Klima Bilgileri

Mitsubishi Klimalarda Isıtma ve Soğutma Sorunu

MITSUBISHI KLİMADA ISITMA VE SOĞUTMA SORUNLARI

Mitsubishi Electric klimalarda yaşanan ısıtma ve soğutma sorunları için sizlere detaylı bir şekilde sorunların nedenlerini ve çözüm yollarını açıklmaya çalıştık. Mitsubishi klima ısıtma sorunu ve Mitsubishi klima soğutma sorunu hakkında detaylı bilgiye yazımızın içeriğinde bulabilirsiniz.
Mitsubishi Electric SLZ-KF Klimayı Isıtma Moduna Alma
Kablolu kumanda üstünde yer alan “açma/kapama” tuşuna basarak klima iç ünitesini açın.
ardından kablolu kumanda ekranının hemen sol altında yer alan “Mode” tuşuna basarak çalışma konumu seçmeniz gerekir. Bu tuşa her bastığınızda çalışma modları ekranda değişik sembol ve yazılarda belirecektir. Klimayı ısıtma moduna alacağınız için bu tuşa kumanda ekranında “HEAT yazısı ve güneş sembolü” belirene kadar basmanız gerekir.
ardından “TEMP +,-“ tuşlarını kullanarak sıcaklık derecesi belirlemeniz gerekir. Temp + ile sıcaklık ayarı yükseltilir, Temp – ile sıcaklık ayarı düşürülür. Kumanda ekranına bakarak ortam için en ideal sıcaklığı Böylece ayarlayabilirsiniz.
ardından “Fan” tuşuna basarak klimanın iç ünite üfleme hızını ayarlayabilirsiniz. Bu tuşa bastıkça kumanda ekranını takip edin, değişik fan hızı kademeleri çıkar. Yine en uygun fan hızı kademesini Böylece seçebilirsiniz.
Klima yapılan bu ayarlardan sonra kısa zamanda ortam sıcaklığını yükseltecek yani ısıtma sağlayacaktır.
Mitsubishi Electric SLZ-KF Klimayı Soğutma Moduna Alma
Öncelikle kablolu kumanda üstündeki “açma/kapama” tuşuna basın ve iç üniteyi açın.
Daha sonra kablolu kumanda ekranının sol alt kısmında yeralan “Mode” tuşuna basın ve çalışma modunu seçin. Cihaz soğutma moduna getireleceği için ekranda “COOL yazısı ve kar sembolü” görmeniz gerekir. Bu yazı ve sembolü gördüğünüzde klima soğutma moduna alınmış olur.
Sıcaklık derecesi belirlemek üzere “TEMP +,-“ tuşlarını kullanmanız gerekmektedir. TEMP + ile sıcaklık ayarını artırabilir, TEMP – ile socaklık ayarını azaltabilirsiniz. Bu tuşları kullandıkça da kumanda ekranını takip edin ayarladığınız sıcaklığı görüntüleyebilirsiniz.
Daha sonra “Fan” tuşuna basarak cihazın üfleme hızını ayarlayabilirsiniz. Bu tuşa basarken de yine kumanda ekranını takip ederek uygun bir üfleme hızını görüntüleyerek seçebilirsiniz.
İşlemlerden kısa süre sonra klima ortam ısısını ayarladığınız sıcaklık değerine göre düşürecek ve soğutma sağlayacaktır.
Mitsubishi Electric RKX502A001 Kumanda ile Isıtma Modu Ayarı
Klimanın iç ünitesi açık değilse “ON/OFF” düğmesine 1 kez basın ve klima iç ünitesini açın.
ardından ısıtma konumuna geçmek için “MODE” tuşunu kullanın. Bu tuşa bastıkça kumanda ekranının sağında yer alan sembollerde işaretler bulunacaktır. İşaret hangi sembole gelirse cihaz o konuma alınır. Isıtma modu seçileceği için “güneş sembolü” olan değerde işaretin olması gerekir. İşaret bu sembole geldiğinde mode tuşuna basmayı bırakın.
ardından sıcaklık derecesi belirlemek için “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarına basmanız gerekir. Bu tuşlara bastıkça değişen ısı ayarını kumanda ekranında görebilirsiniz. Ortam için uygun olan ısı derecesini belirlemenizi öneririz.
Isı derecesi Daha sonra “FAN SPEED” tuşuna basarak klimanın üfleme hızını seçebilirsiniz. Kumandanın sol ekranına bakacak olursanız orada da işaretler aşağıdan yukarıya doğru inecektir. Yani hız kademeleri değişecektir. AUTO: otomatik, HI: yüksek, MED: orta, LO: düşük diyebiliriz. Bu kurala göre uygun bir fan hızı kademesi seçebilirsiniz.
Bu işlemlerden sonra kumanda ile başka bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Klima kısa zamanda ortam sıcaklığını artıracaktır.
Mitsubishi Electric RKX502A001 Kumanda ile Soğutma Modu Ayarı
Klima iç ünitesi kapalı ise evvel açmak için “ON/OFF” tuşuna bir kez basın.
Daha sonra soğutma konumuna geçmek için “MODE” tuşuna basın. Bu tuşa bastığınızda kumanda ekranının sağında yeralan sembollerde işaret çıkacak ve bu işaret yukarıdan aşağı devam edecektir. Tuşa basmayı bıraktığınızda konum seçmiş olursunuz. Bu yüzden işaret “kar sembolü” ne gelene kadar tuşa basmaya devam edin.
Daha sonra sıcaklık ayarlaması için” “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarını kullanmanız gerekmektedir. Bu tuşlara da her bastığınızda sıcaklık kademesinde yükselmeler ve düşmeler olacaktır. Kumanda ekranını takip ederseniz bu sıcaklığı da görüntüleyebilirsiniz.
Isı derecesinden sonra klimanın üfleme hızını seçmek için “FAN SPEED” tuşunu kullanmalısınız. Bu tuşa bastığınızda da kumanda ekranının solunda yine dediğimiz işaret yukarıdan aşağı doğru devam edecek ve tuşa basmayı bıraktığınızda duracaktır. AUTO: otomatik, HI: yüksek, MED: orta, LO: düşük fan hızı demektir. Buna bağlı olarak ortama uygun bir fan hızı seçin.
Son işlemden sonra kumandadan başka bir işlem uygulamayın. Klima soğutma moduna geçecek ve ortam sıcaklığını düşürecektir.
Mitsubishi Electric RKN502A Kumanda ile Isıtma Modu Ayarı
Klima iç ünitesini açmak için kumanda üstündeki “ON/OFF” tuşuna basmanız gerekir. Ünite zaten açık ise bu işlemi yapmanıza gerek yoktur.
Klimayı ısıtma moduna almak için konum seçimi yapmanız gerekir. Bunun için de “MODE” tuşunu kullanmalısınız. Çalışma modu olarak ısıtmayı seçeceğiniz için kumanda ekranının en üst kademesine bakın. Orada “HEAT” yazısını görmeniz gerekir. HEAT yazısı belirdiğinde klima ısıtma moduna alınmış olur.
İdeal ortam sıcaklığı ayarlaması için “TEMP ▼ ve ▲” düğmelerini kullanmanız gerekmektedir. Düğmelere bastıkça sıcaklık derecesini düşürebilir yahut yükseltebilirsiniz. Yaptığınız değişikliği kumanda ekranının üstten ikinci kademesinde de görebilirsiniz. Ortam için uygun bir sıcaklık ayarı seçebilirsiniz.
Dilerseniz Daha sonra “AIRFLOW” tuşuna basarak hava akım yönünü ayarlayabilirsiniz. Bu tuşa bir kez basınca hava kanatları yönü hareket eder, tuşa yeniden bastığınızda yön hareketi durur.
Klima yapılan bu işlemlerden kısa süre sonra ortam sıcaklığını artıracak ve ortamı kısa zamanda ısıtacaktır.
Mitsubishi Electric RKN502A Kumanda ile Soğutma Modu Ayarı
Klima iç ünitesini aktifleştirmek için kumanda üstündeki “ON/OFF” tuşuna bir kez basın. Ünite açıksa işlemi uygulamayın.
Klimayı soğutma moduna almak için konum seçimi yapın. Bunun için “MODE” tuşuna basmanız gerekir. Bu tuşa basarken de kumanda ekranının en üst kademesine bakın. Orada “COOL” yazısı belirecektir. Bu yazı klimayı soğutma moduna aldığınızı belirtir. Bu yazıyı görünce mode tuşuna basmayı bırakın.
İdeal ortam sıcaklığını belirlemek üzere “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarına basabilirsiniz. Tuşlara bastığınız sürece kumanda ekranının üstten ikinci kademesine bakın orada ayarladığınız sıcaklık değeri görünecektir. Buradaki değeri kontrol ederek ortam için uygun bir sıcaklık derecesi seçebilirsiniz.
İsteğe göre hava akım yönünü ayarlamak için “AIRFLOW” tuşuna basabilirsiniz. Bu tuşa bir kez bastığınızda hava kanatları yönünde çalışma olur, tuşa yeniden basarak bu hareketi durdurabilirsiniz.
Yapılan işlemlerden sonra klima ortam sıcaklığını düşürecek ve ortamı serinletecektir.
Mitsubishi Electric PAR-21MAA Kumanda ile Isıtma Modu Ayarı
Öncelikle cihazı aktif hale getirmek için kablolu uzaktan kumanda üstünde yer alan “ON/OFF” tuşuna basın. Klima zaten aktifse bu işlemi yapmanıza gerek yoktur.
ardından çalışma modu seçmek üzere “BACK” tuşuna basın. Bu tuş ile çalışma modu seçebilirsiniz. Klima ısıtma moduna getireleceği için kumanda ekranında “Güneş sembolü ve HEAT” yazısı belirmesi gerekir. Bu sembol ve yazıyı görene kadar bu tuşa art arda basabilirsiniz.
Klima ısıtma moduna alındığına göre sıcaklık ayarı belirlemek gerekir. Bunun için de “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarını kullanmak gerekir. Tuşlara bastıkça kumanda ekranını da takip edin, ayarladığınız dereceyi Böylece görüntüleyebilirsiniz.
Isıtma modunda cihazın çalışma aralığı 17-28°C arasıdır.
Sıcaklık ayarı Daha sonra “pervane sembolü” olan tuşa basarak cihazın fan hızını seçmelisiniz. Bu tuşa her bastığınızda kumanda ekranını takip edin, fan hızı kademeleri değişecektir. Ortam için en ideal fan hızını Böylece ayarlayabilirsiniz.
Yapılan değişikliklerden sonra klima kısa zamanda ortamın sıcaklığını yükseltecektir.
Mitsubishi Electric PAR-21MAA Kumanda ile Soğutma Modu Ayarı
Klima açık değilse evvel kablolu uzaktan kumanda üstünde yer alan “ON/OFF” tuşuna basarak klimayı aktif hale dönüştürün. Klima zaten açıksa bu işlemi uygulamayın.
ardından cihaz soğutma moduna geçiş yapacağı için “BACK” tuşunu kullanmanız gerekmektedir. Bu tuş ile çalışma modunu ayarlayabilirsiniz. Kumanda ekranında “Kar sembolü ve COOL” yazısını görene kadar bu tuşa basın. Bu sembol ve yazı belirdiğinde bu tuşa basmayı bırakın, cihaz soğutma moduna alınmış olur.
Sıcaklık ayarı belirlemek üzere TEMP ▼ ve ▲” tuşlarını kullanmanız gerekmektedir. Siz tuşlara bastıkça kumanda ekranını da takip edin, sıcaklık dereceleri düşecek yahut yükselecektir. Böylece ortam için en uygun sıcaklık derecesini seçebilirsiniz.
Soğutmada sıcaklık aralığı 19-30°C arasıdır.
İdeal sıcaklığı da ayarladıktan sonra fan hızı belirlemeniz gerekir. Bunun için de “pervane sembolü” olan tuşa basmalısınız. Bu tuşa da her bastığınızda kumanda ekranına bakın, fan hızı kademeleri değişecektir. Ortam için uygun bir fan hızını seçebilirsiniz.
Son yapılan işlemden sonra klima kısa zamanda ortamın sıcaklığını düşürecektir.
Mitsubishi Electric MSZ-HJ/DM Comfort Klimayı Isıtma Moduna Alma
Klimanız kapalı ise evvellikle kumandadaki “ON/OFF” tuşuna basarak klima iç ünitesini açın.
ardından ısıtma konumu seçmek için “MODE” tuşunu kullanın. Bu tuşa kumanda ekranında “güneş sembolü” belirene kadar basın. Kumanda da “HEAT” olarak belirtilen sembolü kumanda ekranında görüntülemeniz gerekir. Böylece klimayı ısıtma moduna almış olursunuz.
Daha sonra sıcaklık ayarı belirlemeniz gerekir. Bunun için de “TOO WARM ▼” ve “TOO COOL ▲” tuşlarını kullanmalısınız. TOO WARM ▼ tuşu ile sıcaklık ayarı düşürülür, TOO COOL ▲ tuşu ile sıcaklık ayarı yükseltilir. Kumanda ekranına bakarak ortam için uygun bir sıcaklık değeri seçebilirsiniz.
ardından fan hızı için “FAN” tuşuna basmanız gerekir. Bu tuşa her bastığınızda fan hızı kademeleri otomatik, düşük, orta, yüksek ve çok yüksek şeklinde değişecektir. Pervane sembolü otomatik yani auto modu, tek kademe düşük, çift kademe orta, üç kademe yüksek, dört kademe çok yüksek fan hızını temsil eder. Bu kademeleri görüntüleyerek uygun bir fan hızı seçebilirsiniz.
Fan hızı seçeneği Daha sonra klima kısa zamanda ayarlanan sıcaklık değerine göre ortamı ısıtmaya geçecektir.
Mitsubishi Electric MSZ-HJ/DM Comfort Klimayı Soğutma Moduna Alma
Klima kapalı durumda ise açmak için kumandadaki “ON/OFF” tuşuna 1 defa basmalısınız.
Daha sonra soğutma konumu seçmek adına “MODE” tuşunu kullanmalısınız. Bu tuşa her bastığınızda kumanda ekranını da takip edin farklı çalışma modlarına ait semboller görüntülenecektir. “kar sembolü” soğutma modu demektir. Kumanda da “COOL” olarak belirtilen sembolü kumanda ekranında görmeniz gerekir. Böylece klima soğutma moduna alınmış olur.
ardından sıcaklık derecesini belirlemek üzere TOO WARM ▼” ve “TOO COOL ▲” tuşlarına basmalısınız. TOO WARM ▼ tuşu sıcaklık derecesinin düşürülmesini sağlar, TOO COOL ▲ tuşu sıcaklık derecesinin yükseltilmesini sağlar. Kumanda ekranını takip ederek ortam için en ideal sıcaklık kıymetini Böylece ayarlayabilirsiniz.
Ortama üflenecek havanın hızı için ”FAN” tuşuna basmanız gerekir. Bu tuşa her bastığınızda fan hızı kademeleri kumanda ekranında; otomatik, düşük, orta, yüksek ve çok yüksek şeklinde görüntülenecektir. Pervane sembolü otomatik yani auto modu, tek kademe düşük, çift kademe orta, üç kademe yüksek, dört kademe ise çok yüksek fan hızı demektir. Böylece kumanda ekranını takip ederek uygun bir fan hızı kademesi seçebilirsiniz.
Bu işlem Daha sonra klima en kısa zamanda ayarlanan sıcaklığa göre ortamı serinletmeye geçecektir.
Mitsubishi Electric MSZ-GF60VE Klimayı Isıtma Moduna Alma
Klima iç ünitesini açmak üzere kumanda üstünde yeralan “ON/OFF” tuşuna bir kez basın.
Daha sonra konum seçimi için “MODE” tuşunu kullanın. Bu tuşa basarak bunun yanısıra kumanda ekranını da takip ederek konum seçimi yapmalısınız. Kumanda ekranında “güneş sembolü” gördüğünüz zaman klima ısıtma moduna alınmış demektir.
ardından sıcaklık derecesi belirlemeniz gerekir. Bunun için de “TEMP +,- “ sembolü olan ▼ ve ▲ tuşlarını Tuşları kullandıkça kumanda ekranında ayarladığınız sıcaklığı görebilir ve ortam için uygun bir sıcaklık derecesi seçebilirsiniz.
İdeal sıcaklık ayarı Daha sonra fan hızı için “FAN” tuşuna basmalısınız. Bu tuşa da her bastığınızda fan hızının değişik kademeleri kumanda ekranına yansıyacaktır. Kumanda ekranını takip ederek ortama uygun bir fan hızı seçebilirsiniz.
İşlemlerden sonra klima yavaş yavaş ortam sıcaklığını artıracaktır.
Mitsubishi Electric MSZ-GF60VE Klimayı Soğutma Moduna Alma
Klima iç ünitesini açmak adına evvel kumanda üstündeki “ON/OFF” tuşuna 1 defa basın.
ardından konum seçmek için “MODE” tuşunu kullanın. Bu tuşa bastıkça kumanda ekranını da takip edin. Klimanın farklı çalışma modlarına ait semboller göreceksiniz. “kar sembolü” gördüğünüz zaman klimayı soğutma moduna aldınız demektir.
Sıcaklık derecesi belirlemek üzere “TEMP +,- “ sembolü olan ▼ ve ▲ tuşlarını kullanmanız gerekmektedir. Bu tuşlara bastıkça aynı zamanda kumanda ekranını kontrol ederseniz ortam için en ideal sıcaklık derecesini görüntüleyerek belirlemiş olursunuz.
Sıcaklık ayarından sonra fan hızı seçimi gerekir. Bunun için de “FAN” tuşuna basmanız gerekir. Bu tuşa her bastığınızda kumanda ekranına bakın, farklı fan hızı kademeleri çıkar. Uygun bir fan hızı kademesi seçmeniz gerekir.
İşlemlerden sonra klima yavaş yavaş ortam sıcaklığını azaltacaktır.
Mitsubishi Electric MSZ-FH Kirigamine Duvar Tipi Split Klima Serili 9.000 btu, 12.000 btu, 18.000 btu kapasiteli MSZ-FH25VE / MSZ-FH35VE / MSZ-FH50VE model, YENİ MSZ-LN Legendera Duvar Tipi Klima Serili 9.000 btu, 12.000 btu, 18.000 btu, 21.000 btu MSZ-LN25VGW / MSZ-LN35VGW / MSZ-LN50VGW / MSZ-LN60VGW / MSZ-LN25VGV / MSZ-LN35VGV / MSZ-LN50VGV / MSZ-LN60VGV / MSZ-LN25VGR / MSZ-LN35VGR / MSZ-LN50VGR / MSZ-LN60VGR / MSZ-LN25VGB / MSZ-LN35VGB / MSZ-LN50VGB / MSZ-LN60VGB model klima kumandası hakkında bilgilerdir.
Mitsubishi Electric Klimayı Isıtma Moduna Alma
Klima iç ünitesi kapalı ise açmak için kumandadaki “ON/OFF” tuşuna basın.
Konum seçimi için “MODE” tuşunu kullanmanız gerekmektedir. Bu tuşa bastıkça kumanda ekranında çalışma modlarına ait olan semboller çıkacaktır. Klima ısıtma moduna getireleceği için kumanda ekranında “güneş” sembolü görmeniz gerekir. Bu yüzden güneş sembolünü görene dek bu tuşa basmaya devam edin.
Sıcaklık ayarlaması için “TEMP -,+” yazan ▼ ve ▲ tuşlarını faydalanabilirsiniz. Sıcaklık ayarını kumanda ekranında görebileceğiniz için ayarlamayı kumanda ekranına bakarak yapmalısınız.
İdeal ortam sıcaklığı Daha sonra fan hızı belirlemeniz gerekir. Fan hızı ayarlaması için de “FAN” tuşunu faydalanabilirsiniz. Bu tuşa bastıkça kumanda ekranını takip edin, fan hızı kademeleri değişecektir. Değişiklikler de kumanda ekranına yansıyacağı için fan hızı kademesini görebilirsiniz. Böylece ortama en uygun fan hızını seçin.
Ayarlardan kısa süre sonra klima ortam sıcaklığını yükseltmeye başlayacaktır.
Mitsubishi Electric Klimayı Soğutma Moduna Alma
Klima iç ünitesi açık durumda değilse kumandadaki “ON/OFF” tuşuna basın.
Soğutma konumu seçmek için “MODE” tuşuna basın. Bu tuşa bastıkça umanda ekranında çalışma konumlarına ait semboller çıkar. Klima soğutma sembolüne getireleceği için ekranda “kar” sembolü görmeniz gerekir. Bu sembolü görene kadar bu tuşa basmaya devam etmeniz gerekir.
ardından sıcaklık ayarı belirlemeniz gerekir. Bunun için de “TEMP -,+” yazan ▼ ve ▲ tuşlarını kullanmanız gerekmektedir. Bu tuşlara bastıkça kumanda ekranını da takip edin, ayarladığınız sıcaklığı görebilir ve ortam için en ideal dereceyi seçebilirsiniz.
Sıcaklık ayarını belirledikten sonra fan hızı seçmelisiniz. Bunun için de “FAN” tuşuna basmanız gerekir. Bu tuşa bastıkça aynı anda kumanda ekranını da takip edin, fan hızı kademelerinde değişiklik olacaktır. Ortam için en uygun fan hızını da Böylece seçebilirsiniz.
Yapılan ayarlardan sonra klima kısa zamanda ortam sıcaklığını düşürmeye başlayacaktır.
Mitsubishi Electric Klimayı Isıtma Moduna Alma
Klima iç ünite kapalı durumda ise evvel kumanda üstündeki “ON/OFF” düğmesine basın ve iç üniteyi açın.
Daha sonra “MODE” tuşuna basarak cihazı ısıtma moduna almanız gerekir. Isıtma modu “güneş sembolü” ile belirtilir. Bu sembolü kumanda ekranında görene dek “MODE” tuşuna basın.
Konum seçiminden sonra “TEMP +,-“ sembolü olan ▼ ve ▲ düğmeleri ile sıcaklık derecesini ayarlamanız gerekir. Siz düğmelere bastıkça sıcaklık derecesi değişecektir. Kumanda ekranını takip ederseniz ayarladığınız sıcaklığı da görebilirsiniz.
Uygun bir sıcaklık derecesi belirledikten sonra “FAN” düğmesini kullanarak iç ünite fan hızını seçmelisiniz. Bu düğmeye de bastıkça kumanda ekranına bakarak uygun bir üfleme hızı kademesi seçebilirsiniz.
Son işlemden sonra klima en kısa zamanda ortam sıcaklığını yükseltecek ve ısıtma yapacaktır.
Mitsubishi Electric Klimayı Soğutma Moduna Alma
Klima iç ünitesi kapalı biçimde ise evvel kumanda üstündeki “ON/OFF” düğmesine basın ve iç üniteyi açın.
ardındansında “MODE” tuşuna çalışma konumunu seçmek için basın. Bu düğmeye art arda basarak kumanda ekranında “kar sembolü” nü görüntülemeniz gerekir. bununla beraber klima soğutma moduna alınmış olur.
Daha sonra sıcaklık derecesi için “TEMP +,-“ sembolü olan ▼ ve ▲ düğmelerini kullanmalısınız. Bu düğmelere bastıkça aynı anda kumanda ekranına bakarsanız uygun bir sıcaklık derecesi seçebilirsiniz.
Fan hızını seçmek için de “FAN” tuşuna basmanız gerekir. Bu tuşa bastığınızda fan hızı kademesi değişecek, değişiklik kumanda ekranında belirecektir. Kumanda ekranını takip ederek uygun bir fan hızı seçebilirsiniz.
Son işlemden sonra klima en kısa zamanda ortam sıcaklığını düşürecek ve soğutma yapacaktır.
Mitsubishi Electric Kumanda ile Isıtma Modu Ayarı
Klima iç ünitesi kapalı ise evvel açmak için kumanda üstünde yer alan “ON/OFF” tuşuna basın.
Daha sonra ısıtma modu seçeneği için “MODE” tuşuna basmanız gerekir. Bu tuş çalışma konumu seçimi için uygundur. art arda basılarak çalışma modu seçilebilir. Klima ısıtma moduna getireleceği için ekranda görülmesi gereken sembol “güneş sembolü” dür. Güneş sembolü ekranda belirdiğinde cihaz ısıtma moduna alınmış demektir.
Sıcaklık derecesini kumanda kapağı kapalı durumdayken “▼ ve ▲” sembolleri yeralan tuşlarla ayarlayabilirsiniz. Tuşlara basarken kumanda ekranını takip edin, sıcaklık derecesini görebilir ve ortam için en uygun sıcaklığı seçebilirsiniz.
Dilerseniz “FAN” tuşuna basarak cihazın üfleme hızını da ayarlayabilirsiniz. Bu tuşa bastığınızda aynı zamanda kumanda ekranını takip edin, kademelerde değişiklikler olacaktır. Ortama uygun bir fan hızını Böylece ayarlayabilirsiniz.
Yapılan işlemler neticesinde klima kısa zamanda ortam ısısını artıracaktır.
Mitsubishi Electric Kumanda ile Soğutma Modu Ayarı
Klima iç ünitesi kapalı biçimde ise evvel kumanda üstündeki “ON/OFF” tuşuna basın ve iç üniteyi açık konuma getirin.
Soğutma modunu seçmek için “MODE” tuşunu kullanmalısınız. Bu tuş çalışma konumunu seçmek için kullanılır. art arda bastığınızda kumanda ekranında çalışma modlarına ait semboller çıkar. Bu sembollerden “kar sembolü” soğutma modunu temsil eder. Kar sembolü belirdiğinde tuşa basmayı bırakın, soğutma modunu seçmiş olursunuz.
Sıcaklık derecesi belirlemek için kumanda kapağını kapatın. Dış kapak üstünde yer alan “▼ ve ▲” sembolleri olan tuşları kullanmalısınız. Bu tuşlara basarken aynı zamanda kumanda ekranını da takip ederek uygun bir sıcaklık derecesi seçebilirsiniz.
Dilerseniz Daha sonra cihazın üfleme hızını seçebilir. Bunun için de “FAN” tuşuna basabilirsiniz. Bu tuşa art arda basarak ekranda farklı fan hızı kademeleri görüntüleyebilir ve en uygun fan hızını Böylece seçebilirsiniz.
İşlemler Daha sonra klima kısa zamanda ortam ısısını azaltacaktır.
Mitsubishi Electric Kumanda ile Isıtma Modu Ayarı
Öncelikle iç ünite kapalı ise açmanız gerekir. Bunun için de kumanda üstündeki “ON/OFF” tuşuna basmanız gerekir.
Klima iç ünitesi açıldıktan sonra konum seçimi yapmanız gerekir. Bunun için kumanda üstünde turuncu renkle gösterilen alandaki tuşa basmalısınız. Bu tuş konum seçimi hakkında size yol gösterecektır. Tuşa bastıkça kumanda ekranını takip edin, çalışma konumlarına ait semboller ekranda çıkacaktır. “güneş” sembolü gördüğünüzde klima ısıtma moduna alınmış olur.
Konum seçiminden sonra sıcaklık derecesi belirlemeniz gerekir. Bunun için de “▼ TOO WARM ve ▲TOO COOL” tuşlarını kullanmalısınız. “▼ TOO WARM ile sıcaklık derecesi düşürülür, ▲TOO COOL ile sıcaklık derecesi yükseltilir. Kumanda ekranını takip ederek ortam için en ideal sıcaklık derecesini seçebilirsiniz.
Daha sonra dilerseniz konum seçme tuşunun altında yeralan “pervane” sembolü olan fan tuşuna basarak fan hızı kademesi seçebilirsiniz. Bu tuşa bastıkça da kumanda ekranına bakın, farklı fan hızları çıkacaktır. Yine uygun bir fan hızı kademesi seçmelisiniz.
Yapılan bu son işlemden sonra klima ortam sıcaklığını artırmaya başlayacaktır.
Mitsubishi Electric Kumanda ile Soğutma Modu Ayarı
Öncelikle iç ünite kapalı durumdaysa kumanda üstündeki “ON/OFF” tuşuna basın ve iç üniteyi açın.
ardından konum seçimi yapılması gerekir. Kumanda üstünde turuncu renk ile gösterilen alandaki tuş konum seçme tuşudur. Bu tuşa basarak çalışma modu seçimi uygulayabilirsiniz. Bu tuşa bastıkça kumanda ekranını takip edin çalışma konumlarına ait farklı semboller göreceksiniz. “kar” sembolü gördüğünüzde klima soğutma moduna alınmış olur. Bu tuşa basmayı bırakabilirsiniz.
Konum seçiminden sonra sıcaklık derecesi ayarlamak için “▼ TOO WARM ve ▲TOO COOL” tuşlarına basmalısınız. “▼ TOO WARM ile sıcaklık derecesi azaltabilir, ▲TOO COOL ile sıcaklık derecesi artırabilirsiniz. Tuşlara bastıkça aynı zamanda kumanda ekranını takip ederek ayarladığınız sıcaklığı da görebilirsiniz.
ardından dilerseniz konum seçimi tuşunun hemen altında yer alan “pervane” sembolü olan fan tuşuna basabilir ve cihazın üfleme hızını seçebilirsiniz. Tuşa bastıkça kumanda ekranını da takip edin, Böylece ayarladığınız fan kademesini de görebilirsiniz.
İşlemlerden sonra klima ortam sıcaklığını azaltmaya başlayacaktır.
Mitsubishi Electric Klimayı Isıtma Moduna Alma
Klima iç ünitesi açık değilse kumandadaki “ON/OFF” tuşuna basın ve iç üniteyi aktif hale getirin.
ardından çalışma modu seçimi için turuncu renkte olan ve dört farklı sembolü olan tuşa basın. Bu tuş çalışma modu seçimi hakkında size yol gösterecektır. Tuşa her bastığınızda kumanda ekranına bakın. Farklı çalışma modlarına ait semboller kumanda ekranında belirecektir. Klimayı ısıtma moduna alacağınız için kumanda ekranında “güneş” sembolünü görmeniz gerekir. Bu sembolü görünce tuşa basmayı bırakın.
Sıcaklık ayarlaması için “▼ TOO WARM ve ▲ TOO COOL” tuşlarını kullanmalısınız. ▼ TOO WARM tuşu sıcaklık derecesini Sürekli düşürür, ▲ TOO COOL tuşu ise sıcaklık derecesini Sürekli yükseltir. Tuşlara basıp ekranı takip ederek ortam konforu için en ideal sıcaklığı ayarlayabilirsiniz.
ardından cihazın üfleme hızını seçmek için bu konum seçme tuşunun hemen sağında yer alan mavi renkteki “pervane” sembolü olan tuşa basmalısınız. Bu tuşa da art arda bastıkça fan hızını değiştirmiş olursunuz. Kumanda ekranına bakarak ayarladığınız fan hızı kademesini de görebilirsiniz.
Yapılan ayarlardan sonra klima kısa zamanda ortamın sıcaklığını yükseltecektir.
Mitsubishi Electric Klimayı Soğutma Moduna Alma
Klima iç ünitesi açık konumda değilse kumandadaki “ON/OFF” tuşuna basın ve iç üniteyi açık hale getirin.
Daha sonra çalışma modu seçimi için turuncu renkte olan ve dört ayrı sembolü yeralan tuşa basmanız gerekir. Bu tuş çalışma konumu seçiminde işinize yarayacaktır. Bu tuşa her bastığınızda kumanda ekranına bakın, çalışma modlarına ait sembolleri de ekranda görebilirsiniz. Ekranda “kar” sembolü gördüğünüz zaman bu tuşa basmayı bırakın. Cihazı Böylece soğutma moduna almış olursunuz.
Sıcaklık derecesi ayarlaması için “▼ TOO WARM ve ▲ TOO COOL” tuşlarını faydalanabilirsiniz. ▼ TOO WARM tuşu ile sıcaklık derecesi Sürekli azaltılır, ▲ TOO COOL tuşu ile sıcaklık derecesi Sürekli artırılır. Bu tuşlara bastıkça aynı zamanda kumanda ekranını da takip ederseniz ortam için en ideal sıcaklığı seçebilirsiniz.
Daha sonra cihazın üfleme hızını belirlemek adına konum seçme düğmesinin sağında yeralan mavi renkteki “pervane” sembolü olan tuşu faydalanabilirsiniz. Bu tuşa her bastığınızda fan hızı kademesi değişecektir. Kumanda ekranını takip ederek ortam için ideal fan hızını Böylece seçebilirsiniz.
İşlemlerden kısa süre sonra klima ortamın sıcaklığını düşürecektir.
Mitsubishi Electric Klimayı Isıtma Moduna Alma
Klimanızın iç ünitesi kapalı ise kumandadan açmanız gerekir. Bunun için de evvel “ON/OFF” tuşuna basmalısınız.
ardından klimayı ısıtma moduna almak için “MODE” tuşuna basmanız gerekir. Bu tuş klimayı çalıştırma modlarının seçimi için kullanılır. Tuşa bastıkça cihazın tüm çalışma modlarına ait semboller kumanda ekranında sırasıyla belirir. Burada önemli olan HEAT yazısı ile belirtilen “güneş sembolü” nü kumanda ekranında görebilmektir. Klima Böylece ısıtma moduna alınmış olur.
ardından sıcaklık derecesini ayarlamak gerekir. Bunun için de açma/kapama tuşunun hemen sağında yeralan “TOO WARM ▼ ve TOO COOL ▲” tuşlarını kullanmalısınız. TOO WARM ▼tuşu sıcaklık derecesinin azalmasını sağlar, TOO COOL ▲tuşu sıcaklık derecesinin artmasını sağlar. Kumanda ekranını takip edin, ayarladığınız sıcaklık kıymetini de görebilirsiniz.
Sıcaklık derecesinden sonra fan hızı seçimi için “FAN” tuşuna basmalısınız. Bu tuşa art arda basarak cihazın üfleme hızı kademelerini kumanda ekranında görebilir ve ortam için uygun bir fan hızı seçebilirsiniz
İşlemlerden sonra klima ısıtma yapacaktır.
Mitsubishi Electric Klimayı Soğutma Moduna Alma
Klima iç ünitesi kapalı durumda ise evvel iç üniteyi açmak gerekir. Bunun için kumanda üstündeki “ON/OFF” tuşuna 1 kez basmalısınız.
Daha sonra klimayı soğutma moduna almak adına “MODE” tuşuna basmalısınız. Bu tuş aracılığıyla cihaz birçok çalışma modunu kumanda ekranına yansıtır ve hangi modu seçmeniz gerektiğini gösterir. Burada önemli olan COOL yazısı ile belirtilen “kar sembolü” nü kumanda ekranında görmektir. Böylece klima ortam sıcaklığını düşürecek konuma yani soğutma moduna geçmiş olur.
Sıcaklık derecelerini seçmek üzere “TOO WARM ▼ ve TOO COOL ▲” tuşlarını faydalanabilirsiniz. TOO WARM ▼tuşu sıcaklık derecesini azaltır, TOO COOL ▲tuşu sıcaklık derecesini artırır. Tuşlara basarken aynı zamanda kumanda ekranına bakarsanız ayarladığınız sıcaklık kıymetini görebilirsiniz.
Sıcaklık derece ayarı Daha sonra fan hızı seçmek için “FAN” tuşuna basmalısınız. Bu tuşa art arda basıp, kumanda ekranını takip ederseniz fan hızı kademelerini görebilirsiniz. Ortam için ideal olan fan hızını Böylece seçebilirsiniz.
İşlemlerden sonra klima soğutma yapacaktır.
Mitsubishi Electric KT3L002 Kumanda ile Isıtma Modu Ayarı
Bu seride ısıtma fonksiyonu bulunmamaktadır. Cihazın soğutma, fan, nem alma gibi çalışma modları bulunmaktadır.
Mitsubishi Electric KT3L002 Kumanda ile Soğutma Modu Ayarı
Klima iç ünite kapalı durumdaysa evvel açmanız gerekir. Bu yüzden kumanda üstündeki “ON/OFF” tuşuna bir kez basın.
ardından soğutma konumuna geçmek için “MODE” tuşuna basmalısınız. “MODE” tuşuna bastığınız sürece kumandanın üst kısmında yer alan sembollerin altında ▲ işareti belirecektir. Bu ok işareti hangi sembolün altında belirirse klima o moda alınmış olur. Klimayı soğutma moduna alacağınız için ▲ işaretinin “kar sembolü” nün altında olması gerekir. Kar sembolü de kumandanın üst kısmında yer alan sembollerden soldan ikinci semboldür.
Klimayı Böylece soğutma moduna aldıktan sonra fan hızını seçmelisiniz. Bunun için yalnızca “FAN” tuşuna basmalısınız. Bu tuşa art arda basarak klima kumanda ekranını da takip ederek, ortam için en uygun fan hızını seçebilirsiniz.
Yapılan bu işlemden kısa süre sonra klima ortam sıcaklığını düşürerek soğutma yapacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Daikin Siesta Gizli Tavan Tipi Isıtma Soğutma
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu