Klima Arıza Kodları

Samsung AR HSSF Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Samsung AR HSSF Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Samsung AR HSSF Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Samsung AR HSSF Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Samsung AR HSSF Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Samsung AR HSSF Kumanda Kullanım Kılavuzu

Makalemizde siz değerli okurlarımıza Samsung AR **HSSF** Serili klima kumandası kullanım talimatları ile alakalı bilgiler aktarılmıştır.

logo

Samsung AR HSSF Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

  • AÇMA/KAPAMA Düğmesi

Klimayı açıp kapatma işlevi görür. Güç düğmesi de denilebilir.

  • Mode Düğmesi

5 işlem modundan birinin seçilmesi için kullanılır. Menü tuşu da denilebilir. Düğmeye her basıldığında ekranda değişik bir mod görünür. Bu modlar sırası ile;

Auto → Cool → Dry → Fan → Heat dır.

Sıcaklık ayarı yapmak için TEMP (+,-) düğmelerini kullanabilirsiniz.

  • Temp Düğmesi

+ ve – düğmelerinin bulunduğu butondur. Butonlara her bastığınızda sıcaklık derecesini 1°C artırabilir veya düşürebilirsiniz.

  • Dikey Hava Akımı Düğmesi

Hava akım kanatlarının aşağı/yukarı/otomatik hareketlerinin etkinleştirilmesini veya işlevin devreden çıkarılmasını sağlar. İsteğe bağlı hava kanatlarının yönünü değiştirebilirsiniz.

  • Yatay Hava Akımı Düğmesi

Hava akım kanatlarının sağ/sol/otomatik hareketlerinin etkinleştirilmesini ve devreden çıkarılmasını sağlar. Talebe bağlı olarak hava kanatlarının yönünü değiştirebilirsiniz.

  • Fan Düğmesi

Fan hızının ayarlanmasını sağlar. ▲ ve ▼ düğmeleri ile fan hızını değiştirebilirsiniz.

  • Timer Düğmesi

Zamanlayıcı seçeneğinin açılmasını sağlar. Klimayı zamanlayıcı programında çalıştırmak için bu tuşları kullanabilirsiniz. Zaman ayarını da < ve > tuşlarını tercih ederek yapabilirsiniz.

  • Options Düğmesi

İşlem sırasında seçenekleri belirleyebileceğiniz bir düğmedir. Bu fonksiyonlar;

*2 aşamalı soğutma özelliği

Ayrıca Bakınız.  Klimada Emme-Sıvı Hattı Kaçak Testi Nasıl Yapılır?

Bu fonksiyon iç sıcaklık istenen sıcaklıktan daha yüksek olursa ortamı istenen sıcaklığa getirmek için bi hayli hızlıca çalışmaktadır. Ortam istenen sıcaklığa ulaşınca da otomatik olarak nem alma modunda çalışmaya devam ediyordir. 2 step cooling olarak da bilinir.

*Hızlı fonksiyon

Bu fonksiyon bi hayli hızlı ve kuvvetli bir soğutma/ısıtma işlemi için kullanılabilir. Fast özelliği da denilebilir.

*Konfor özelliği

Bu fonksiyon hafif soğutma/ısıtma için kullanılabilir. Comfort özelliği da denilebilir.

*Solo kullanıcı özelliği

Klima ısıtma/soğutmada iken enerji kullanımını düşürmek amacı ile kullanılır.  Single user özelliği olarak da adlandırılabilir.

Ayrıca Bakınız.  Sarıyer Klima Servisi

*Sessiz çalışma özelliği

Klima ısıtma/soğutma yaparken iç üniteden gelen sesi azaltmak için kullanılır. Quiet özelliği adı da verilebilir.

*Virus doctor özelliği

Pozitif iyonlar üreterek bu iyonları havaya ileten fonksiyondur.

  • Settings Düğmesi

Ayarların seçildiği butondur.

*Güç tüketim kontrolü

Klimanın çalışır durumda iken ne kadar elektrik tükettiğini görüntüleyebildiğimiz fonksiyondur. Düğmeye bastığınız zaman Usage kullanım göstergesi yanıp söner. Ardından <, > düğmesine basın. Güç tüketimini kontrol etmek için SET düğmesine basın. İç ünite ekranı güç tüketimini birkaç saniye kadar görüntüler ardından ayarlanan iç sıcaklık görüntülenir.

*Otomatik temizlik özelliği

İç ünitedeki nemi asgari düzeye indirmeye yarayan fonksiyondur. Daha temiz bir hava için fonksiyon kullanılmalıdır. Öncelikle Settings düğmesine basın. Ardından clean (temizleme) göstergesi yanıp sönecektir. <,> düğmesine basın.  Daha sonra SET düğmesine basın. İşlem başlatılır. Fonksiyonun süresi en son kullanılan işlem moduna göre değişmektedir.

Ayrıca Bakınız.  Sanyo İnverter Klima Arıza Kodları

*Sinyal sesinin ayarlanması

İç ünitenin sinyal sesinin kısılabildiği fonksiyondur.  Bunun için önce Settings düğmesine basın. Ardından <,> düğmesine basın. Sinyal sesini kısımak için de SET butonuna basın. Fonksiyon direk devreye girer kumanda ekranında Beep (Bip) göstergesi yok olur ve Beep sesi özelliği başlar.

*Filtre temizlik hatırlatıcısını sıfırlama

İç ünite ekranında filtre temizleme hatırlatıcısı yani CF yandığı zaman filtreyi temizleyin ve bu talimatları uygulayarak hatırlatıcıyı sıfırlayın. Önce Settings düğmesine basınç sonra <,> düğmesine basın. SET düğmesine basın ve sıfırlama işlemini başlatın. Fonksiyonu ayarladığınızda kumanda ekranında Filter Reset (Filtre Sıfırlama) göstergesi yok olur ve iç ünite ekranında CF göstergesi yok olur.

*Ekran alternatiflerinin ayarlanması

Ekran aydınlatması için kullanılır. Settings düğmesine basın. Sonra <,> düğmesine basın. Ekran durumunu ayarlamak için de SET düğmesine basın. Fonksiyonu ayarladıktan 3 sn sonra uzaktan kumanda ekranında Display (ekran) göstergesi yok olur ve iç ünite ekranı kapanır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu