Klima Arıza Kodları

Elektrikli Isıtıcı mı Klima mı Daha İyi?

Elektrikli Isıtıcı mı Klima mı Daha İyi?, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Elektrikli Isıtıcı mı Klima mı Daha İyi? ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Elektrikli Isıtıcı mı Klima mı Daha İyi? ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Elektrikli Isıtıcı mı Klima mı Daha İyi?

Elektrikli Isıtıcı ile Klima Arasındaki Farklar

Daireniz ufak ve ısınmak için elektrikli ısıtıcı ile klima içinde kaldıysanız sunacağımız bilgiler seçimlerinize yön verebilir. Bilgileri hemen göz atıniz.

Ayrıca Bakınız.  Sharp Ay-Ah Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

logo

Elektrikli Isıtıcı mı Klima mı Daha İyi?

Elektrikli Isıtıcı mı Klima mı Daha İyi?

  • Elektrikli ısıtıcılar klimalar gibi bir yere monte edilerek kullanılmaz. Bundan dolayı dilediğiniz odalar içinde gezdirerek kullanım sağlayabilirsiniz. Klimalar ise genelde bir yere monte edilerek kullanılmaktadır.
  • Elektrikli ısıtıcıların gezdirilebilir özelliği aracılığıyla talep edilen oda talep edilen zamanlarda ısıtılabilir, fakat klimalar yalnızca montajlı olduğu odayı ısıtabilmektedir.
  • Elektrikli ısıtıcılar elektriği daha fazla tüketirken klimalar bu anlamda daha tasarrufludur.
  • Elektrikli ısıtıcılar her 1 kw elektrik enerjisi için en yüksek 1 kw ısı enerjisi göndermektedir. Klima özelliği gereği İnverter Heat Pump ise 1 kw elektrik enerjisini 4 kw ısı enerjisine dönüştürmektedir. Bu da daha karlı bir kullanım demektir.
  • Elektrikli ısıtıcılar ücret yönünden uygundur, talep edilir ise birkaç odaya alınabilir. Lakin klima fiyatları biraz pahalıdır. Birkaç elektrikli ısıtıcı 1 klima ücretine denk gelebilir. Yalnız aldığınız sonucu düşünerek hareket ederseniz klima daha karlı olacaktır.
  • Elektrikli ısıtıcıyı çalıştırdığınız zaman direk ortamı ısıtmaya başlar. Klimalar açıldığında ortamı ısıtması yönünden en az 5 dk geçmesi gerekmektedir.
  • Elektrikli ısıtıcılar ufak ve portatif olduğu için karşısına geçerek de en kısa bir sürede ısınma sağlayabilirsiniz. Lakin klima ile ısınmanız biraz zaman alabilir.
  • Elektrikli ısıtıcı ile yalnızca ortamı ısıtırsınız fakat bir klima ile ortamı hem ısıtma hem serinletme hem ortam havasını değiştirme hem de ortam nemini alma seçeneğiniz bulunur. Bu da daha ekonomik ve sağlıklı kullanım demektir.
Ayrıca Bakınız.  Klimada Valf Arızaları ve Sebepleri

Elektrikli ısıtıcı ve klima ayrıntı kısmını kısaca karşı karşıya geldirdık. Umarız bu makalemiz seçimlerinizde etkili olmuş veya olacaktır. Varsa eğer sorularınız için bizi arayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu