moduna Alma

Öncelikle iç ünite kapalıysa açmak için “açma/kapama” tuşuna basın. Bir kez basmanız yeterli gelmektedir.. Bir kez daha basarsanız iç ünite direk kapanacaktır.
Daha sonra konum seçimi yapmanız gerekir. Bunun için “MODE” tuşunu kullanmalısınız. Bu tuşa basarken kumanda ekranını da kontrol ederseniz çalışma modlarına ait semboller ekranda belirecektir. “güneş sembolü” gördüğünüz zaman tuşa basmayı bırakın.

Isıtma modunu seçtikten sonra “TEMP +,-“ tuşlarını kullanarak sıcaklık derecesi ayarlayabilirsiniz. Tuşlara basarken mutlaka ekrana bakın, ayarladığınız sıcaklığı ekranda görebilirsiniz.
Daha sonra “FAN” tuşunu kullanarak cihazın üfleme hızını ayarlayabilirsiniz. Bu tuşa art arda basarsanız fan hızı gittikçe artacaktır. İdeal bir fan hızını seçebilirsiniz.
İşlemler bitiminde klima ayarlanan sıcaklıkta ve fan hızında ortamı ısıtacaktır.

Ayrıca Bakınız.  Alarko Carrier Klima Isıtma Soğutma

York GZ-12A-E1 Kumandayı Soğutma Moduna Alma

Öncelikle iç ünite kapalı durumdaysa açmak için “açma/kapama” tuşuna basın. Tuşa bir kez basmanız yeterli gelmektedir., ikinci kez basarsanız klima kapanacaktır.

Daha sonra konum seçimi yapmak adına “MODE” tuşunu faydalanabilirsiniz. Bu tuşa bastıkça kumanda ekranına bakın “kar sembolü” belirdiğinde tuşa basmayı bırakın. Klimayı Böylece soğutma moduna almış olursunuz.

ardından sıcaklık derecesi belirlemeniz gerekir. Bunun için de “TEMP +,-“ tuşlarını kullanmanız gerekmektedir. Tuşlara basarken bunun yanı sıra kumanda ekranına bakarsanız ayarladığınız sıcaklık derecesini bununla beraber görmüş olursunuz.

ardından “FAN” tuşunu kullanarak klimanın üfleme hızını seçebilirsiniz. Tuşa art arda basarak fan hızını ekranda görüntüleyerek istediğiniz kademeyi ayarlayabilirsiniz.
İşlemler bitiminde klima ayarlanan sıcaklıkta ve fan hızında ortamı serinletecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu